Négy csapat befejezi a VK-csoportkört

Vasárnap újabb teljes forduló következik a Visegrád Kupában. Az Érsekújvár, a Poprad, a Fehérvár és a MAC számára a negyedik meccs jön.

A forduló rangadója egyértelműen a DVTK Jegesmedvék nyitrai vendégjátéka lesz. A nyitraiak pontveszteség nélkül, a MAC fölényes és a Fehérvár hosszabbításos legyőzésével állnak a tabellán. Andrej Kmec vezetőedző a fehérvári mérkőzés után kiemelte, még mindig van mit csiszolni a csapat játékán, hiszen vannak rendszeresen visszatérő hibák. Gondok vannak a visszazárással, és a helyzetek kihasználásával. A nyitraiaknak nem ízlett a Fehérvár fizikai játéka sem. “Az EBEL-ben így játszanak ? mondta erről Kmec. ? Néha ez gondokat okoz nekünk.” Vasárnap este hasonló stílusú csapat ellen folytathatják, hiszen a DVTK sem megy a szomszédba ütközésekért, ha éppen úgy alakul. A miskolciak kettőből két meccset nyertek eddig, az Érsekújvár elleni 4-0 ugyan Tisell edző szerint a szerencsén is múlott, de ilyen különbség esetén a szerencsefaktor hatása nem lehet számottevő. Hogy Nyitrán kemény meccsre számíthatnak, azt a svéd mester már az Újvár elleni győzelem után is jelezte: “A következő mérkőzésünket vasárnap játsszuk. Első meccsünk lesz ez idegenben, és hiába szerepeltünk jól eddig, egy pillanatra sem szabad hagyni, hogy ez túlzott magabiztossághoz vezessen, az előttünk álló mérkőzéseknek is ugyanolyan komolysággal fogunk nekiindulni.”

MISNZA VK

Ezúttal az UTE játszik a nemrég még MOL ligás Érsekújvárral, mégpedig idegenben. Jól kezdte a sorozatot az Érsekújvár, hiszen két meccs után két győzelemmel álltak a táblázat élén. Harmadjára aztán Miskolcon a sorozat eddigi egyetlen rendes játékidős szlovák vereségét szenvedték el. Ezen az estén a csapat hadilábon állt a góllövéssel, viszont a védelem nem zárt jól. Az UTE nem kezdett rosszul a kupában, a Zilina ellen sokáig vezetett, a végén lett egyenlő az állás majd hosszabbításban szenvedett vereséget. Popradon két góllal is sikerült elhúzni, mire a szlovákok összekapták magukat. A végén sikerült a Popradnak a fordítás, és az újpesti hagyományokhoz méltóan a lehozott kapus is az ellenfélnek kedvezett, így alakult ki a kétgólos vereség.

Végig keményen dolgozott a csapat, emelte ki a meccs után Szilassy Zoltán vezetőedző. Az eddigi két mérkőzésen az UTE sokat tett azért, hogy esélye legyen a győzelemre, mégis vesztesen hagyta el a jeget mindkét alkalommal. Harmadszorra talán az első győzelem megszerzése lehet a cél. Nem legyőzhetetlen csapat a Zámky, de ehhez minden tudását elő kell vegye az Újpest, és az sem ártana, ha elmaradnának az olyan felesleges keménykedések, amelyből például Becze 5 perc + végleges kiállítást szedett össze Poprádon.

Elsőre szoros meccset játszott a MAC a kupában, hiszen csak egyetlen góllal kapott ki az Érsekújvártól. Ezt viszont két nagyarányú vereség követte. Nyitrán és Zsolnán is 5-5 gólt kapott Majoross Gergely csapata, ami merőben szokatlan a MAC-tól. “Igazi szélsőséges, augusztusi felkészülési mérkőzés volt ez” ? nyilatkozta Majoross Gergely a zsolnai meccset követően. Mint elmondta, elsősorban arra kell törekedniük, hogy a csapat megfelelően a keze alá dolgozzon azoknak a játékosoknak, akiktől az eredményességet várják. Kiegyensúlyozottabb teljesítményre van szükség – adta meg a javulás receptjét. Ezt azonban nem lesz egyszerű megvalósítani. A vasárnapi ellenfél HK Poprad szorgosan gyűjtögette a pontokat, eddig mindegyiken szerzett legalább egyet. Ugyanakkor sok gólt kap, meccsenként átlagban hármat, ami azt jelenti, hogy megfelelő védőmunka és hatékony helyzetkihasználás esetén a budapestieknek reális esélyük lehet a győzelemre. A meccs előtt változás történt a Poprád keretében. Elbúcsúztak a két orosztól, Kosztyenkotól és Viharjevtől, érkezett a rendkívül rutinos, 36 éves Gabriel Spilar.

Hazai jégen, a Zilina ellen fejezi be a csoportkört a Fehérvár AV19. A zsolnaiak nem számítanak a legerősebbek közé a szlovák Extraligában, ám a Visegrád Kupában eddig hibátlanok. Az UTE ellen túlórában, a MAC ellen nagy különbséggel győztek. A Fehérvárnál döcögősen indult be a szekér, eddig két túlórában elszenvedett vereségből vannak pontjai a csapatnak, az legalább biztató, hogy három szoros meccset játszott EBEL-csapatunk. A Fehérvár AV19 február 2. óta nem nyert mérkőzést, azóta nyolc meccset vesztett el zsinórban. A Nitra ellen a kései egyenlítést követően megvolt az esély a győzelemre is, ám a büntetőkkel a szlovákiai csapatnak volt nagyobb szerencséje. Ha nyer a Volán, akkor jó eséllyel a magyar csoport első felében zárhatja a körmérkőzéses szakaszt.