Vienna Capitals?Klagenfurt 7-5

A bécsiek egy kiváló ? vízilabda-eredményt hozó ? meccs után már 3-0-ra vezetnek az EBEL-döntőben.

Az EBEL-finálé harmadik mérkőzése őrült első harmadot hozott. A találkozó első 20 perce 7 góllal szolgálta ki a nézőket, más kérdés, hogy a kapusok gyenge napja is kellett ehhez. Lamoureux 10 lövésből 3 gólt kapott, míg Madlener kapuját szétlőtték a bécsiek, a KAC hálóőre 21 próbálkozásból 17-et azért védett. 4-3-ra vezettek a hazaiak egy harmad után.

A második játékrészben aztán gyorsan elvérzett a hazaiak gyenge napot kifogó kapusa, a 28. percben mellényúlt egy palánk mellől meglőtt korongnak, Kickert állt a helyére. A KAC nagyon jó második etapot produkált, kapujához nyomta a bécsieket. Ennek a munkának a méltó eredménye lett az egyenlítés: a 37. percben 5-5 állt a táblán.

A tempó nagy volt, a színvonal kevésbé. A győztes találat is harmadosztályú védekezés eredménye volt. A kapu előtt egy hátvéd sem maradt, Bowman talán meg is ijedt, milyen egyedül mehet a kapusra, de azért szépen beverte a hatodik bécsi gólt, a 7022 néző többségének nagy örömére. Négy perccel a vége előtt emberelőnyben lehozta kapusát a Klagenfurt, 6 a 4-re támadott, nem is rosszul, de nem jött a gól. Az utolsó pillanatokban menetrendszerűen érkezett az üres kapus találat, amivel 7-5-re alakult a végeredmény.

A Vienna Capitals tovább menetel, a fináléban 4 meccslabdája van az EBEL-bajnoki címhez. Már 3-0-ra vezet. Az egész PO-ban még egyszer sem vesztett a 11 meccsen. Ez már réges-régen EBEL-rekord.