Ilyet még nem látott az NHL

Henrik Lundqvist két egymást követő mérkőzést nyert meg úgy, hogy 50 lövést védett. Hall tovább nyújtotta a sorozatát, MacKinnon öt pontot szerzett, Galchenyuk triplázott.

Az újraformált Rangers a nyugati túrájának a második mérkőzését is megnyerte, ezúttal Calgaryban. A mérkőzés hőse a 36. születésnapját ünneplő Henrik Lundqvist volt, aki akárcsak Vancouverben, most is 50 védéssel segítette a csapatát. A Canucks elleni meccshez hasonlóan a Flames elleni találkozón is győzelmet ünnepelhetett. A svéd hálóőr mellett Ryan Spooner  érdemel említést, aki góllal és gólpasszal zárt és a Rangersben az első három mérkőzésén összesen hét pontot szerzett.

48 óra alatt kétszer verte meg a Montreal a New York Islanderst, a hazai 3-1 után most egy idegenbeli 6-3-as következett. Brooklynban a második játékrész végéig felváltva potyogtak a gólok, a Canadiens háromszor szerezte meg a vezetést, az Islanders háromszor egyenlített. A döntés végül a befejező játékrész közepén született meg, amikor a Habs másfél perc alatt kétszer talált be. Az utolsó percben az árván maradt ketrecbe a korábban még duplázó Alex Galchenyuk talált be, így egy gólpassz mellett mesterhármassal zárta a kirándulást.

Három hét után nyert még ismét két egymást követő meccset a Carolina, amely a Philly után ezúttal a New Jerseyt kapta el. A gólcsendet a volt fehérvári Derek Ryan törte meg, amelyre a zsinórban a 24. meccsén pontot szerző Taylor Hall válaszolt. A végletekig kiegyenlített találkozót Teuvo Teravainen döntötte el a harmadik harmad közepén, ami után már csak egy üres kapus gól maradt.

Nagy pofonba szaladt bele a Minnesota Denverben. A Colorado a két gólt ütő és hármat előkészítő Nathan MacKinnon vezetésével egy hetessel szórta a vendégeket. MacKinnon ezzel a teljesítménnyel ebben a szezonban már 31 gólnál és 45 gólpassznál jár, mindkettő egyéni legjobbja. A center mellett Mikko Rantanen emelkedett ki, aki négy ponttal zárt az estét.

mackinnon

Zsinórban ötödik győzelmét szerezte a Florida, jelezve, hogy nem mondott még la a playoffról. A hatodik percig volt egy gólváltás a csapatok között, de ezután már csak azt történt, amit a Panthers akart. A hazaiak a mérkőzés feléig még háromszor beköszöntek, amivel le is rendezték érdemben az összecsapást. Ezután már csak az utolsó percben volt izgalom egy nagyobb bunyó formájában, amit 46 perc büntetéssel honoráltak a játékvezetők.

Szoros meccsen nyert a Winnipeg a Detroit ellen. A Red Wings szerezte meg a vezetést az első harmad közepén, de egy perccel később már a Jetsnél volt az előny. A hazaiak a második harmadot két gyors gól vezette be, Dustin Byfuglien góljára Anthony Mantha felelt egy perc múlva. A harmad közepén Patrik Laine ismét megduplázta a Winnipeg előnyét, a Detroitnak pedig innen már nem volt visszaút.  A finn csatár egymás után a hetedik találkozón szerzett pontot, ezen idő alatt 8 gól és 5 gólpassz volt a termése.

A Nashville végig óriási fölényben játszott Vancouverben, ennek ellenére csak a túlórában tudott győzni. A játék képe eleinte nem tükrözte az eredményt, a Canucks került kétgólos előnybe a mérkőzés közepére.  A Preds a visszatérő Mike Fisher góljával szépített, majd a harmadik harmad közepén Kevin Fiala révén egyenlített. A Canucks bő egy minutummal később ismét megszerezte a vezetés, de két perccel a befejezés előtt Ryan Ellis kiharcolta a hosszabbítást, ahol Calle Jarnkrok gólja jelentette a befejezést.

A Vegas kikapott az Ottawától, ami nemcsak azt jelentette, hogy egymás után a harmadik vereségét szedte be, de elvesztette a nyugati első helyet is, amelyet a Nashville foglalt el. A Knights jól kezdett, 20 perc után 2-1-re vezetett, de a második harmadban fordult a játék képe, a Senators 3-0-ra nyerte az etapot. A harmadik harmadra ismét fordult minden, a Knights először szépített, majd a nyolcadik percben Ryan Carpenter emberhátrányos góljával ki is egyenlített. Az egál azonban csak egy percig állt fenn, az eltiltásából visszatérő Alex Burrows eldöntötte a mérkőzést.

Anaheimben a Columbus két gólja keretbe foglalta a Ducks négy találatát. Az első harmadban fél perc alatt született egy-egy gól mindkét oldalon, a másodikban másfél perc alatt kettő, ám utóbbi kettőt a hazaiak szerezték. A harmadikban szintén pillanatok alatt rezdültek meg a hálók, az Anaheim negyedik góljára, másfél perc alatt felelt a Jackets.