Mindegyik mérkőzésen a hosszabbítás döntött

Az Anaheim háromgólos hátrányból nyert, a Toronto mínusz kettőről. A Calgary és a Chicago a kiesés szélére került.

Az Ottawa ugyan leadta háromgólos előnyét Bostonban, de hosszabbításban győzött a TD Gardenben és megfordította a párharc állását. A Senators az első harmadban 25 másodperc alatt ütött kettőt, amit Mike Hoffman háromra hizlalt a második játékrész elején. A Bruins azonban összekapta magát, fél perc alatt ütött kettőt és Hoffman gólja után tíz perccel ki is egyenlített. A fennmaradó játékidő nem hozott gólt, a hosszabbítás azonban hamar, a hatodik percben Bobby Ryan döntötte el a meccset emberelőnyben.

A Washington hiába vezetett már az ötödik perc végén kettővel, a Toronto a ráadásban nyert és 2-1-re módosította a párharc állását. 2-0 után a Leafs szépített, de Jevgenyij Kuznyecov a második harmadban visszaállította a kétgólos differenciát. A Leafs azonban nem adta fel és még a harmad végén egyenlített négy perc leforgása alatt. Akárcsak Bostonban, itt sem hozott gólt az utolsó felvonás, a hirtelen halál viszont azonnal, Tyler Bozak a 97. másodpercben tökéletesen szúrt bele Nazem Kadri passzába.

bozak

Akárcsak a Toronto, a Nashville is kétgólos hátrányból és hosszabbításban nyert, amellyel a söprés szélére küldte a Chicagót. A nyugati első 141 perc után, a második harmad legelején Dennis Rasmussen révén törte meg az első két meccsen hibátlanul védő Rinne ellenállását. Patrick Kane azonban hiába kettőzte meg az előnyt, a harmadik harmadban a Predators Filip Forsberg duplájával hosszabbításra mentette a meccset. A találkozót végül a ráadás 17. percében Kevin Fiala döntötte el, ami a gyors búcsú szélére tette a Chicagót.

A játéknap legnagyobb fordítását az Anaheim produkálta amely háromgólos hátrányból nyert hosszabbításban, amivel 3-0-ra alakította a párharc állását. A Calgary két emberelőnyös góllal indított, de Nick Ritchie szépítő találata után a Flames ismét kettőt ütött, 4-1-re módosítva az eredményt a találkozó felénél. A Ducks még a második harmad utolsó percben szépített, majd a harmadik játékrészben négy perc alatt egyenlített. Az összeomló Calgary a hirtelen halált sem bírta sokáig, Corey Perry kerek másfél perc után a kiesés szélére sodorta a kanadai klubot.