A 32 éves újonc győzelemre vezette a Blackhawkst

Jeff Glass 42 védéssel járult hozzá a győzelemhez. Granlund-tripla a Predatorsnak, Derek Ryan ismét gólt lőtt.

Győzelemmel mutatkozott be az NHL-ben Jeff Glass, a Chicago kapusa. A 32 éves hálóőr, aki több mint 500 profi mérkőzést játszott eddig az AHL-ben és a KHL-ben, az Edmonton otthonában léphetett be a legjobbak közé. A rendes játékidőben 3-3-ra végződő mérkőzésen Glass mindenkit elhomályosított, még a három gólpasszt kiosztó Nick Schmaltz-ot és a hosszabbításban győztes gólt szerző Patrick Kane-t is. Glass karrierje ígéretesen indult, a 2005-ös junior-világbajnokságon oroszlánrészt vállalt Kanada győzelméből, a tornán öt meccsen védett, melyeken átlagban 1,4 gólt kapott és 92,2%-kal védett. Az NHL-be valahogy mégsem jutott el eddig, tavaly februárban igazolt a Blackhawkshoz, egyszer ült a cserepadon. Kapusok esetében hatványozott mértékben igaz a mondás, mely szerint a sors útjai kifürkészhetetlenek.

Original Six-derbit nyert a Detroit a Rangers ellen büntetőlövések után. A Red Wings kétszer egyenlített a rendes játékidőben, a rávezetések során pedig Frans Nielsen góljával szerezte meg a plusz pontot. A meccs hőse a 40 lövést hárító Jimmy Howard volt, aki a hosszabbításban Brady Skjei büntetőjét hárította, majd a rávezetések során még további hármat.

Nagyot küzdött a két pontért a keleti utolsó Buffalo a Metropolitan-csoportot vezető New Jersey otthonában. A Sabres Jack Eichel duplájával jött vissza a kétgólos hátrányból, majd Rasmus Ristolainen góljával a győzelmet is megszerezte a hirtelen halálban. A Buffalo a győzelemmel véget vetett a New Jersey ötmeccses győzelmi sorozatának.

Az Ottawa, akárcsak a Buffalo, kétgólos hátrányból nyert a Columbus ellen, amivel lezárta az ohiói négymeccses nyeretlenségi sorozatát. A mérkőzés fordulópontja a második harmad végén és a harmadik játékrész első felében volt, amikor a Senators 3-1-es vendégvezetést követően egymás után négy gólt szerzett. A mérkőzés legjobbja Dion Phaneuf és Erik Karlsson volt, mindketten két gólpasszt adtak társaiknak.

A három-három pontot szerző Claude Giroux, Sean Couturier páros vezetésével nyert a Philadelphia a Tampa otthonában. A találkozó 2-2 után dőlt el, amikor a Flyers két perc alatt kétszer mattolta a Bolts védelmét. A Tampa a mérkőzés mellett cserekapusát Peter Budajt is elvesztette, akit az 50. percben kellett lecserélni sérülés miatt.

A Carolina legyőzte a Pittsburghöt és zsinórban a negyedik meccsét nyerte. A Hurricanes a 27 lövést hárító Cam Wardnak köszönheti a sikert, aki az ötödik percben már gólt kapott ugyan, de a folytatásban hibátlanul védett. A Carolina egyenlítő gólját a Fehérvár egykori csatára Derek Ryan ütötte, aki idén már 8 gólnál jár, 110. NHL-meccsén 52. pontját szerezte.

Mikael Granlund és Devan Dubnyk volt a Minnesota két nyerőembere a Nashville ellen. A center ütötte csapata első és második gólját, valamint a negyediket üres kapura, amivel karrierje második tripláját szerezte. A vasak között Dubnyk összesen 41 lövést védett, ebből 33-at a második és a harmadik harmadban, akkor amikor Predators majdnem kétszer annyi lövést eresztett meg, mint a Wild.

granlund

Mark Scheifele nélkül is megnyerte az első meccsét a Winnipeg. A két hónapra kidőlő center hiányában a Jets a Blake Wheeler, Kyle Connor, Patrik Laine első sorral lépett jégre az Islanders ellen. A trió összesen hat pontot termelt és Connor révén győztes gólt szerzett. A szezon első két hónapjában remeklő Islanders nagyon elrontotta a decembert, 14 mérkőzéséből tízet elvesztett.

Tovább tart a St.Louis mélyrepülése, a Blues a hetedik vereségét szenvedte el az utolsó kilenc meccsén. A St.Louis ezúttal Dallasban kapott ki, pedig öt perccel a vége előtt még nyerésre állt. Ekkor azonban jött Jamie Benn, aki először egyenlített, majd Alex Radulov, aki 42 másodperc alatt kétszer köszönt be.

Hosszabbításban nyert a Colorado a Toronto ellen. Az Avalanche minden harmadban megszerezte a vezetést, de a Leafs mindhárom játékrészben egyenlíteni tudott, harmadszorra James van Riemsdyk révén két perccel a dudaszó előtt. A ráadásban J.T. Compher emberelőnyös gólja döntött a denveriek javára.

Nehezen tartotta otthon a pontokat az Anaheim a Calgary ellen. A Ducks 41:23-ra nyerte a kapura lövéseket, de a Flames hálóőre Mike Smith végig meccsben tartotta a csapatát. 1-1 után Smith ellenállását végül a zsinórban negyedik meccsén eredményes Rickard Rakell törte meg, emberelőnyből a harmadik harmadban.