Spiller Goalie Négy másodperc

Murray és Rinne. És a másodpercek.

Nézzük az órát! Nashville-buli a támadóharmadban. Rossz helyezkedés hazai részről, lövés, kipattanó, átpumpálás jobbról balra, újabb védés Matt Murray-től. 0-2-ről nehezebb lett volna visszajönni, ezért kellett veszettül ez a védéssorozat. A 38 lövésből 37 védés eleve nagyon szép teljesítmény, 97,4 százalék.

A túloldalon Pekka Rinnének megint nem volt szerencséje. De most már olyan gólt is kapott, ami a lelkén szárad. Ha a lélek kicsit megtörik ? lásd: első felvonás, 4 gól 11 lövésből ?, akkor nehezebb minden. Első gól: a most divatos betérdelés vashoz, ám a csatárok tudják, hol van gyenge pont. Vagy a csípőnél, vagy a fül mellett. Jake Guentzel megint pimasz volt (első meccsen és most is gól Rinnének, ráadásul győztes találatok). A korong állt, éppen elfért a nadrág mellett. Mamut a legjobb helyen volt, de mégis, a csípőnél volt egy állított korongnyi hely. Lásd: 55. másodperc, hátsó kameraállás. A korong a playoff első három körében szerette Rinnét, most nem annyira.

Második gól mindjárt a záró harmad elején esett, hosszú lapos, kipattanó, a korong laposan jön ki Rinnéről, ezt könnyedén beverte Guentzel.

A harmadik találat, akárcsak két napja, öngól. Ez nem Rinnéé. Aztán gyorsan jön Jevgenyij Malkin, nem passzol a 2-1 elleni megugrásban, kilövi a lepkés ficakot. Pontos lövés volt, a keresztléc és a kapuvas találkozásánál csattant a kapuba.

Rinne le, az NHL legkisebb kapusa, a 180 centis Juuse Saros be (ő védett ellenünk egy éve a szentpétervári vb-meccsen a finnek színeiben). Playoffban most debütált, kapott szűk 17 percet, két lövés, két védés, és volt egy les miatt meg nem adott gól. Ezzel eldőlt, hogy biztosan olyan kapus nyer Stanley Kupát, aki nem védte végig a playoffot. Murray menet közben jött, sérült volt, előtte Marc-Andre Fleury húzta a Penguins szekerét. Rinne először adta át a helyét. A döntő első meccsén 4 gól 11 lövésből, most 4 gól 25-ből, 43:28 perc alatt. A fináléban Rinne védési százaléka 77,78 (8 gól 36 lövésből), kapottgól-átlaga 4,69. Murray-nél ezek az adatok egyelőre: 93,75 százalék és 2,01.