Továbbra is fej-fej mellett a Vegas és a Tampa

Előbbi simán győzött hazai pályán, utóbbi a tavalyi döntős Nashville otthonából hozta el a pontokat. Tizenkét mérkőzésen 77 gól esett kedden, idén már nem probléma a góllövés.

Nagyon megy idén a Lightningnak a központi divízió csapatai ellen. Kedden az egyik legkeményebb hazai pályával rendelkező és ötmeccses győzelmi szériában lévő Nashville-t múlták felül, így mérlegük 10 győzelem 11 meccsen. Hatvan perc alatt nem is tudtak dönteni, 3-3 állt az eredményjelzőn, a hosszabbítás második percében azonban Yanni Gourde betalált, és idei 16. góljával eldöntötte a mérkőzést. A hazaiaknál 9 játékos szerzett pontot, P.K. Subban az elmúlt 10 meccsén 10. pontját szerezte. A Tampánál a Kunitz (1+2), Stamkos (1+1), Namesztnyikov (1+1) hármas jeleskedett.

stamkos
Fotó: AP Photo/Mark Humphrey

A liga másik éllovasa a Las Vegas a Columbus Blue Jackets csapatát fogadta. A 27. percben még a vendégek vezettek 2-1-re, ráadásul emberelőnybe is kerültek, amit nem sikerült kihasználni, olyannyira nem, hogy 50 másodperccel később már ők is csak négyen mehettek fel a jégre. Ez lendületet adott a Vegasnak, akik 3 másodperccel Werenski kiállítása után egyenlítettek, majd a rendelkezésükre álló 50 másodpercnyi fór is elég volt számukra újabb gól szerzésére. És még maradt kraft a csapatban, két és fél percen belül James Neal is belált, így valamivel több mint négy perc alatt három gólt ütöttek ellenfelüknek. Ettől még alakulhatott volna szorosan a vége, de az éppen Columbusból elhozott William Karlsson aznapi második találata a harmadik harmad közepén eldöntötte a pontok sorsát. A végére még mindkét oldalon maradt egy-egy gól, így alakult ki a 6-3-as végeredmény. A Vegas november 28-án nem szerzett pontot utoljára hazai pályán, 12 meccsből tízet meg is nyertek.

A keleti konferencia rangadóján a Boston Bruins fogadta a New Jersey Devilst. A hazaiaknál nem játszhatott az a Charlie McAvoy, aki a szezon egyik legjobb újoncának számít, és akinek rendellenes szívműködés miatt két hetes szünetet rendelt el az orvosi stáb, mialatt további vizsgálatokat végeznek el. A 45 meccsen 25 ponttal rendelkező húszéves bekk hiányát a meccs első felében meg is érezte a Bruins, ekkor 2-1-re vezetett a Devils, ám aztán nem sokkal később érkezett a liga egyik legfélelmetesebb első sora, és Bergeron, valamint Marchand révén megfordította az állást. Tuukka Rask 37 védéssel járult hozzá csapata 3-2-es győzelméhez, a finn kapuscsoda az elmúlt 17 meccsen kezdő volt, ez idő alatt 15 győzelem és két rendes játékidőn túl elszenvedett vereség a csapat mérlege, ami a harmadik leghosszabb pontszerző széria a franchise nem rövid történetében. A Devils páratlan rohammal kezdte a meccset, az első harmadban 20-9-re nyerték a kapura lövéseket, idén egyetlen harmad alatt még egy csapat sem jutott eddig a Boston ellen. A New Jersey-ieknél eleve nem játszott a leggólerősebb Taylor Hall, a meccs azonban további vezéráldozatokkal is járt, Cory Schneider kapus egy sérülés miatt a harmadik harmadra ki se jött, Marcus Johansson pedig két perccel a vége előtt hagyta el a jeget.

Pittsburghben is vezetett a Carolina, egészen a 29. Percig, ám ekkor sorozatban három gólt lőtt a bajnok és 3-1-re megnyerte a meccset. A 23 éves Jean-Sebastien Dea negyedik mérkőzését játszotta az NHL-ben azok után, hogy Mike Sullivan edző felhívt az AHL-ből, és máris gólt, mi több, mérkőzést eldöntő találatot szerzett. Érdekesség, hogy a hazaiak mindhárom gólját 23 éves játékos szerezte. A kapuban is az AHL-es farmcsapat egy kiválósága, Casey DeSmith kezdett és 97% fölött védett. Eddigi három meccsén összesen 99 lövést kapott a Kings, a Sharks és a Hurricanes ellen, ezeket átlagban 96%-kal védte.

A Colorado 10 meccset számláló győzelmi szériája Montréalban ért véget. A hazaiak végig kontroll alatt tartották a meccset, az Avs az első gólját az 55. percben lőtte, azzal lett 3-1. A menetelés nagyságát jelzi, hogy e 10 meccs alatt a Colorado mindössze 94 másodpercet volt gólhátrányban. A hazaiaknál különösen Jonathan Drouin volt formában, aki egy gólt és két asszisztot szerzett.

A húszéves Travis Konecny volt a Philadelphia nyerőembere Detroitban. A csapatok 2-2-es döntetlen után fordultak rá a hosszabbításra, ami azonban nem tartott sokáig, hiszen a kanadai válogatott csatár, aki tavaly a világbajnokságon 10 meccsen 8 pontot szerzett, 27 másodperc elteltével betalált és eldöntötte a mérkőzést. A fiatalember 9 gólnál jár idén, az előző meccsen is hosszabbításban lőtt gólt. A Flyers négymeccses győzelmi szériában van, utolsó 9 meccséből nyolcszor győzött.

San Joséban még addig sem tartott a hosszabbítás, mint Detroitban. A Winnipeg Jets 12 perc alatt három gólt lőtt, innen kapaszkodott vissza a Sharks, a rendes játékidő végén 4-4 állt az eredményjelzőn. A meccs hőse Bryan Little volt, aki a ráadás 18. másodpercében betalált, ez volt aznapi második gólja és harmadik pontja.

Erősen kezdett a vancouveri Loui Eriksson is, akinek hat perc sem kellett ahhoz, hogy ugyanazt elérje, mint Little. Már az első perc végén betalált, három percen belül duplázott, 5:49-nél pedig gólpasszt adott a Los Angeles Kings ellen. Ezt követően igazi adok-kapok vette kezdetét, a 28. percben már ki is alakult a 6-2-es végeredmény. Jonathan Quicket a második játékrész elején le kellett cserélni, miután 19 lövésből öt gólt kapott. John Stevens vezetőedző azt nyilatkozta, hogy ennek ellenére a csapat két legjobb játékosa a két kapus volt, ami mindent elmond a Kings játékáról. Nyolc meccs alatt ez volt a kaliforniai csapat hetedik veresége.

Eseménydús első harmadot hozott össze az Anaheim Ducks és a New York Rangers is, melyből a hazai pályán játszó Ducks jött ki jobban, hiszen húsz perc elteltével már 4-2-re vezetett. A középső periódusban Michael Grabner emberhátrányból zárkózott, ám a záró periódusban a hazaiak belőttek egy fórt és a végén egy üres kaput, így 6-3-ra nyertek.

A nap legsimább mérkőzését a Buffalo edmontoni vendégjátéka hozta. A 2015-ös draft első és második helyén elkelt játékos közötti párharcot egyértelműen az amerikai Jack Eichel nyerte, aki gólja mellett három asszisztot is kiosztott, míg a kanadai Connor McDavid négy meccs után maradt pont nélkül. A Sabres le is nullázta az Oilerst és 5-0-ra nyert. Robin Lehner 33 védéssel ért el shutoutot, utoljára ez 1998-ban sikerült buffalói kapusnak, de akkor Dominik Hasek állt a vasak között.

A játéknap másik shutoutját a St. Louis Blues érte el az Ottawa Senators ellen. Ez a meccs azért nem volt sima, mert bár már az első harmad végén vezetéshez jutottak a hazaiak, a második gólra egészen a 47. percig kellett várni, ekkor Vlagyimir Taraszenko lőtt iszonyatosan nagy gólt távolról Colton Parayko lepattanójából. A 3-0-s végeredményt a korábban gólpasszt is kiosztó Brayden Schenn állította be, aki az üresen hagyott kapuba talált be két és fél perccel a vége előtt.

Keith Yandle és Antoine Roussel már a negyedik percben megtalálta egymást a Florida Panthers dallasi vendégjátékán. A nagyobbik baj az, hogy a vendégek kapusa James Reimer is megsérült, helyére a finn Harri Sateri állt be. A paprikás hangulat megmaradt, az első negyedórában összesen 82 perc büntetést osztottak ki a játékvezetők. Ebből a Stars jött ki jobban, akik kihasználtak egy emberelőnyt és megszerezték a vezetést. A második és harmadik harmadban Radulov-parádét láthatott a hazai publikum, az orosz csatár gólt lőtt és másik kettőt előkészített. Ben Bishop 33 lövést védett.