Győzelemmel ünnepelt Rick Nash

A Rangers szélsője 1000. meccsét játszotta. Quick az 500. meccsén védett, Thornton az örökranglista 20. helyére lépett.

Pont nélkül, de győzelemmel ünnepelte 1000. mérkőzését Rick Nash, a Rangers szélsője. A New York-i csapat azt az Arizonát verte a Gardenben, amely egyedüli csapatként továbbra is nyeretlen az NHL-ben. A Rangers győzelmét a negyedik sor szállította, amelyben Pavel Bucsnyevics és Michael Grabner duplázott, Boo Nieves pedig három gólpasszt adott.

nash 1000

A pályafutása első két gólját szerző Danton Heinen találataival győzött a Boston a San Jose ellen. Az újonc center mellett Anton Hudobin emelkedett ki, aki 36 lövést fogott a mérkőzésen. A Sharks egyetlen gólját Joe Thornton ütötte, aki ezzel nemcsak 1398. pontját szerezte, de befogta az örökranglista 20. helyén álló Jari Kurrit.

Nagy pofont és összesen 6 gólt kapott a hazai jégen játszó Toronto a Carolinától. A Hurricanes már a harmadik percben kettővel ment, de a Leafs 3-3-nál, a mérkőzés felénél utolérte az ellenfelét. Ezután viszont a vendégek ismét visszavették a kezdeményezést és újabb három gólt ütve megszerezték a 2 pontot. A Canes Josh Jooris duplázott, Teuvo Teravainen 3 pontot szerzett.

A játéknap egyetlen hosszabbítását a Penguins?Jets összecsapás hozta. A rendes játékidő 1-1-es eredménnyel zárult, a ráadást a 67. másodpercben a karrierje 300. gólját szerző Phil Kessel döntötte el.

Rick Nash mellett győzelemmel, sőt shutouttal ünnepelte 500. mérkőzését Jonathan Quick. A Los Angeles kapusa Montrealban húzta le a rolót, ahol összesen 40 lövést védett. A karrierje 46. hibátlan meccsén védő hálóőr mellett az ismét győztes gólt szerző újonc, Adrian Kempe emelkedett ki.

Majdnem elszórakozta a győzelmet az Ottawa a Philly ellen. A Senators már 3-0-ra és 5-2-re is vezetett, de két perccel a dudaszó előtt már csak egy volt a különbség, így a hazaiak alaposan megizzadtak a két pontért. Az Ottawa legjobbja a három ponttal záró Jean-Gabriel Pageau volt.

A Tampa semmi különlegeset nem csinált a Detroit ellen, úgy nyert, ahogy eddig: azaz Nyikita Kucserov és Steven Stamkos is szerzett pontot. A liga jelenlegi legjobb csatárduója a Red Wings ellen egy-egy gólt és gólpasszt jegyzett, ami azt jelenti, hogy mindketten zsinórban 11. meccsükön szereztek pontot.

Nagyon beleszaladt a késbe az Ducks a Florida otthonában. A Panthers úgy ütött nyolcat az Anaheimnek, hogy mindössze 22 kaput eltaláló lövése volt. A délkeleti csapatban három játékos is három pontot szerzett, de a meccs legjobbja a mesterhármast szerző Radim Vrbata. A cseh jobbszélső karrierje hetedik mesterhármasát ütötte, az ötödik különböző klubjában.

A Minnesota az első harmad első felében két és fél perc alatt lőtt hármat, amivel érdemben el is döntötte az Islanders elleni mérkőzést. A Wild sikeréhez nagyban hozzájárult az emberhátrányos különítmény, amely mind az öt hátrányt kivédekezte és Eric Staal, valamint Luke Kunin révén két gólt is szerzett négy az öt elleni játékban.

Fordulatos meccsen győzött az Edmonton Dallasban. Az Oilers háromszor szerzett vezetést, a Stars háromszor egyenlített, sőt 3-3 után a vezetést is megszerezte. Az Edmonton azonban nem adta fel, először egyenlített a mérkőzésen másodszor eredményes Ryan Nugent-Hopkins góljával, majd két és fél perccel a befejezés előtt Matthew Benning találatával a győzelmet is megszerezte.

Simán hozta a Vancouver a Washington elleni meccset. A Canucks a duplázó Sven Baertschi és a három gólpasszt kiosztó Brock Boeser vezetésével már 5-0-ra is vezetett, így a mérkőzés végét nyugodtan vehette lazábbra. A szezont fantasztikusan kezdő Ovecskin és vele együtt a Capitals kezd egyre lentebb csúszni, az újabb vereséggel már a Metropolitan-csoport utolsó előtti helyére estek vissza.