Stone ötpontos estéje

Az Ottawa hat góljából egyet lőtt és négy előkészített a jobbszélső. Roussel-tripla Dallasban, Burns ismét duplázott.

Buffalóban nemcsak megszakadt a St. Louis hatmeccses győzelmi sorozata, de 2009 után először kapott ki a KeyBank Centerben. A Blues egy korai és egy késői gólja foglalta keretbe a Sabres három találatát, amiből egyet lőtt és egyet előkészített Evander Kane. A jobbszélső mellett Robin Lehner játszott nagyot, aki összesen 37 lövést fogott, amiből 17 az utolsó harmadra esett.

Hazai vereséggel mutatkozott be a Montreal kispadján Claude Julien. A Habs a Winnipeg ellen hajtott a fejet, amelyben Mathieu Perreault és Connor Hellebuyck vitte a prímet. A center egy gólpassz mellett győztes találatot szerzett, míg a kapus 19 lövést fogott.

A játéknap egyetlen szétlövését a Detroit?Washington csata hozta, ahol meglepetésre a hazaiak kapták a pluszpontot. A Red Wings kétgólos előnyt épített, de a Capitals először szépített, majd Daniel Winnik révén bő négy perccel a vége előtt kikaparta a ráadást. A plusz öt perc után, a rávezetések ötödik köre döntött végül, amikor Henrik Zetterberg betalált, Alekszandr Ovecskin viszont nem.

Fordulatos meccsen az utolsó negyedórában négy gólt ütve döntött a Senators Torontóban. Az Ottawa az első harmadban ütött kettőt, amire a kettővel válaszolt a Leafs a második felvonásban. Sőt a juharfalevelesek a harmadik harmad elején a vezetést is megszerezték, de előnyüket nem tudták megtartani, a Sens megrázta magát és négyet ütöttek az utolsó 15 percben. Derick Brassard egy duplával és egy gólpasszal, Mark Stone egy találattal és négy előkészítéssel vette ki a részét a sikerből.

mark stone

Majdnem elszórakozta a győzelmet a New Jersey az Islanders ellen. A Devils 3-0-ra ellépett, de az utolsó tíz perben kiengedett, az Islanders pedig pillanatok alatt egyre csökkentette a különbséget. Az egyenlítést jelentő gólt azonban nem tudta bevinni a pazarul védő Cory Schneidernek, aki összesen 40 lövést védett és még John Tavares büntetőjét is megfogta.

Cam Talbot szállította az Edmonton győzelmét Chicagóban. Az Oilers kapusa 38 védéssel járult hozzá a sikerhez és alig több mint négy percre volt a shutouttól. A zsinórban harmadszor nyerő Oilersben a kapitány Connor McDavid megszerezte 20. gólját, amivel megerősítette a helyét a kanadai táblázat élén. A Hawks szurkolóit csak azt vigasztalhatja, hogy saját kapitányuk, Jonathan Toews megszerezte karrierje 600. pontját.

Antoine Roussel jutalomjátékát és a Dallas hosszabbításos győzelmét hozta a Stars?Bolts ütközet. Az American Airlines Centerben a Tampa kétgólos fórjára a francia csatár válaszolt kettővel, majd a Tampa újabb találatára még eggyel, amivel pályafutása első tripláját szerezte. 3-3 után jött a hosszabbítás, amit Jamie Benn zárt le 73 másodperccel a befejezés előtt. A három vereség után nyerő Dallas először tudott fordítani a szezonban úgy, hogy két harmad után vesztésre állt.

A Jason Zucker, Mikko Koivu, Mikael Granlund hármas négy góljának és összesen hét pontjának köszönhetően simán győzött a Minnesota a Nashville ellen. A Wild első sora november 25-én állt össze, az azóta eltelt közel három hónapban a trió összesen 110 pontot termelt, +84-es mutatóval áll, a csapat pedig 39 meccsből csak hatot vesztett el.

Idén ötödik alkalommal találkozott a San Jose és az Arizona, de bármilyen hihetetlen a Sharks először győzött a sivatagi gárda ellen. A kaliforniai csapat sima győzelmét Brent Burns és Aaron Dell szállította. A megállíthatatlannak tűnő hátvéd ismét duplázott és már 27 gólnál valamint 63 pontnál jár. A vasak között Dell sem volt tétlen, 36 védéssel karriercsúcsot állított fel.

A Calgary hat másodperccel a vége előtt vette el Ryan Miller shutoutját, de nem kerülte el a sorsát és a hosszabbítást követően elvérzett Vancouverben. A Rogers Arenában Alexander Edler góljára Mark Giordano válaszolt, a győztes gólt pedig az idén először eredményes Chris Tanev ütötte a 34. másodpercben.

A Florida győzni tudott Los Angelesben, ezzel az utolsó nyolc meccséből a hetediket nyerte és ismét rájátszást jelentő helyre került. A Panthers két gólját a Kings még le tudta dolgozni, de a harmadik harmad első percében esett Aleksander Barkov-gólra már nem tudott válaszolni, köszönhetően a remekül védő Roberto Luongónak .