Sarauer NHL-esekkel mutatkozott be a VSV-ben

 

Orbán és Dudas érsekújvári debütálása pénteken történik meg.

Csütörtökön két magyar érdekeltségű csapat lépett jégre az európai felkészülési meccseken. A Villach a francia Lyont fogadta, az osztrák csapatban játszott Andrew Sarauer. A magyar válogatott csatár mellett ott szerepelt két NHL-es múlttal rendelkező jégkorongozó, Raffl és Grabner. Az első harmad után 2-2-re állt a két csapat, ám a folytatásban csak osztrák gól született, így a VSV 4-2-re győzött.

A HC Nové Zámky Dudas Jesse és Orbán Attila nélkül fogadta az FTC-t, mint arról beszámoltunk, az érsekújváriak 5-0-ra győztek. Pénteken újra jégre lépnek a zöld-fehérek a másodosztályú Gyetva ellen, várhatóan ekkor debütál a két magyar játékos.

A magyar légiósok felkészülési mérkőzéseinek időpontjai:

Bartalis István (Schwenningen Wild Wings):

augusztus 11.: Thurgau (SUI-2.)–Schwenningen
augusztus 13.: Schwenningen–Freiburg (GER-2.)
augusztus 18.: Schwenningen–Ravensburg (GER-2.)
augusztus 19. Torpedo (KHL) –Schwenningen
augusztus 24.: Biel (SUI-1.)–Schwenningen
augusztus 26.: Schwenningen–Innsbruck (EBEL)
szeptember 2.: Genéve-Servette (SUI-1.)–Schwenningen

Szezonkezdet: szeptember 8.

Bodo Christopher (Lausitzer Füchse):

A felkészülési mérkőzések még nem ismertek.

Szezonkezdet: szeptember 15.

Csányi Karol (KRS Heilungcsiang):

A felkészülési mérkőzések még nem ismertek.

Szezonkezdet: szeptember 10.

Dudas Jesse és Orbán Attila (HC Nové Zámky):

augusztus 10.: HC Nové Zámky–Ferencváros (Erste Liga) 5-0
augusztus 11.: HC Nové Zámky–Detva (SVK-2.)
augusztus 15.: Ferencváros (Erste Liga)–HC Nové Zámky
augusztus 15.: HC Nové Zámky–Havírov (CZE-2.)
augusztus 17.: HC Nové Zámky–Szlovákia U20
augusztus 29.: Havírov (CZE-2.)–HC Nové Zámky

Szezonkezdet: szeptember 8.

Fekete Dániel (VEU Feldkirch):

A felkészülési mérkőzések még nem ismertek.

Szezonkezdet: szeptember 9.

Fekti Ádám (Kitzbüheler EC):

augusztus 26.: Kitzbühel–EC Deggendorf
augusztus 29.: Kitzbühel–Innsbruck

Szezonkezdet: szeptember 9.

Galló Vilmos (Timra IK):

augusztus 11.: Timra–Modo (SWE-2.)
augusztus 17.: Östersunds (SWE-2.)–Timra
augusztus 30.: Timra–Modo (SWE-2.)
szeptember 1.: Timra–Mora (SWE-1.)
szeptember 3: Björklöven (SWE-2.)–Timra
szeptember 8.: Timra–Leksand (SWE-2.)
szeptember 14.: Björklöven (SWE-2.)–Timra

Szezonkezdet: szeptember 19.

Hári János (Düsseldorfer EG):

augusztus 13.: Essen (GER-3.)–Düsseldorf
augusztus 18.: Kloten (SUI-1.)–Düsseldorf
augusztus 19.: Zug (SUI-1.)–Düsseldorf
augusztus 23.: Straubing (GER-1.)–Düsseldorf
augusztus 24.: Düsseldorf–Fribourg-Gottéron (SUI-1.)
szeptember 1.: La Chaux-De-Fonds (SUI-2.)–Düsseldorf
szeptember 3.: Langnau (SUI-1.)–Düsseldorf

Szezonkezdet: szeptember 8.

Hári Norbert (Nidaros):

A felkészülési mérkőzések még nem ismertek.

Szezonkezdet: ?

Sagert Kalvin (Gherdeina):

A felkészülési mérkőzések még nem ismertek.

Szezonkezdet: szeptember 9.

Sarauer Andrew (Villacher SV):

augusztus 10.: Villach–Lyon (FRA-1.) 4-2
augusztus 12.: Banská Bystrica (SVK-1.)–Villach
augusztus 19.: Villach–Gap (FRA-1.)
augusztus 25.: Villach–Riessersee (GER-2.)
augusztus 27.: Villach–Medvescak (EBEL)
szeptember 1.: Riessersee (GER-2.)–Villach

Szezonkezdet: szeptember 8.

Sebők Balázs (KalPa):

augusztus 9.: Jukurit (FIN-1.)–KalPa 1-2 b.
augusztus 11.: KalPa–Karpat (FIN-1.)
augusztus 18.: SaiPa (FIN-1.)–KalPa
augusztus 19: KalPa–JYP (FIN-1.)

augusztus 24.: KalPa–Malmö (Bajnokok Ligája)
augusztus 26.: KalPa–Brno (Bajnokok Ligája)
augusztus 31.: Brno–Kalpa (Bajnokok Ligája)
szeptember 2.: Malmö–KalPa (Bajnokok Ligája)

Szezonkezdet: szeptember 8.

Sofron István (Wichita Thunder):

A felkészülési mérkőzések még nem ismertek.

Szezonkezdet: október 13.

Vay Ádám (Iowa Wild):

szeptember 29.: Iowa–Manitoba (AHL)
szeptember 30.: Iowa–Manitoba (AHL)

Szezonkezdet: október 7.

Magyar légiósok a hokivilágban, 2017/18:

Név Csapat Liga
Bartalis István Schwenningen DEL (GER-1.)
Bodo Christopher Lausitzer Füchse DEL2 (GER-2.)
Csányi Karol KRS Heilungcsiang VHL
Dudas Jesse HC Nové Zámky Extraliga (SVK-1.)
Fekete Dániel VEU Feldkirch Alpesi Liga (AUT-2.)
Fekti Ádám Kitzbüheler EC Alpesi Liga (AUT-2.)
Galló Vilmos Timra IK Allsvenskan (SWE-2.)
Hári János Düsseldorfer EG DEL (GER-1.)
Hári Norbert Nidaros NOR-2.
Orbán Attila HC Nové Zámky Extraliga (SVK-1.)
Sagert Kalvin Gherdeina Alpesi Liga (AUT-2.)
Sarauer Andrew Villach EBEL (AUT-1.)
Sebők Balázs KalPa Liiga (FIN-1.)
Sofron István Wichita Thunder ECHL
Vay Ádám Iowa Wild AHL

Jelmagyarázat: H=a légiós csapatának pillanatnyi helyezése a bajnokságban (a liga létszáma),
M=mérkőzések, G=gólok, A=gólpasszok, P=pontok száma. Dőlt betűs név=már nem légiós. Vay esetében az G jelű oszlop a kapott gólok számát, az A a hárított lövésekét, a P pedig a a védési hatékonyságot, százalékban kifejezve.

Cimkék: , , ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
augusztus 19., szombat
PRE 15:00 DABKOS 1-6VÉGE
U16 19:00 HUNEBB 11-0VÉGE
augusztus 20., vasárnap
PRE 11:00 DABBAY 2-6VÉGE
U16 15:00 HUNMAN 1-0VÉGE
augusztus 22., kedd
VIS 18:00 MISPOP 4-3 HVÉGE
VIS 18:00 NITMAC 5-1VÉGE
VIS 18:00 UTEZIL 1-2 HVÉGE
VIS 18:30 NZÁAVS 4-3 HVÉGE
augusztus 23., szerda
U20 19:15 HUNGSE ÉLŐ
augusztus 24., csütörtök
PRE 17:00 SKADAB 
U17 17:10 HUNNOR 
BL 18:00 KLPMIF 
    • SPORT 2
PRE 18:00 TITFTC 
U20 19:30 HUNAUT 
augusztus 25., péntek
VIS 17:00 ZILMAC 
U17 17:40 HUNNOR 
PRE 18:00 TOPDAB 
VIS 18:00 MISNZÁ 
BL 19:00 MÜNCRA 
    • SPORT 2
U18 19:00 POLHUN 
VIS 19:00 AVSNIT 
VIS 19:00 POPUTE 
U20 19:15 HUNBIE 
PRE 20:00 AMIBRA 
augusztus 26., szombat
U20 12:00 HUNFBK 
BL 15:00 FRÖKAC 
    • SPORT 2
U17 15:40 HUNNOR 
U18 16:00 MORHUN 
NŐI 17:40 HUNPOL 
PRE 19:30 VC2KL2 
PRE 20:00 ROUBRA 
augusztus 27., vasárnap
U18 11:00 SVKHUN 
U20 11:00 HUNNOR 
BL 14:30 H71ESB 
    • SPORT 2
VIS 17:00 NZÁUTE 
NŐI 17:40 HUNPOL 
VIS 18:00 MACPOP 
VIS 18:00 NITMIS 
PRE 19:00 KL2VC2 
VIS 19:00 AVSZIL 
augusztus 29., kedd
VIS 17:00 ZILMIS 
VIS 18:00 UTENIT 
augusztus 30., szerda
KHL 19:00 SBADMI 
    • SPORT 2
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk