Magyarország?Svédország 0-4

Nem leptük meg a svédeket, de nem is volt rá esélyünk. Legfeljebb húsz másodpercig.

Nem sikerült meglepnünk Svédországot. Vendégünk az első perc elején vezetést szerzett Gynge góljával. Szerencsére Hetényi Zoltán vezetésével gyorsan talpra álltunk, és kihúztuk az első harmadot egygólos hátránnyal. Bár elöl nem túl sok vizet zavartunk, hátul siker koronázta igyekezetünket, nem kaptunk több gólt. Azt nem hazudhattuk magunknak az első szünetben, hogy a két csapat egy súlycsoportban lett volna. De becsületesen harcoltunk.

Ahogy a második harmadban is, amikor is már ziccereket is sikerült kiharcolnunk, ha nem is túl magas számban. Hátul volt gondunk bőven, de kapusaink és a védelem többnyire kompenzálta a szemmel látható jelentős sebesség- és tudáskülönbséget. A félidőben Hetényi Zoltánt Bálizs Bence váltotta a kapuban. A csapat mindent megtett, de ez csak arra volt elég, hogy a különbséget háromgólosra redukálja negyven perc alatt. 0-3-t mutatott az eredményjelző két harmad után. Ebből semmilyen tanulságot nem kellett levonni, hiszen a túloldalon Stanley Kupa-győztes, valamint vb-érmes játékosok sorakoztak fel.

A harmadik harmadban sem történt más, mint az első kettőben. A svédek kontrolláltak a játék szinte minden elemét, és csak rajtuk múlt, hogy négy góllal megúsztuk ezt a meccset. A játékosainkat nem érheti szemrehányás, igyekezetüket a szurkolótábor méltóképp honorálta, de ez ezen a meccsen egy A csoportos ellenféllel szemben ennyire volt elég.

Semmi gond, megyünk tovább, csalódásnak nincs helye, a realitásnál kisebb különbséget mutat az eredmény, kapaszkodjunk most ebbe. Edzőpartnernek nagyon is jók voltunk, mára ez is elég, a tábor megünnepelte a csapatot, ahogy kell.

balizs-valogatott

Fotó: Mudra László (MJSZ)

Magyarország vb-felkészülési programja:

2017. április 3., hétfő, 19:00 Magyarország?Svédország 0-4
2017. április 7., péntek, 19:00 Magyarország?Finnország (Tüskecsarnok)
2017. április 8., szombat, 18:00 Magyarország U25?Csehország U25 (Tüskecsarnok)
2017. április 9., vasárnap, 13:00 Magyarország U25?Csehország U25 (Tüskecsarnok)
2017. április 11., kedd, 19:00 Szlovénia?Magyarország (Celje)
2017. április 18., kedd, 19:00 Magyarország?Szlovénia (Tüskecsarnok)