A DVTK-é az első magyar győzelem a Visegrád Kupában

A miskolciak 0-3-ról fordítottak a szlovák élcsapat HK Poprad ellen. AZ UTE és a Fehérvár is pontot fogott.

Nagyüzem volt ma, teljes forduló a szlovák?magyar kupában. Az első két mérkőzés veresége után e játéknap végre magyar győzelmet is hozott. A DVTK parádés fordítást produkált odahaza. Az UTE kiválóan helyt állt a zsolnaiak ellen, csak hosszabbításban győztek a vendégek. A MAC nagy arányú vereséget szenvedett a HK Nitra otthonában. A Fehérvár AV19 szintén elvesztette a második mérkőzését is, de Érsekújváron egy pontot azért szerzett.

A Visegrád Kupa megérkezett Miskolcra, ahol a DVTK Jegesmedvék ? óriási feltámadást produkálva ? három gólos hátrányból verték meg az extraligás Poprad csapatát. A Jegesmedvék jelenlegi legerősebb keretükkel álltak fel első Visegrád Kupa mérkőzésükön, hiszen a második sorban kapott helyet a legutóbbi meccset kihagyó Lukacevic, míg a visszatérő Sakaris ezúttal a negyedik támadótrióban rohamozhatta a kaput. Alaposan belekezdett a Poprad, hiszen egy perc elteltével egy bombaerős lövés le is vitte Adorján fejvédőjét. A bedobás után pár másodperccel Mlynarovic közelről meg is szerezte a vezetést a vendégeknek (0-1). Nagy fölénybe került a Poprád, a játék szinte folyamatosan a miskolci térfélen zajlott. A szlovák csapat gyors egymás után háromszor is emberelőnyben játszhatott, de az első kettőt igazán komoly helyzet nélkül védekezték ki a Macik. A harmadik fór elején Vas nagy lövését vállal védte Kostenko, majd a szlovák támadók kétszer is elvétették az üres kaput. A 11. percben 40 másodpercre kettős előnybe került a Poprad, ám sem ezt, sem a szimpla emberfölényt nem tudták gólra váltani. Teljes létszámban sem változott a játék képe, uralta a meccset a Poprad, a hazaiak csak ritkán tudtak kijönni a szorításból, az ilyen alkalmakkor leadott lövéseket azonban védte Kostenko. Egy perccel a játékrész vége előtt Galaniszt akasztották hátulról, így a Miskolc is megkapta első előnyét, amelyben Vas előbb a védők között átszlalomozva, majd a kék vonalról veszélyeztetett, eredmény nélkül.

A második harmad így áthúzódó miskolci előnnyel kezdődött, ám az eredmény nem változott. Továbbra is a vendégek domináltak, Adorjánnak akadt dolga bőségesen, ám a 26. percben ő is tehetetlen volt. Egy gyors kontra végén a középen üresen érkező Palocko kapásból lőtte ki a jobb sarkot (0-2). A hazaiak nem tudtak mit kezdeni a Poprad nagyobb sebességével, folyamatosan védekezni kényszerültek, és ekkor Adorján védései tartották meccsben őket. A 30. percben azonban növelte előnyét a vendégcsapat, amikor egy kapu mögül kapott korongot Mlynarovic varrt föl a vas alá (0-3). Adorján továbbra is biztos támasza volt a Maciknak, ha nem véd ilyen jól, nagyobb lehetett volna a különbség. Már csak egy perc volt hátra, amikor emberhátrányban egy megszerzett koronggal Vas lódulhatott meg, ahogy beért a támadóharmadba lőtt, és a pakk belülről szaggatta meg a hálót (1-3).

MISPOP VK

Fotó: dvtk.eu

A harmadik harmadot a vendégek kezdhették előnyben, de ezúttal nem tudták igazán veszélyeztetni a miskolci kaput. A Poprad tartani tudta a saját tempóját, így továbbra is a hazai harmadban kopott jobban a jég, bár egy kontra végén csilingelt a popradi kapuvas is. A harmad közepén annyiban változott a játék képe, hogy a Jegesmedvék többször jutottak el a vendégkapu elé, de nehezen találták a fogást a poprádi védelmen. Az 50. Percben ? késleltetett kettős előnyben, 6 a 4 ellen ? nagy tűzijátékot is rendeztek a Macik a szlovák kapu előtt, hiába. Ezt követően egy percig játszhattak kettős fórban, és ekkor Pavuk lövése utat talált a vendégketrecbe (2-3). A 56. percben hangrobbanás rázta meg a csarnokot, ugyanis egyenlítettek a Jegesmedvék: Magosi oldalról talált be (3-3). Az eredmény a lefújásig nem változott, így jöhetett a hosszabbítás.

Az overtime első nagy helyzetét Galanisz hagyta ki, miután egyedül vihette a kapusra, de nem tudta őt mattolni. Mindkét oldalon akadtak helyzetek, de az igazán nagy lehetőség 1.24-gyel a vége előtt jött el a Miskolcnak, amikor emberelőnybe kerültek. Ezt sikerült is kihasználni, 37 másodperccel a vége előtt Vas János oldalról elemi erővel vette be a poprádi kaput.

A Jegesmedvék a rendes játékidő utolsó tíz percében hihetetlen feltámadást produkáltak, és ezt a lélektani előnyt a hosszabbításban ki is használták, így megszerezték a Visegrád Kupában az első győzelmüket.

Mikael Tisell, a DVTK vezetőedzője így értékelte a látottakat: “Az első két harmadban a Poprad fölénk nőtt, sokkal jobbak voltak nálunk. Ebben az időszakban nagyon idegesen játszottunk, a megszerzett korongokat szinte azonnal elvesztettük, így nem tudtunk építkezni. A védelmünk keményen dolgozott, Adorján fantasztikusan védett, és erre nagy szükségünk volt. A támadójátékunk a harmadik harmadban javult sokat, és az utolsó tíz percben már mi voltunk az erősebb csapat, és ezt a hosszabbításban a magunk javára tudtuk fordítani. Nagyon örülök a győzelemnek, de még inkább annak a fejlődésnek, amit a mérkőzés alatt a csapat mutatott.”

DVTK Jegesmedvék?HK Poprad 4-3 h.u. (0-1, 1-2, 2-0, 1-0)
Miskolci jégcsarnok, 1010 néző, vezette: Kókai, Babic, Kormos, Nagy.
DVTK Jegesmedvék: Adorján ? Gőz, Rusk, Rantanen, Köllő, Galanisz, Lukacevic, Kulmala, Szopos, Pavuk, Bernáth, Láda, Ritó, Tóth, Sakaris, Albert, Vas, Leppanen, Vojtkó, Miskolczi, Magosi, Kiss(k). Edző: Mikael Tisell.
HK Poprad: Kostenko ? Sterbák D., Martancik, Maslonka, Palocko, Bondra, Kroták, Mlynarovic, Lichanec, König, Heizer, Ignatov, Bogoslovskij, Bednarcik, Bdzoch, Jezek, Sterbák B., Brejcak, Rusina, Dinda, Abdul, Corbeil(k). Edző: Marcel Ozimák.
Gólszerzők: Vas J. (2), Pavuk, Magosi ill., Mlynarovic (2), Palocko
Kiállítás: 12 perc, illetve 8 perc

A MAC Budapest mindhárom harmadot elbukta Nyitrán, az ellenfélnél két egykori volános játszott, Timotej Sille és Blackwater, mindketten pontot szereztek. A MAC gólját 0-3-nál Tóth Gergely lőtte, ez volt élete első találata a felnőtt csapatban. A vége 5-1 lett.

Az UTE nagyon lelkes és a középső harmadot leszámítva egyenrangú játéka 1-1-es eredményt hozott hatvan perc alatt. Kiss Dániel volt eredményes emberelőnyből. A hosszabbításban sajnos egy távoli lövés utat talált a lilák kapujába, így Szilassy Zoltán csapata egy ponttal gazdagodott, a ráadásban 2-1-re vesztett.

A Fehérvár AV19 is szívósan küzdött az Érsekújvárral. Kétgólos felvidéki vezetésről ? Jesse Dudas jegyezte a második újvári gólt ? fordítani tudott Benoit Laporte legénysége, Szabó Krisztián, David Gilbert és Stipsicz Bence volt eredményes, utóbbi 1+1-gyel zárt. Ám a hazaiak az 50. percben egyenlítettek, és a hosszabbítás 2. percében a szlovén válogatott Kovacevic találatával a győzelmet is megszerezték, 4-3-ra nyertek 1100 néző előtt.

HC Nové Zámky: Kovác (Pavlas) ? Prapavessis, Dudas (A), Raenko, Novotny, Kucskin (A)? Salija, Kovacevic (C), Cetkovsky, Dubinin, Varga ? Plásil, Chovan, Tibensky, Rehák, Zboril ? Siska, Simek, Dubec, Simun, Fábry.
Fehérvár AV19: Rajna (Kornakker) ? Jyrkkiö, Uotila, Kóger (C), Music, Lovecchio ? Harty, Vidmar, Luttinen, Latendresse, Gilbert ? Szirányi (A), Stipsicz, Szabó K., Erdély, Vincze ? Szabó D., Kocsis, Reisz, Sárpátki.
Gólszerzők: Novotny (Raenko, Prapavessis) 10., Dudas (Salija) 14., Cetkovsky (Prapavessis, Kovacevic) 50., Kovacevic (Salija) 62., illetve Szabó K. 18., Gilbert (Stipsicz, Jyrkkiö) 20., Stipsicz (Kocsis) 45.