Megvan a Toronto 20 000. gólja

Az NHL 12. hetének statisztikái és érdekességei.

December 18.

Bruins?Blue Jackets 7-2

A Bostonban hat játékos is (Danton Heinen, Jake DeBrusk, Patrice Bergeron, David Backes, Brad Marchand, Charlie McAvoy) is legalább góllal és gólpasszal zárt. Napra pontosan majdnem 30 éve fordult elő ugyanez a Bostonnal, amikor 9-0-ra verte a Buffalót. 1987. december 22-én Geoff Courtnall, Steve Kasper, Ken Linseman, Rick Middleton, Cam Neely, Bill O?Dwyer hatos minden tagja lőtt egy és adott egy gólpasszt.

Heinen és Debrusk jóvoltából közel 30 év után szerzett két bostoni újonc egy mérkőzésen három pontot. 1988. március 12-én Craig Janney és Bob Sweeney egyaránt három-három ponttal zárt a Quebecben 4-3-ra megnyert meccsen.

Avalanche?Penguins 4-2

A Colorado hátvédje, Tyson Barrie két gólt ütött. Barrie előtt az utolsó hátvéd, aki duplázni tudott az Avs mezében az John-Michael Liles volt 2010. november 15-én, amikor a Colorado 6-3-ra verte a Bluest.

December 19.

Maple Leafs?Hurricanes 8-1

A Toronto mind a nyolc gólját más-más játékos ütötte. Utoljára tíz éve, 2007. október 11-én volt nyolc gólszerzője a Leafsnek, amikor szintén 8-1-re verte az Islanderst.

James van Riemsdyk révén 20 000. gólját szerezte a Toronto. A 20 000 találatból a jogelőd Arenas 172-t, a St. Patricks 724-et lőtt. A húszezres határt a Toronto mellett a Montreal és a Boston érte el eddig, a legközelebb pedig a NY Rangers áll 19 215 góllal.

james van riemsdyk

Rangers?Ducks 4-1

Henrik Lundqvist zsinórban 11. meccsét nyerte meg a Gardenben. Ez minden idők második leghosszabb sorozata a New York-i csapatban, a rekordot Dave Kerr tartja az 1939/40-es szezonból 14 győzelemmel.

Islanders?Red Wings 3-6

Henrik Zetterberg karrierje során 26. alkalommal adott legalább három gólpasszt egy mérkőzésen. Ezzel a Detroit házi rangsorában az ötödik Steve Yzerman (59), Gordie Howe (40), Alex Delvecchio (36) és Nicklas Lidström (27) mögött.

Capitals?Stars 4-3

Sonny Milano (Columbus), Mattias Janmark (Dallas) és Sean Monahan (Calgary) után Andre Burakovsky a negyedik játékos ebben a szezonban, aki egy találkozó első gólját lőtte, majd az utolsót a hosszabbításban.

December 20.

Blue Jackets?Maple Leafs 4-2

A Columbus hátvédje, Seth Jones ebben a szezonban negyedszer szerzett gólt és gólpasszt egy mérkőzésen. Rajta kívül ez csak az Nick Leddy (Islanders), Colin Miller (Knights) hátvédpárosnak sikerült.

Flyers?Red Wings 4-3

Travis Sanheim és Nolan Patrick után Robert Hagg a harmadik játékos idén a Philadelphiában, aki első gólját lőtte az NHL-ben.

Claude Giroux karrierje során 15. alkalommal adott legalább három gólpasszt. Az elmúlt 30 évben csak két játékosnak, Marc Recchinek (20) és Eric Lindrosnak (19) volt több három gólpasszos mérkőzése a Phillyben.

December 21.

Coyotes?Lightning 1-4

Ebben a szezonban Nyikita Kucserov érte el elsőként az 50 pontos határt. Az elmúlt négy szezonban háromszor az végzett az élen a pontlistán, aki leghamarabb elérte a félszázas határt. Sidney Crosby, Patrick Kane és Connor McDavid mellett az egyetlen kivételt Jakub Vorácek jelentette.

kucserov

Islanders?Ducks 4-5

Lubomir Visnovsky után Hampus Lindholm a második hátvéd az Anaheim történetében, aki mesterhármast ütött.

Lindholm a harmadik gólját a hosszabbításban szerezte. Ilyen triplára a hátvédek között csak négyen voltak képesek az NHL történetében:  Dave Babych (1991), Doug Crossman (1992), Sheldon Souray (2003) és Lubomir Visnovsky (2011).

Oilers?Blues 3-2

Drake Caggiula 49 másodperccel a vége előtt ütötte a győztes gólt döntetlen állásnál. Közel hét éve nem szerzett edmontoni játékos ilyen késői győztes gólt egálnál. 2011. január 25-én Dustin Penner 22 másodperccel a befejezés előtt talált be Phoenixben.

Devils?Rangers 4-3

Viktor Kozlov (2005), Brian Gionta (2007) és Lee Stempniak (2015) után Brian Boyle a New Jersey történetének negyedik játékosa, aki a harmadik harmadban egyenlített és kiharcolta a hosszabbítást, majd a rávezetések során győztes büntetőt lőtt.

John Tavares és Josh Bailey a New York történetének negyedik párosa, akik öt egymást követő meccsen fejenként két-két pontot tudtak szerezni. Korábban ez csak a Mike Bossy, Bryan Trottier párosnak (1977/78,) a Bossy, Clark Gillies (1978/79) duónak és a Bossy, Brent Sutter párosnak sikerült. (1984/85).

Stars?Blackhawks 4-0

Ed Belfour, Marty Turco és Kari Lehtonen után Ben Bishop a negyedik kapus a Dallas történetében, aki egy szezonban három győzelmet is szerzett a Chicago ellen.

December 22.

Panthers?Wild 4-2

A Florida az Arizona után a Minnesotat is úgy verte meg a rendes játékidőben, hogy a harmadik harmadban még hátrányban volt. A Florida 24 éves történetében csak két ilyen egymást követő mérkőzés volt: 2000. március 21-én és 23-án, amikor a Rangerst (4-3) és a Bruinst (3-1) verte.

Coyotes?Capitals 3-2

Shane Doan után Clayton Keller a Winnipeg/Arizona-franchise második játékosa, aki 20. születésnapja előtt gólt szerzett a ráadásban. Doan 1995. november 14-én talált be a Chicago elleni meccs hosszabbításában.

December 23.

Islanders?Jets 5-2

Az elmúlt 33 évben Mathew Barzal mindössze a harmadik játékos, aki újoncként mesterhármast ütött a New York mezében. Niklas Andersson 1996. február 4-én a Dallas, Michael Grabner 2011. február 13-án a Buffalo ellen triplázott.

Bryan Trottier, Brent Sutter, Pat LaFontaine és John Tavares után Barzal az ötödik játékos az Islanderben, aki 21. születésnapja előtt három gólt szerzett egy mérkőzésen.

Mathew-Barzal

Stars?Predators 4-3

Tyler Seguin 342. dallasi mérkőzésén a 150. gólját ütötte. A Starsban csak Dino Ciccarelli (271), Dave Gagner (340) és Steve Payne (342) érte el kevesebb mérkőzés alatt a másfélszázas határt.

Penguins?Ducks 0-4

John Gibson révén az Anaheim története során másodszor nullázta le az aktuális címvédőt. Ez korábban csak Guy Hebertnek sikerült 1999. október 8-án, amikor a Ducks 3-0-ra verte a Dallast.

Devils?Blackhawks 4-1

Will Butcher a New Jersey újonc bekkje a 20. és 21. gólpasszát adta a szezonban. Elsőéves hátvédként a húszas határt karácsony előtt legutóbb Nicklas Lidström érte el, amikor 26 gólt készített elő.

A New Jersey történetében minden újoncot figyelembe véve csak Scott Gomez volt jobb, aki az 1999/2000-es szezonban szintén 26 gólpasszt adott karácsony előtt.

Bobby Hull, Stan Mikita, Steve Larmer és Denis Savard után Patrick Kane az ötödik játékos, aki 300 gólt szerzett a Hawks mezében.

Coyotes?Avalanche 2-6

A Colorado hátvédje Patrick Nemeth 11 lövést blokkolt. Ilyen teljesítményre utoljára Brett Clark volt képes 2009. november 6-án amikor 12 lövést blokkolt a Chicago ellen.

Tobias Reider és Keith Tkachuk után Derek Stepan a harmadik játékos a Winnipeg/Arizona-franchise csapat történetében, aki két emberhátrányos gólt tudott ütni egy mérkőzésen.