Aston-Reese első NHL-es góljaival nyert a Pittsburgh

Jake Guentzel, Bryan Rust és Connor Sheary után ő lehet a következő nagy erősítés, aki a farmcsapatból érkezik.

Riley Nash és Patrice Bergeron duplájával nyert a Boston a Calgary ellen hazai pályán. Nash élete formáját futja a Bruinsnál, 54 meccsen 26 pontnál jár, ami egyéni legjobbja. Szerdán már 28 másodperc elteltével betalált, igaz, erre két válaszuk is volt a vendégeknek, de a második harmad vége felé ugyancsak ő egyenlített. A záró húsz percben már csak egy csapat volt a pályán, Bergeron tíz perc alatt duplázott és eldöntötte a meccset, az 5-2-es végeredmény Zdeno Chara góljával alakult ki. Bergeron az elmúlt 19 meccsen 17 gólt szerzett.

A keleti konferencia legrosszabb csapatának otthonában szenvedett vereséget a legjobb, vagyis a Tampa Bay kikapott Buffalóban. Ez annál is meglepőbb, mivel a hazaiak még jó ideig nélkülözik legjobbjukat, Jack Eichelt. Sam Reinhart és Ryan O?Reilly voltak a Sabres nyerő emberei, előbbi duplázott, utóbbi gólja mellett két asszisztot szerzett. Ryan Callahan góljával 4-3-ra feljött a Lightning a harmadik harmad derekán, a végén a kapust is lehozták, de ebből is a Buffalo szerzett gólt. A Tampa számára a legrosszabb pillanatban táltosodott meg az utóbbi négy meccséből harmadikat nyerő Sabres, 24 órán belül elszenvedett második vereségüknek köszönhetően előnyük mindössze egy pontra olvadt a náluk két meccsel kevesebbet játszott Bostonnal szemben.

Gólparádét rendezett a Carolina Hurricanes a Los Angeles Kings ellen. 27 perc elteltével már 5-0 állt az eredményjelzőn, Justin Faulk klasszikus mesterhármast szerzett, mindössze 12 perc leforgása alatt. Ezt követően a Kings visszajött a meccsbe, három gólt szerzett, de a vége ismét sima lett, hiszen a hazaiak újabb két gólt szereztek. Faulk élete első tripláját szerezte, ő a tizedik hátvéd az NHL történetében, aki klasszikus mesterhármast szerzett.

Az első harmadban John Tavares révén megszerezte ugyan a vezetést a New York Islanders a Columbus Blue Jackets ellen, de ezzel el is lőtték minden puskaporukat. A vendégek két előnyös góllal fordítottak, majd a 47. Percben el is döntötték a meccset, amikor 43 másodperc alatt két gólt is szereztek. Zach Werenski három asszisztot adott.

Végig magánál tartotta a kezdeményezést a Philadelphia Flyers a New Jersey Devils ellen, ám a vendégek nem hagyták magukat, büntetőkig vitték a meccset, amit aztán meg is nyertek. A Flyers 1-0-ra, 3-1-re és 4-2-re is vezetett, ám Taylor Hall második góljával kevesebb, mint másfél perccel a vége előtt egyenlített a Devils. A hosszabbításban nem született gól, a szétlövésben az első öt próbálkozóból csak Drew Stafford talált be. A Devils négy vereség után győzött ismét.

Nagyon úgy tűnik, hogy Zach Aston-Reese személyében újabb csiszolatlan gyémántra lelt az utánpótlásban Mike Sullivan, a Pittsburgh Penguins vezetőedzője. A 23 éves fiatalembert február 3-án hívták fel az AHL-es farmcsapatból, ahol első teljes szezonját futotta, harmadik meccsén megszerezte első NHL-es pontjait, az Ottawa Senators elleni ötödik találkozón pedig meglett az első gól is, mégpedig rögtön kettő, mindkétszer Sidney Crosby adta a gólpasszt. Természetesen még nagyon korai bármit is mondani, de a fiatalember 5 meccsen három pontnál jár, miközben jégideje már közelít a 15 perchez. A szezonnak ebben a szakaszában a mélységi erősítések kiemelten fontosak, úgyhogy ez jó hír a sorozatban harmadik Stanley-kupájára hajtó csapat szurkolói számára. És ha már sorozatok, a Sens elleni 6-3-as győzelem volt a kilencedik megszakítás nélküli siker a PPG Paints Arenában. Crosby elképesztő formában van, az utóbbi 16 meccsén 29 pontot szerzett.

aston_reese

A harmadok utolsó negyedében estek gólok az Anaheim Ducks detroiti vendégjátékán. Az elsőben Dylan Larkin talált be, a másodikban Frans Nielsen, így a második szünetre kétgólos előnyben mehettek a hazaiak. A végén még Adam Henrique révén közelebb húzódott a Ducks, de egyenlíteni már nem sikerült, 2-1-re nyert a Red Wings.

Három perc alatt három gólt szerzett a Minnesota Wild a New York Rangers ellen, így a 7. perc elején már 3-0-ra vezetett. A Rangers innen kezdett visszakapaszkodni, nem is sikertelenül, a meccs felére egyetlen gólra olvadt a különbség. Az egyenlítő találatot azonban már nem sikerült megszerezni, így 3-2-re nyert a Wild. Devan Dubnyk 32-t védett, ebből 18-at a második harmadban. A Wild az elmúlt 13 meccsből mindössze kettőt veszített el, ezek egyikén sem engedett két gólnál többet ellenfeleinek, ami a rájátszás előtt különösen fontos. Márpedig ezzel a győzelemmel a Wild ismét a vonal fölé került.

A meccs felénél már 3-0-ra vezetett a St. Louis Blues Nashville-ben, a végén azonban meg kellett elégedniük egyetlen ponttal. Pedig a Predators csak az 50. percben szerezte első gólját, a meccs fordulópontját az jelentette, amikor Austin Watson öt és fél perccel a rendes játékidő vége előtt emberhátrányból talált be, majd a következő percben az egyenlítő találatot is megszerezte. A Preds büntetővel nyert, amely azonban a hosszabbításban esett, amikor Filip Forsberggel szemben szabálytalankodtak, ő pedig értékesítette a rávezetést. Ez volt a Nashville történetében a második sikeres büntető, ami hosszabbításban esett. Vlagyimir Taraszenko 400. Meccsén lépett jégre, két assziszttal zárt, összesen 335 pontja van, fele-fele arányban gól és gólpassz.

Huszáros hajrával harcolta ki a hosszabbítást a Winnipeg is a Washington ellen hazai pályán. Ovecskinék tíz perccel a rendes játékidő vége előtt még 3-1-re vezettek, ám ekkor jött Brock Little, majd Mark Scheifele, aki 15 másodperccel a vége előtt, ráadásul emberhátrányból egyenlített. Scheifele dominált a mérkőzésen, az első gólt is ő szerezte csapatának, majd a hosszabbításban is ő adta a mindent eldöntő találatnál a gólpasszt. A túloldalon Jevgenyij Kuznyecov szerzett asszisztot, ezzel már sorozatban nyolcadik meccsén iratkozik fel a táblára, két gólt és kilenc gólpasszt szerezve ez idő alatt.

Két harmad után a Chicago Blackhawks 2-1-re vezetett Las Vegasban, azonban a végén mégis a hazaiak örülhettek. A Golden Knights ellenállhatatlan rohamokkal fordította meg a meccset a záró húsz perc elején, öt perc elteltével ugyanis már 4-2 arányban ők álltak nyerésre. A végén még lőttek egy gólt üres kapura, ezzel alakult ki az 5-2-es végeredmény. A Vegasban 11 különböző játékos szerzett pontot. Ez volt a szezonban a 20. hazai győzelme az újonc csapatnak, ennyire korábban csak a Hartford Whalers (1979/80) és a Los Angeles Kings (1967/68) volt képes. Ez volt sorozatban a hetedik veresége a Blackhawksnak.

Kiváló emberhátrányos védekezésének köszönhetően nyert az Arizona San Joséban. Négyszer kerültek hátrányba Rick Tocchet fiai, egyetlen gólt sem kaptak belőle. A legkomolyabb bajban a harmadik harmad elején voltak, amikor 2-1-es vezetésüknél egy áthúzódó kiállítás alatt az addig 29 lövésből 28-at fogó Scott Wedgewood kapus megsérült, miután Timo Meier rálökte a kapura és beverte a fejét. A helyére beállt Antti Raanta azonban állta a sarat és hidegen is beállva 12 próbálkozást hatástalanított.