Négy napon belül másodszor is kupát nyerne a DVTK

Elérkezett az utolsó mérkőzés napja a Visegrád Kupában, és a DVTK Jegesmedvék történetük legnagyobb sikerének kapujában állnak. 4-2-es miskolci előnyről folytatódik a HK Nitra elleni döntő, amelyre Vas Jánosék friss kupagyőztesként utaznak.

Jó formában várja a Nitra a visszavágót, a karácsony óta lejátszott 10 mérkőzése közül 8-at megnyert. Ezzel jelen pillanatban az ötödik helyen áll a bajnokságban, de a lemaradása az első helyezett Banská Bystrica mögött mindössze 3 pont. A Visegrád Kupa alapszakaszában hibátlan teljesítményt nyújtott a felvidéki csapat, Egyedül a Fehérvár ellen játszott szoros meccset. A negyeddöntőben már jóval nehezebb dolga volt, a budapesti győzelmet követően a nyitrai visszavágón a MAC a 60 perc alatt behozta az egygólos hátrányát, csak a hosszabbítás döntött a Zobor alji csapat javára. Legutóbb két másik Visegrád kupás csapat, a Zvolen és a Zilina ellen bizonyultak jobbnak 1-1 góllal. Lassanként a sérültjeik is felépülnek, Zsolnán már majdnem négy teljes sorral játszottak.

A nyitraiak célja a Miskolcon összeszedett kétgólos hátrány ellenére is egyértelműen a kupa elhódítása. Várhatóan nekiugranak majd a miskolciaknak, erős kezdeti rohamokra lehet számítani tőlük. Hazai jégen eddig a Visegrád Kupa meccsek mellett 21 bajnokit játszottak, ezeken a 63 megszerezhető pontból 45-öt gyűjtöttek be, 79 gólt ütve és az ellenfeleknek 48-at engedélyezve. A kapusaik 91,62%-os hatékonysággal védtek. A 93 kapott emberelőnyből 22-t lőttek be, ez 23,66%-os hatékonyság, azaz közel minden negyedik előnyüket beütötték. 81-szer játszottak a nyitrai csarnokban emberhátrányban, ezeket 87,65%-os hatásfokkal védekezték ki.

A Miskolc a Magyar Kupa győzelem friss élményével utazhatott a visszavágóra. A Jegesmedvék meglehetősen magabiztos győzelmet arattak, jó százalékban értékesítették a helyzeteiket és csak kevés komoly lehetőséget engedélyeztek az Újpestnek. Az Erste Ligát magától értetődő természetességgel nyerték meg, rég látott nagy fölénnyel. Erste Liga mérkőzéseik nagy részén az ellenfelek védekeznek, ők támadnak, viszont ezúttal egészen más meccsre számíthatunk. A Nitra erősebbnek tartott bajnokságból érkezik, általánosságban jobbnak tartják a játékoskeretét is. Bár erre épp a döntő első mérkőzésén a Jegesmedvék elég erősen rácáfoltak, mégis az várható, hogy a Jegesmedvék játékosai a megszokottnál jóval több időt fognak a saját védőharmadukban tölteni.

Szerencsére a keretben számos olyan játékos van, aki éveken keresztül csapata erősoraiban szerepelt, így az ellenfél játékának rombolása sem lesz idegen neki. Hogy például Magosi Bálint és Vas János ? Miskolcra igazolása után kikerülve ebből a skatulyából ? azt is bebizonyította, hogy első soros csatárként is megállja a helyét, csak hab a tortán, Mikael Tisell variációs lehetőségeit bővíti. Remek csapat jött össze az Avas alján, amely képes arra, hogy helytálljon a szlovák élvonal csapatai ellen és arra is, hogy megszerezze a Visegrád Kupát, bár ezért rengeteget kell dolgoznia és fegyelmezettnek kell maradnia. Ezzel eddig az olykor könnyebb ellenfelek ellen nem volt gond, úgyhogy azt várjuk, most sem lesz. Egygólos vereségre vagy döntetlenre játszani a hokiban életveszélyes, ez meg sem fordul a miskolci fejekben, az ígéretek szerint győzelemre játszanak majd Nyitrán. Mindazonáltal nem szabad türelmetlenül játszani, az idő nem a DVTK-t szorítja. Minden oka megvan a csapatnak a nyugodt játékra, ezúttal nem nyomja őket az esélyesség terhe, viszont megvan a tehetség és a potenciál benne a meglepetésre is. Elképesztő belegondolni is, eddig a Miskolc hibátlan a kupa kieséses szakaszában, sőt, több pontot szerzett az egész sorozatban, mint ellenfele. Nem rosszak tehát az esélyek, hajrá Miskolc, gyerünk!

misnit2

Fotó: HK Nitra

“Ez a döntő, mindenki nyerni szeretne ? mondta a csapathonlapon Andrej Kmec, a Nitra vezetőedzője. ? Nem vagyunk jó kiindulási helyzetben a miskolci vereség után, de nem is megoldhatatlan a feladat. Azt akarjuk, hogy a mi vitrinünkbe kerüljön a trófea. A Miskolciaknak sok légiósuk van, ráadásul minőségiek. Ezen felül a magyar játékosok is mind erősek. Nagy jó játékrendszerük van, a végletekig leegyszerúsített hokit játszanak. Két gólt is kaptunk tőlük kontrából, semmit nem bonyolítanak túl, ha náluk a korong, akkor kapura lőnek. A kapusuk is nagyszerűen védett, és segítette őket az az eufória is, amire számítottunk. Ez meg is látszott az eredményen. Természetesen megpróbálunk az elejétől fogva nyomást gyakorolni rájuk. Ideális lenne, ha sikerülne a lehető leghamarabb betalálnunk. Aztán meglátjuk, hogy lesz tovább. Úgy tekintjük, mintha a meccs most kezdődne, és ők két gól előnyről indulnak. Ennek megfelelően kell reagálnunk is.”

“Nagyon fontos, hogy ne gondoljunk arra, hogy legalább két góllal kell nyernünk ? mondta a Huste portálnak Anton Stavjana másodedző. ? Remélem, ezúttal sokkal jobban játszunk majd, mint az első meccsen. Hiszek abban, hogy elegendő kvalitás van bennünk ahhoz, hogy a miénk legyen a kupa.”

“Mindenekelőtt ne feledjük, hogy egy hat harmadból álló döntőt játszunk ? mondta az utazás előtti sajtótájékoztatón Mikael Tisell. ? Hat harmad, aminek még csak a felénél járunk. Ott fogjuk folytatni, ahol abbahagytuk, a hátra lévő háromban is keményen fogunk küzdeni a céljaink eléréséért. Biztos vagyok benne, hogy a nyitrai csapat nagyon ránk fog jönni, hogy eltüntessék a hátrányukat, ezért nekünk erre kell felkészülnünk. Ugyanakkor nem lehet csak védekezni, úgy korcsolyázunk jégre, hogy a maradék három harmadot is meg akarjuk nyerni.

“Nem nagyon foglalkozunk azzal, hogy az első mérkőzésnek mennyi lett az eredménye, úgy megyünk Nyitrára, hogy szeretnénk a hátralévő három harmadot is megnyerni, nem számolgatunk ? tette hozzá Farkas Tamás kapusedző. ? Keményen megyünk előre, nem számoljuk, hogy kétgólos előnnyel rendelkezünk. Ugyanazzal a küzdeni akarással és győztes attitűddel megyünk ki a pályára, mint az első meccsen.”

A mérkőzést 18 órától élőben közvetíti a Sport 2.