Kiütéssel nyert a Florida és a Nashville

Mindkét csapat egy hetest ütött. Kellemetlen vendég a Rangers. Ovecskin és Matthews történelmet írt, élesedik a harc a playoffért.

Antti Raanta volt a Rangers legjobbja Los Angelesben a Staples Centerben. A finn hálóőr 30 lövést fogott és 39 év után az első Rangers-kapus lett, aki hibátlanul védett az angyalok városában. A New York-iak ebben a szezonban 27. idegenbeli sikerült jegyezték, amivel toronymagasan vezetik az NHL vonatkozó listáját.

Kapusparádé zajlott az ohiói Nationwide Arenában is, ahol a Flyers hiába nyerte a kapura lövéseket 36:21-re, nem tudott kifogni egykori kapusán. Szergej Bobrovszkij minden lövést hárított, így a Columbusnak elég volt egyetlen találat is a mérkőzésen, amit Alexander Wennberg ütött a mérkőzés derekán. Az orosz hálóőr 40. győzelmét szerezte, vezeti az NHL tabelláját.

A második harmadban négy gólt ütve döntötte el a meccset a Vancouver Minnesotában. A Canucksban Reid Boucher duplázott, Brock Boeser pedig élete első meccsén gólt szerzett, egyetlen nappal azután, hogy befejezte egyetemi pályafutását és aláírta az első profi szerződését. A Minnesota az utolsó három percben még kozmetikázott az eredményen, de ez nem mentette meg attól, hogy az utolsó nyolc meccséből a hetediket bukja el.

Nagyon megy a Buffalónak hazai jégen a Toronto ellen, az utolsó 21 meccséből a 18.-at nyerte a Leafs ellen. A sorozat folytatásáról most Jack Eichel gondoskodott, a Sabres gyémántja 2-2 után tíz perc leforgása alatt duplázott és még egy gólpasszt is kiosztott. A vendégeknél Auston Matthews 34. gólját ütötte, amivel beállította Wendel Clark rookie franchise-rekordját.

Óriási pofonba szaladt bele a nyugati első Chicago Floridában. A Panthers miközben gólt sem kapott, egy hetessel szórta meg ellenfelét, amiből Jonathan Marchessault mesterhármassal, Jonathan Huberdeau négy ponttal vette ki a részét. A Panthers kapujában James Reimer idén először nem kapott gólt.

jonathan marchessault

Akárcsak a Florida, a Nashville is egy hetessel tömte ki az ellenfelét. A Predators azt a San Josét nem kímélte, amely egymás után hatodik alkalommal maradt nyeretlen. A hazaiaknál öt játékos szerzett két pontot és ketten hármat, az egyaránt három gólt előkészítő Colin Wilson, Craig Smith páros. A Nashville az utolsó hét meccséből a hatodikat nyerte.

Nagy esélyt szalasztott el az Ottawa Montrealban. Ha a fővárosiak nyertek volna a Bell Centerben, átvehették volna a vezetést az Atlantic-csoportban a riválisuktól. Andrej Markov és Carey Price azonban megakadályozta ezt, az orosz bekk két góllal és egy gólpasszal mindhárom találatból kivette a részét, a kanadai kapus pedig 31 lövést hárított.

Sebastian Aho, Elias Lindholm és Eddie Lack szállította a Carolina győzelmét New Jerseyben. A finn újonc duplázott, a svéd center egymás után a tizedik meccsén szerzett pontot, honfitársa pedig 26 lövést védett. A Hurricanes kilenc meccsel az alapszakasz befejezése előtt öt pontra van a rájátszást jelentő nyolcadik helytől.

Az Edmonton nemcsak győzött a Colorado ellen, de befogta a Pacific-csoport első helyén álló Anaheim, San Jose párost, így most mindhárom csapatnak 91 pontja van. Az Oilers sima győzelméből Drake Caggiula és Ryan Nugent-Hopkins egy-egy góllal és gólpasszal, Laurent Brossoit 24 védéssel vette ki a részét.

A Boston az Islanders ellen nemcsak megszakította négymeccses nyeretlenségi sorozatát, de igazi négypontos meccset nyert a brooklyni gárda ellen. A rájátszásért folytatott csata a harmadik harmad elején dőlt el, Riley Nash góljával. A Bruins az utolsó öt meccsét kivétel nélkül megnyerte az Isles otthonában.

Az utolsó öt percben hármat ütve döntötte el a meccset a Washington az Arizona ellen. A Capitals három góljából Daniel Winnik kettőt vállalt magára, de a főszereplő mégis az első harmadban betaláló Alekszandr Ovecskin volt. Az orosz gólgyáros pályafutása első 12 szezonjában mindig elérte a 30 gólos határt, erre pedig korábban csak Mike Gartner (15) és Wayne Gretzky (13) volt képes.

A játéknap egyetlen hosszabbítását a Calgary nyerte, St. Louisban. A Flames tíz perccel a befejezés előtt Matt Bartkowski góljával egyenlített, majd a ráadás vége előtt három másodperccel a Sean Monahan révén a plusz pontot is megszerezte. A Calgary az idei 17 hosszabbításba forduló meccséből 13-at megnyert.