Élesedik a rájátszásért folyó küzdelem

Keleten az utolsó két helyre még öt csapat pályázik. Nyugaton azonban tisztult a helyzet, a Dallas és a Winnipeg kiszállt, de a Los Angelesnek sincs már nagy esélye.

Brian Gionta nagy napját hozta a Buffalo?Florida mérkőzés, a Sabres kapitánya stílusosan győztes góllal ünnepelte 1000. mérkőzését. Gionta góljával már hárommal vezetett a Buffalo, ahonnan már nem tudott visszajönni a Florida. A délkeletiek a vereséggel gyakorlatilag készülhetnek a golfszezonra, hét meccsel a vége előtt hét pont a hátrányuk.

Gionta

A rájátszásért folytatott küzdelemben, lépéshátrányba került az Islanders is, amely a vereség ellenére közel sincs olyan rossz helyzetben, mint a Panthers. A brooklyni gárda hazai jégen bukott a Nashville ellen, a Preds minden harmadban egy gólt lőtt, miközben a kapuban Juuse Saros 25 lövésből 24-et védett. Az Islandersnek a Bostonnal szemben kettő, a Torontóval szemben három pont a hátránya.

Fontos pontot hagyott veszni a Carolina a Detroit ellen hazai jégen. A Hurricanes végig szaladt az eredmény után és 52 másodperccel a befejezés előtt, a meccsen duplázó Justin Faulk góljával kiharcolta ugyan a hosszabbítást, ott azonban Andreas Athanasiou gólja döntött a vendég Red Wings javára. A Carolinának nyolc találkozóval a vége előtt négy pont a hátránya a Bostonnal szemben.

A Tampa sem adta még fel a playoffreményeit, hosszabbítás után kulcsfontosságú két pontot szerzett a Chicago ellen. Pedig a Hawks a második harmad elején 4-1-re ment, innen jött vissza a Bolts öt perc alatt szerzett három góllal. 4-4 után már nem változott az eredmény a rendes játékidőben, a hosszabbítás vége előtt fél perccel azonban igen, amikor Yanni Gourde betalált a Chicago kapujába. A Tampának a Bostonnal szemben egy, a Torontóval szemben kettő pont a hátránya.

Folytatta jó szereplését a St. Louis az Arizona ellen, a Blues egymás után a 10. meccsét nyerte a Coyotesszal szemben. A jó sorozat folytatásáról a Jaden Schwartz, Vlagyimir Taraszenko, Alexander Steen sor gondoskodott, a St. Louis sora összesen tíz pontot termelt, amiből Steen volt a legeredményesebb a maga négy előkészítésével.

Steen mellett Sean Monahan is négy ponttal járult hozzá a Calgary sikeréhez a Colorado ellen. A Flames az emberelőnyös játékának köszönheti a sikert, mind a három létszámfölényes helyzetét gólra váltotta.