Továbbra is veretlen a Vegas

A Knights harmadik meccsét is megnyerte. Először győzött a Nashville, a Dallas és az Ottawa.

Sima győzelemmel ünnepelte története első hazai mérkőzését a Vegas Golden Knights. A Vegas az Arizona ellen lépett jégre és korán eldöntötte az összecsapást, ugyanis a 11. percben már négy góllal vezetett. A Knights legjobbja a duplázó James Neal volt, aki az előző két mérkőzéshez hasonlóan most is győztes gólt szerzett.

neal vegas

A sérülésektől tizedelt St. Louis győzött a Gardenben, így meglepetésre továbbra is 100%-os 4 mérkőzés után. A Rangers ellen a 32 lövést hárító Carter Hutton és az egy-egy gólt és gólpasszt jegyző Jaden Schwartz bizonyult nyerőembernek.

Az újonc Sonny Milano és a tavalyi év legjobb kapusának választott Szergej Bobrovszkij hozta a Columbus újabb győzelmét, ezúttal Carolinában, a hirtelen halálban. A 2014-es draft első körében választott balszélső lőtte mindkét gólt, az orosz hálóőr pedig 37 lövést hatástalanított.

A Hawks már a 75. másodpercben hátrányban volt a Montreal otthonában, de a folytatásban Corey Crawford lehúzta a rolót és 41 védéssel győzelemre vezette a vendégeket. A szezonban a harmadik győzelmét szerező Chicago győztes gólját harmadszor is Brandon Saad ütötte, amivel beállította Paul Thompson 1935-ből származó rekordját.

Fantasztikus meccsen győzött a Nashville a Philadelphia ellen és ezzel első sikerét jegyezte a szezonban. A Predators a meccs felénél már 3-0-ra vezetett, amikor a Flyers feltámadt és 16 perc alatt 5-öt ütve megfordította a meccset. A Preds azonban nem adta fel, a harmadik harmad közepén szépített, majd az utolsó másfél percben Scott Hartnell és Filip Forsberg emberelőnyös góljával megfordította a meccset.

A Dallas hazai jégen bizonyult jobbnak a Detroitnál és akárcsak a Nashville, a Stars is először gyűjtötte be a két pontot. A végig irányító és fölényben játszó texasi csapatból az egy-egy gólt és gólpasszt szerző John Klingberg, Mattias Janmark páros emelkedett ki.

A nap egyetlen szétlövését az Ottawa nyerte Vancouverben. A rendes játékidőben mindkét csapat egyszer-egyszer vezetett, így 2-2 után jöhetett a hosszabbítás, majd a büntetők. A rávezetések az ötödik körben értek véget Mark Stone találata után.