A Washington bejutott a rájátszásba

A fővárosiak elsőként szereztek 100 pontot. T. J. Oshie triplázott, Eric Staal ezer meccsnél jár, McDavid ismét az élen.

Utolsó kilenc meccséből a hetediket vesztette el a Minnesota. A Wild ezúttal a Rangersszel szemben maradt alul, amely Oscar Lindberg két pontjának és Antti Raanta 25 védésének köszönhetően nyert az Xcel Energy Centerben. A Minnesota szurkolói csak annak örülhettek, hogy Eric Staal góllal ünnepelte 1000. mérkőzését.

15 éve a legnagyobb derbi volt, most a két konferencia utolsó helyein álló csapatok harcává süllyedt a Detroit?Colorado. A Red Wings az alsóházi rangadót a harmadik harmadban döntötte el, amikor a két gólt szerző és egy gólpasszt kiosztó Tomás Tatar vezetésével tíz perc alatt négyet rámolt az Avs kapujába.

A rájátszásra hajtó Islanders fontos pontot vesztett a Columbus ellen hazai jégen. A harmadik harmad közepén John Tavares még egyenlített, de a ráadás 79. másodpercében Cam Atkinson eldöntötte a pluszpont sorsát. Az Islanders az utolsó öt meccsen mindössze három pontot szerzett.

A Toronto is értékes pontot hagyott ott a Chicago otthonában hosszabbítás után. A rendes játékidőben 1-1-re végződő meccset Ryan Hartman döntötte el a ráadás vége előtt 17 másodperccel. A Leafs gólját Auston Matthews ütötte, aki három hét elteltével szerzett ismét pontot.

A nap egyetlen szétlövését az Ottawa?Montreal összecsapás hozta, ahol a Canadiens kapta az extra pontot. A fordulatos meccsen a Montreal szerzett vezetést, de az Ottawa fordított. 2-1 után ismét a Habs ütött kettőt, Erik Karlsson öt perccel a vége előtt kiharcolta a hosszabbítást. A győztes büntetőt Alekszandr Radulov értékesítette.

A Tampa Bay otthonában a Washington T. J. Oshie négy pontjának köszönhetően nemcsak győzött és bejutott a playoffba, de elsőként a szezonban elérte a 100 pontos határt is. A Capitals a harmadik harmad elején döntött, amikor 2-2-es állásnál két perc alatt kétszer volt eredményes. A Bolts szépített a hajrában, de Oshie egy üres kapus góllal lezárta a meccset.

oshie

Három győzelmet követően Carolinában szakadt meg a Nashville sorozata. A Hurricanes fél perc elteltével vezetett, az előnyét nyolc perc múlva megduplázta, ez a fór kitartott a végső dudaszóig. Jeff Skinner duplázott, győztes gólt szerzett, pályafutása során hetedszer érte el a 25 gólos határt.

Kihasználta a Nashville botlását a St. Louis. A Blues Jake Allen 31 védésének és idénybeli negyedik hibátlan teljesítményének köszönhetően nyert Arizonában, és több győzelmének következtében meg is előzte a Predatorst. A másfél hónapja edzőváltáson átesett Blues 21 meccséből 14-et megnyert azóta, és csak hetet bukott el.

A nap második shutoutját Cam Talbot szállította, 33 védéssel nullázta le a Vancouvert. Az Edmonton hálóőre mellett Leon Draisaitl és Connor McDavid emelkedett ki, a német center két gólt készített elő, a kapitány győztes gólt szerzett, 80 pontjával visszavette az első helyet a kanadai tabellán.

Az Anaheim győzött San Joséban, négy pontra csökkentve hátrányát a Pacific-csoport első helyéért vívott csatában. A Ducksban Jonathan Bernier 33 lövést hárított, Jakob Silfverberg győztes gólt lőtt.