Orosz–szlovák negyeddöntő az U18-as vb-n

 

A címvédő finnek legyőzték Kanadát, ezzel veretlenek maradtak a csoportkörben.

Kedden véget ért a szlovákiai A csoportos ifjúsági világbajnokság csoportköre. Finnország nyerte a poprádi csoportot, miután meggyőző játékkal 6-3-ra legyőzte Kanadát, Kristian Vesalainen mesterhármast ért el. Az egyaránt 1-1 győzelemmel álló Svájc és Szlovákia csatáját utóbbi válogatott nyerte 2-1-re, így a házigazda zárt a 3., míg a svájciak a 4. helyen.

Az iglói csoportban Svédország hiába nyerte 36:29-re a kapura lövési mutatót, az Egyesült Államok veretlen maradt, 5-1-re diadalmaskodott, így megszerezte a csoportelsőséget. A Csehország–Oroszország meccs hosszabbításban dőlt el, az oroszok hiába vezettek háromszor is a rendes játékidőben, a csehek rendre egyenlítettek, sőt egyszer közel jártak a győzelemhez is, ám a kelet-európaiak hosszabbításra mentették a meccset, ahol Mark Rubincsik góljával 5-4-re győztek.

Szerdán szünnap következik az U18-as vb-n, csütörtökön pedig Finnország–Csehország, Kanada–Svédország, Oroszország–Szlovákia és Egyesült Államok–Svájc negyeddöntőket rendeznek, valamint Lettország és Fehéroroszország összecsap a kiesés elkerüléséért.

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
április 22., szombat
VB 12:30 UKRHUN 3-5VÉGE
    • SPORT 1
VB 16:00 KORPOL 4-2VÉGE
ROC 16:10 AVSKAC 3-2 HVÉGE
VB 19:30 AUTKAZ 2-3VÉGE
április 23., vasárnap
ROC 10:10 AVSSLL 10-2VÉGE
VB 16:00 KAZKOR 2-5VÉGE
VB 19:30 POLUKR 2-1VÉGE
április 24., hétfő
VB 19:30 HUNAUT 1-3VÉGE
    • SPORT 1
április 25., kedd
VB 12:30 KAZPOL 1-0 HVÉGE
    • SPORT 1
VB 16:00 HUNKOR 1-3VÉGE
    • SPORT 1
VB 19:30 UKRAUT 0-1VÉGE
április 26., szerda
VB 19:30 KAZUKR 4-2VÉGE
április 27., csütörtök
VB 16:00 HUNPOL 0-2VÉGE
    • SPORT 1
VB 19:30 AUTKOR 5-0VÉGE
április 28., péntek
VB 12:30 HUNKAZ 1-3VÉGE
    • SPORT 1
VB 16:00 POLAUT 0-11VÉGE
    • SPORT 1
VB 19:30 KORUKR 2-1 BVÉGE
    • SPORT 1
május 1., hétfő
GÁLA 18:00 HUNSZF 
május 5., péntek
VB 16:15 FINBLR 
VB 16:15 SWERUS 
    • SPORT 1
VB 20:15 CZECAN 
    • SPORT 1
VB 20:15 USAGER 
május 6., szombat
VB 12:15 LATDEN 
VB 12:15 SUISLO 
VB 16:15 BLRCZE 
VB 16:15 SVKITA 
VB 20:15 GERSWE 
    • SPORT 2
VB 20:15 NORFRA 
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk