Folytatódhat a Fehérvár salzburgi sikersorozata

Az osztrák nemzeti ünnepen szokatlan időpontban, délután 4 órakor kezdődik a Red Bull Salzburg és a Fehérvár mérkőzése.

Október elején tabellaszomszéd volt a két gárda, azóta a salzburgiaknak egy picivel jobban megy ugyan, de bár a CHL-ben egyetlen EBEL-csapatként továbbmentek, enyhén szólva sem emlékezetes az, amit eddig láthattunk tőlük az EBEL-ben. Most éppen jobb periódusban vannak, a legutóbbi hétvégén lejátszott két meccsükön – egy négyes vereségszériát követően – győztesen hagyták el a pályát. A salzburgiak abban bíznak, hogy az akkor szerzett lendület kitart a Fehérvár ellen is, annak ellenére is, hogy több mint egy éve nem nyertek hazai pályán a Volán ellen, hiszen az elmúlt idény mindkét salzburgi meccsét a magyar csapat húzta be büntetőkkel.

A kétnapos Salzburg–Dornbirn-túrán a Fehérvár nagyon sokat nyerhet. Ha mindkét mérkőzését megnyeri, akkor akár a bajnoki táblázat közepéig ugorhat előre, annyira sűrű a mezőny. Hogy ez nem lehetetlen feladat, arra példa a tavaly novemberi turné, ekkor fordított sorrendben meccselt a Volán a két aktuális ellenféllel, és előbb a Dornbirn, majd a Salzburg adta meg magát büntetőkkel Erdély Csanádéknak. Rengetegszer írtuk már, mik a Volán Achilles-sarkai ebben a szezonban. Gyenge az emberelőnyős játék és az emberhátrányos védekezés, valamint a helyzetkihasználás, ezeknek eredményeképpen nagyon kevés gólt lő a magyar csapat. A Salzburg viszont elég jól játssza az előnyöket, így erre mindenképpen oda kell figyelni. Fontos, ne tegyük meg azt a szívességet nekik, hogy lendületesen gyűjtjük a kiállításokat.

A házigazdáknál lesz egy nagy visszatérő is, a bámulatos technikai repertoárral rendekező Rob Schremp a 2012/13-as idényt követően az elmúlt héten tért vissza a Red Bullhoz, és készen áll arra, hogy új terminusa első mérkőzésén jégre lépjen.

Az idei Fehérvár-meccsek alapján azt kell mondani, a magyar csapattól csúcsteljesítmény kell, tökéletes játékra van szükség a meglepetéshez.

RBSAVS

Fotó: Mudra László

Salzburg–Fehérvár 8-4

A Volán kétszer annyi gólt lőtt, mint szokott, de kétszer annyit is kapott. Így Hári János mesterhármasa kevés volt a sikerhez.

A Salzburg kezdte jobban a mérkőzést, előbb Raffl, aztán az újonc Schremp talált be Rajna kapujába. A magyar EBEL-csapat ezután rohant az eredmény után, az első harmad végén Sárpátki szépített. A második játékrészben 2-2 találat esett, Raffl és Latusa góljai után mindkétszer Hári talált be, így 40 perc után 4-3 állt az eredményjelzőn. A záró harmadban a Fehérvár kétszer annyit lőtt kapura, mégis az osztrákok voltak eredményesek: Hochkofler emberhátrányban visszaállította a kétgólos osztrák előnyt, ami 2 perccel később Harris révén még tovább nőtt. Az 53. percben Hári belőtte önmaga 3., csapata 4. gólját. A végjátékban elhúzott a Red Bull, Duncan és Schiechl is betalált a fehérvári kapuba. A Salzburg 8-4-re nyert, sikerével feljött a tabella 5. helyére. A Fehérvár AV19 továbbra is az utolsó helyen áll.