Zsinórban nyolcadik meccsét nyerte a Calgary

A Flames ezzel a liga legjobb formában lévő csapata. A Devils pedig kilenc vereséggel a legrosszabbja. Bernier és Vrbata jubilált, Zikov góllal debütált a Carolinában.

Johnny Gaudreau és Brian Elliott vezetésével könnyed győzelmet aratott a Calgary a Montreal felett. Johnny “Hockey” négy ponttal közte három előkészítéssel, Elliott 24 védéssel és hibátlan teljesítménnyel járult hozzá a sikerhez. A Canadiens hat győzelem után kapott ki.

Fordulatos meccsen győzött a Carolina a Rangers ellen. Raleighben a vendégek szereztek vezetést, amire kettővel feleltek a hazaiak. A New York Mika Zibanejad emberelőnyös duplájával fordított, de a harmadik harmadban jött Sebastian Aho, aki szintén kettőt vágott fórból, amivel beállította a 4-3-as végeredményt. A mérkőzés krónikájához hozzátartozik, hogy a hazaiak 21 éves orosz csatára, Valentyin Zikov gólt lőtt élete első NHL-meccsén.

A rájátszásért folytatott harcban négypontos meccset nyert a Toronto a Philadelphia ellen. A Flyers szerzett ugyan vezetést, de a Leafs hármat ütve fordított. A Philly két és fél perccel a vége előtt szépített, de Nazem Kadri egy üres kapus góllal lezárta a meccset. A Toronto legjobbja az összesen 36 lövést, az utolsó harmadban 19-et hárító Frederik Andersen volt.

Három góllal simán verte a Tampa nyugati első Minnesotát. Nyikita Kucserov egy gólpassz mellett duplázott, Andrej Vasziljevszkij pedig kevesebb mint négy percre volt a shutouttól. A Wild az utolsó négy meccséből hármat elvesztett, ilyen legutóbb december legelején fordult elő a csapattal.

A Chicago nem tudta kihasználni a Minnesota botlását, egygólos meccsen kapott ki hazai jégen az Anaheimtől. Az egyetlen találatot Corey Perry ütötte a második periódus végén. A Ducks kapujában Jonathan Bernier 43 védéssel ért el shutoutot és karrierje 100. meccsét nyerte.

A három ponttal záró Erik Karlsson volt az Ottawa hőse Arizonában. A sivatagban kétszer is vezetett a Coyotes, de az elit bekk hét perccel a befejezés előtt kiharcolta a hosszabbítást, majd a ráadás 40. másodpercében a meccset is eldöntötte. A vesztes hazai csapatban Radim Vrbata 1000. NHL-meccsét játszotta.

vrbata

A New Jersey kikapott a ligautolsó Colorado otthonában, amivel zsinórban kilencedik zakóját gyűjtötte be. Az alsóházi rangadón felváltva estek a gólok, 2-2 után a győztes találatot Francois Beauchemin ütötte egy perccel a vége előtt. Ha az Avs szombaton legyőzi az Ottawát, először a szezonban hármas győzelmi sorozatot építhet.

Josh Bailey és Andrew Ladd szállította az Islanders győzelmét Vancouverben. A rendes játékidőben Bailey három gólpasszal minden vendéggólból kivette a részét, míg Ladd a ráadás második percében eldöntötte a kettő pont sorsát. Az Islanders a győzelemmel megelőzte a Torontót és visszavette a keleti nyolcadik, még rájátszást jelentő helyet.

Harmadik meccsén megszerezte első két gólját Jarome Iginla új csapata, a Los Angeles mezében. A veterán csatár mindkét találatát fórból szerezte, az elsőt 1-0-ás Nashville előnynél, a másodikat 2-2-nél a ráadás negyedik percében. A Predators egymás után negyedszer zakózott, a Kings pedig a győzelemmel egy pontra került a nyugati nyolcadik helytől.

A ligaelső Washington nem bírt a San Jose első sorával és simán kikapott a SAP Centerben. Logan Couture emberelőnyben ütött kettőt, Joe Pavelski és Joe Thornton egyet-egyet ütött és előkészített, míg a születésnapját ünneplő Brent Burns három gólpasszt adott. A Sharks az utolsó hat meccsből az ötödiket húzta be.