A HK Nitra nyerte a Visegrád Kupát

A Visegrád Kupa döntőjének második mérkőzésén a magyar bajnok csak szétlövésben maradt alul. Az első kiírást így végül a HK Nitra nyerte.

A Visegrád Kupa döntőjébe egy-egy magyar és szlovák csapat jutott, így a két felvonásos finálé igazi presztízsharc lett. Az első rész a Jegesmedvéknek sikerült jobban, hiszen kétgólos előnnyel érkeztek a keddi, nyitrai visszavágóra. Nem kezdődött jól a meccs a Jegesmedvéknek, hiszen fél perc elteltével Magosit már a büntetőpadra ültették, de ? bár voltak meleg pillanatok ? végül sikerült kibekkelni. Teljes létszámban a Nyitra nyomás alá helyezte a vendégcsapatot és az 5. percben meg is szerezték a vezetést. Az ex-fehérvári Blackwater szerzett korongot a vendégkapu mögött, három miskolci játékos között megtartotta azt, majd középre adott és az üresen maradt Kristóf kapásból nagy gólt lőtt (1-0). A 6. percben a Miskolc került emberelőnybe, ám az egyenlítés nem sikerült. Az emberhátrány azonban kicsit megtörte a Nyitra lendületét, így teljes létszámban kiegyenlítettebb lett a játék. A harmad derekán a küzdelemre helyeződött át a hangsúly, ekkor a kapuk ritkábban forogtak veszélyben. A 15. percben növelte előnyét a hazai csapat, azaz összesítésben egyenlítettek: Sakaris adta el a korongot a saját harmadában, Blackwater pedig némi húzogatás után takarásból lőtt a kapuba (2-0). Érezhetően nőtt a feszültség a jégen: a 17. percben Pavuk és Slovák szólalkozott össze, de a bírók szétválasztották őket, így nem lett ebből kiállítás. Egy perccel a vége előtt Sakaris kijavította a hibáját: a miskolciak 2 az 1 ellen vitték a korongot, Vas passzolt Sakarisnak, aki bevette Lawson kapuját (2-1).

A második harmadból még nem telt el fél perc, amikor Slovák maradt egyedül a kapu előtt, de lövése mellé ment. Két perccel később Pavuk került üres kapus helyzetbe a hazai ketrecnél, de az utolsó pillanatban felszedték az ütőjét. Hatalmas fizikai küzdelem folyt a jégen, a játékosok minden egyes korongért megharcoltak, ám ez a helyzetek számának csökkenéséhez vezetett. A játékrész felénél enyhe fölényt harcolt ki a Nyitra, de Adorján mindent védett. A 29. percben a Jegesmedvék visszaállították a meccs előtti kétgólos előnyüket: Leppanen kék vonalas lövésébe Galanisz szúrt bele, és a korong a nyitrai kapuba vágódott (2-2). Gyorsan jött a válasz: fél perc múlva emberelőnyben Pupak a kék vonaltól eresztett meg egy bombát, Rais beleért, a korongot pedig a háló fogta meg (3-2). A 33. percben szűk másfél percre kettős hátrányba kerültek a Jegesmedvék, és bár nagyon meleg volt a ?pite?, végül önfeláldozóan kivédekezték azt, majd a szimplát is. A 38. percben egy miskolci kontra végén Tóth Adrián lövését Lawson nagy bravúrral védte, majd nem sokkal később Sakaris közeli lövésénél volt a helyén.

A harmadik játékrész elején a Jegesmedvék kivédekeztek egy nyitrai emberelőnyt. Teljes létszámban is beszorult a Miskolc, akik leginkább a kontráikban bízhattak. A hazai nyomás az 50. percben érett góllá: Rygl a kék vonalról lőtt, Paulovic pedig nagyon technikás mozdulattal a levegőben ért bele a korongba, és így juttatta azt a miskolci kapuba (4-2). Kezdődhetett tehát minden elölről. Az 51. percben a Jegesmedvék próbálhatták ki speciális támadójátékukat, voltak is lehetőségeik, de a nyitrai háló a két perc alatt érintetlen maradt. Hatalmas csata alakult ki a győztes gólért, a Nyitra támadott többet, de a miskolci kontrákban mindig benne volt a veszély. Egy perccel a vége előtt hatalmas kavarodás alakult ki a miskolci kapu előtt, de végül a szlovák csatárok nem tudták áttuszkolni a korongot Adorjánon, így végül a rendes játékidőben mindkét csapat 4-2- re győzött, jöhetett tehát a hosszabbítás.

A túlórában 3 a 3 ellen játszottak a csapatok az aranygólért. Bő fél perc elteltével Miskolczi léphetett ki egyedül, de végül a védő beérte, így nem tudott lőni. Ezután mindkét oldalon voltak helyzetek, illetve kiállításgyanús szituációk, de ezeknél nem fújtak a játékvezetők. Végül az overtime is letelt gól nélkül, így a döntés a büntetőkre maradt. A büntetőpárbajban csak a nyolcadik sorozat döntött, amikor Ruckay betalált, Vas próbálkozását viszont védte Lawson, így a Visegrád Kupa első kiírását a HK Nitra nyerte. A Jegesmedvéket viszont minden dicséret megilleti, hiszen az egyik legerősebb szlovák gárdával szemben összesítésben csak egy büntetőgóllal maradtak alul.