Finnország nem tudta megismételni a csodát

A kanadaiak visszavágtak a finneknek a csoportkörben elszenvedett vereségért, így a 18. alkalommal is a két észak-amerikai ország játssza a női vb-döntőt.

Csütörtökön az utolsó előtti napjához érkezett a női A csoportos világbajnokság az Egyesült Államokban. A házigazda nagyon sima mérkőzésen jutott a döntőbe, az USA 11-0-ra verte a története során először a legjobb 4 közé jutott Németországot. A másik elődöntőben Kanada visszavágott Finnországnak, a csoportkörben elért történelmi európai siker után most gólképtelenek maradtak a finnek, a juharlevelesek 4-0-ra győztek. Az eddigi 17 vb-döntőben mindig Kanada és az Egyesült Államok csapott össze, előbbi 10, utóbbi 7 aranyérmet nyert.

Az 5. helyért lejátszott mérkőzés büntetőkkel dőlt el, a rendes játékidő 3-3 gólja után a 10 perces hosszabbítás nem hozott döntést, a szétlövésből pedig Oroszország jött ki jobban, így 4-3-ra legyőzte Svédországot.

A kiesés elkerüléséért zajló csatában életben maradt Svájc. A csehek úgy léptek jégre, ha nyernek, megőrizik A csoportos tagságukat. A találkozón hosszabbításra került sor, ahol a svájciak szerezték meg a 3-2-es sikert jelentő gólt, így pénteken újra összecsap a két együttes.

Mindeközben szintén az utolsó előtti játéknapot rendezték a női divízió 2/A-s világbajnokságon. A dél-koreai tornán nem történt csoda, Hollandia és Dél-Korea megőrizte veretlenségét, előbbi 3-1-re verte Ausztráliát, míg utóbbi 3-0-ra győzött Észak-Korea ellen, így a szombati zárónapon egymás között dönthetik el a feljutás sorsát. A harmadik csütörtöki mérkőzésen Nagy-Britannia 8-2-re diadalmaskodott Szlovénia ellen, a kiesés elkerüléséért nagy csata várható, ugyanis a britek 4, a szlovénok és az ausztrálok 3-3, míg az észak-koreaiak 2 ponttal állnak.