Sarauer NHL-esekkel mutatkozott be a VSV-ben

 

Orbán és Dudas érsekújvári debütálása pénteken történik meg.

Csütörtökön két magyar érdekeltségű csapat lépett jégre az európai felkészülési meccseken. A Villach a francia Lyont fogadta, az osztrák csapatban játszott Andrew Sarauer. A magyar válogatott csatár mellett ott szerepelt két NHL-es múlttal rendelkező jégkorongozó, Raffl és Grabner. Az első harmad után 2-2-re állt a két csapat, ám a folytatásban csak osztrák gól született, így a VSV 4-2-re győzött.

A HC Nové Zámky Dudas Jesse és Orbán Attila nélkül fogadta az FTC-t, mint arról beszámoltunk, az érsekújváriak 5-0-ra győztek. Pénteken újra jégre lépnek a zöld-fehérek a másodosztályú Gyetva ellen, várhatóan ekkor debütál a két magyar játékos.

A magyar légiósok felkészülési mérkőzéseinek időpontjai:

Bartalis István (Schwenningen Wild Wings):

augusztus 11.: Thurgau (SUI-2.)–Schwenningen
augusztus 13.: Schwenningen–Freiburg (GER-2.)
augusztus 18.: Schwenningen–Ravensburg (GER-2.)
augusztus 19. Torpedo (KHL) –Schwenningen
augusztus 24.: Biel (SUI-1.)–Schwenningen
augusztus 26.: Schwenningen–Innsbruck (EBEL)
szeptember 2.: Genéve-Servette (SUI-1.)–Schwenningen

Szezonkezdet: szeptember 8.

Bodo Christopher (Lausitzer Füchse):

A felkészülési mérkőzések még nem ismertek.

Szezonkezdet: szeptember 15.

Csányi Karol (KRS Heilungcsiang):

A felkészülési mérkőzések még nem ismertek.

Szezonkezdet: szeptember 10.

Dudas Jesse és Orbán Attila (HC Nové Zámky):

augusztus 10.: HC Nové Zámky–Ferencváros (Erste Liga) 5-0
augusztus 11.: HC Nové Zámky–Detva (SVK-2.)
augusztus 15.: Ferencváros (Erste Liga)–HC Nové Zámky
augusztus 15.: HC Nové Zámky–Havírov (CZE-2.)
augusztus 17.: HC Nové Zámky–Szlovákia U20
augusztus 29.: Havírov (CZE-2.)–HC Nové Zámky

Szezonkezdet: szeptember 8.

Fekete Dániel (VEU Feldkirch):

A felkészülési mérkőzések még nem ismertek.

Szezonkezdet: szeptember 9.

Fekti Ádám (Kitzbüheler EC):

augusztus 26.: Kitzbühel–EC Deggendorf
augusztus 29.: Kitzbühel–Innsbruck

Szezonkezdet: szeptember 9.

Galló Vilmos (Timra IK):

augusztus 11.: Timra–Modo (SWE-2.)
augusztus 17.: Östersunds (SWE-2.)–Timra
augusztus 30.: Timra–Modo (SWE-2.)
szeptember 1.: Timra–Mora (SWE-1.)
szeptember 3: Björklöven (SWE-2.)–Timra
szeptember 8.: Timra–Leksand (SWE-2.)
szeptember 14.: Björklöven (SWE-2.)–Timra

Szezonkezdet: szeptember 19.

Hári János (Düsseldorfer EG):

augusztus 13.: Essen (GER-3.)–Düsseldorf
augusztus 18.: Kloten (SUI-1.)–Düsseldorf
augusztus 19.: Zug (SUI-1.)–Düsseldorf
augusztus 23.: Straubing (GER-1.)–Düsseldorf
augusztus 24.: Düsseldorf–Fribourg-Gottéron (SUI-1.)
szeptember 1.: La Chaux-De-Fonds (SUI-2.)–Düsseldorf
szeptember 3.: Langnau (SUI-1.)–Düsseldorf

Szezonkezdet: szeptember 8.

Hári Norbert (Nidaros):

A felkészülési mérkőzések még nem ismertek.

Szezonkezdet: ?

Sagert Kalvin (Gherdeina):

A felkészülési mérkőzések még nem ismertek.

Szezonkezdet: szeptember 9.

Sarauer Andrew (Villacher SV):

augusztus 10.: Villach–Lyon (FRA-1.) 4-2
augusztus 12.: Banská Bystrica (SVK-1.)–Villach
augusztus 19.: Villach–Gap (FRA-1.)
augusztus 25.: Villach–Riessersee (GER-2.)
augusztus 27.: Villach–Medvescak (EBEL)
szeptember 1.: Riessersee (GER-2.)–Villach

Szezonkezdet: szeptember 8.

Sebők Balázs (KalPa):

augusztus 9.: Jukurit (FIN-1.)–KalPa 1-2 b.
augusztus 11.: KalPa–Karpat (FIN-1.)
augusztus 18.: SaiPa (FIN-1.)–KalPa
augusztus 19: KalPa–JYP (FIN-1.)

augusztus 24.: KalPa–Malmö (Bajnokok Ligája)
augusztus 26.: KalPa–Brno (Bajnokok Ligája)
augusztus 31.: Brno–Kalpa (Bajnokok Ligája)
szeptember 2.: Malmö–KalPa (Bajnokok Ligája)

Szezonkezdet: szeptember 8.

Sofron István (Wichita Thunder):

A felkészülési mérkőzések még nem ismertek.

Szezonkezdet: október 13.

Vay Ádám (Iowa Wild):

szeptember 29.: Iowa–Manitoba (AHL)
szeptember 30.: Iowa–Manitoba (AHL)

Szezonkezdet: október 7.

Magyar légiósok a hokivilágban, 2017/18:

Név Csapat Liga
Bartalis István Schwenningen DEL (GER-1.)
Bodo Christopher Lausitzer Füchse DEL2 (GER-2.)
Csányi Karol KRS Heilungcsiang VHL
Dudas Jesse HC Nové Zámky Extraliga (SVK-1.)
Fekete Dániel VEU Feldkirch Alpesi Liga (AUT-2.)
Fekti Ádám Kitzbüheler EC Alpesi Liga (AUT-2.)
Galló Vilmos Timra IK Allsvenskan (SWE-2.)
Hári János Düsseldorfer EG DEL (GER-1.)
Hári Norbert Nidaros NOR-2.
Orbán Attila HC Nové Zámky Extraliga (SVK-1.)
Sagert Kalvin Gherdeina Alpesi Liga (AUT-2.)
Sarauer Andrew Villach EBEL (AUT-1.)
Sebők Balázs KalPa Liiga (FIN-1.)
Sofron István Wichita Thunder ECHL
Vay Ádám Iowa Wild AHL

Jelmagyarázat: H=a légiós csapatának pillanatnyi helyezése a bajnokságban (a liga létszáma),
M=mérkőzések, G=gólok, A=gólpasszok, P=pontok száma. Dőlt betűs név=már nem légiós. Vay esetében az G jelű oszlop a kapott gólok számát, az A a hárított lövésekét, a P pedig a a védési hatékonyságot, százalékban kifejezve.

Cimkék: , , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
január 20., szombat
EWHL 11:25 SAVKMH 3-2VÉGE
U18 11:30 GEPZEG 3-7VÉGE
U18 14:30 KMHMIS 4-5VÉGE
U18 16:15 KACAVS 5-2VÉGE
MK 17:15 MISUTE 4-0VÉGE
    • M4 SPORT
U20 17:15 RBSAVS 5-4VÉGE
ROM 17:30 BRAGAL 10-3VÉGE
ROM 17:30 SCCSST 15-0VÉGE
DEBL 17:45 MARGEP 2-5VÉGE
U18 18:15 UTEOKW 1-0VÉGE
U18 19:10 VASETO 5-6 HVÉGE
EBEL 19:15 RBSAVS 2-0VÉGE
U18 20:00 ZNOMAC 2-1 HVÉGE
január 21., vasárnap
ROM 10:30 SSTSCC 0-24VÉGE
U20 14:15 ZNOAVS 3-6VÉGE
U18 14:20 MISOKW 4-5 HVÉGE
U18 14:30 RBSAVS 8-3VÉGE
U20 15:10 VASHCI 8-1VÉGE
U18 16:00 ETOVSV 2-4VÉGE
EBEL 17:30 DECAVS 3-2 HVÉGE
U20 18:00 RBSMAC 6-3VÉGE
U20 18:40 KMHUTE 3-1VÉGE
január 22., hétfő
EL 17:30 BRAVC2 7-1VÉGE
EL 20:00 TITFTC 5-2VÉGE
    • M4 SPORT
január 23., kedd
VIS 18:00 NITMIS Ö:7-6 BVÉGE
    • SPORT 2
január 24., szerda
EL 18:00 FTCTIT INFO
EL 18:00 SCCVC2 INFO
U18 18:40 AVSMAC 
U20 19:00 MISDHK INFO
U18 19:05 EHLKMH 
január 25., csütörtök
U18   MISKMH 
U18   ZEGPEF 
U20 15:45 UTEOHC 
KHL 17:30 DMISBA 
    • SPORT 2
U20 17:40 VASG99 
U18 18:45 UTEVAS 
január 26., péntek
ROM 17:30 PROSTE 
EL 18:00 FTCSCC 
EL 18:00 MACUTE 
EL 18:30 MISDAB 
január 27., szombat
DEBL   KMHGGV 
U18   AVSRBS 
U18   VSVETO 
U18   ZEGGEP 
U20   HDJMAC 
U20   VSVAVS 
U20 12:45 ETODHK 
EWHL 13:00 KMHSAE 
U18 15:50 MACKAC 
EL 18:30 TITBRA 
U18 18:45 UTEMIS 
U18 19:40 VASEHL 
január 28., vasárnap
DEBL   GEPGGV 
U18   OHCMIS 
U20   HDJAVS 
U20   OHCDHK 
U20   VICVAS 
U20   VSVMAC 
U20 11:30 UTEKMH 
EWHL 13:00 KMHSAE 
U18 13:20 MACRBS 
U18 15:20 UTEETO 
U18 16:35 KMHEHL 
EL 18:30 UTEDAB 
EL 19:50 VC2SCC 
január 29., hétfő
EL 18:00 FTCBRA 
EL 20:00 MACMIS 
    • M4 SPORT
január 30., kedd
U20 15:30 PEFKMH 
EL 18:30 TITSCC 
január 31., szerda
DEBL   MRLCFH 
U20   KMHMIS 
U20   PEFUTE 
U20 15:00 DHKOHC 
U18 17:15 ETOKMH 
EL 17:50 VC2BRA 
Partnerünk