Kilenc győzelem után kapott ki a Washington

A fővárosiak sorozatát a Pittsburgh szakította meg egy 15 gólos meccsen. Malkin triplázott, Greiss és Coreau shutouttal zárt.

Öt és fél percnyi hoki, valamint Thomas Greiss kellett ahhoz, hogy az Islanders elhozza a pontokat Bostonból. A New York-iak a második harmadban percek alatt ütöttek hármat, amiből Nyikolaj Kuljomin kettőt vállalt magára. Jason Chimera a befejező játékrészben egy emberhátrányos góllal biztosította be a győzelmet, miközben a kapuban Greiss 32 védéssel ért el shutoutot. Az Islanders 19 idegenbeli meccséből csak hatot nyert meg, viszont ebből kettőt a Bruins csarnokában.

Jack Eichel duplájának és Robin Lehner 31 védésének köszönhetően a Buffalo simán verte hazai jégen a Dallast. A Sabres az emberfóros játékának köszönheti a sikert, három előnyből kettőt gólra váltott, ami nem meglepő, hiszen a Stars az utolsó előtti a ligában az emberhátrányok kivédekezésében.

Őrült, 15 gólos meccsen verte hosszabbításban a Pittsburgh a Washingtont, megszakítva ezzel a fővárosiak kilencmeccses győzelmi sorozatát. A második harmad elején eldőlni látszott a meccs, amikor Justin Williams góljával már 3-0-ra vezetett a Caps. Ekkor azonban a Penguins váratlanul feltámadt és nyolc perc alatt berámolt egy ötöst Holtby kapujába. A Washington nem maradt adós a válasszal, másfél perc alatt egyenlített, Malkin azonban gondoskodott róla, hogy a Pittsburgh előnnyel menjen pihenni a második szünetre. Az orosz center a harmadik gólját ütötte a játékrészben, megszerezve ezzel 10. tripláját. A harmadik harmadban Crosby ismét kettőre növelte a hazaiak előnyét, a Capitals azonban nem adta fel és először szépített, majd Lars Eller góljával kiharcolta a ráadást öt perccel a befejezés előtt. 7-7 után jöhetett a hirtelen halál, ami egy bírói hiba és Conor Sheary szerencsés góljával dőlt el a 34. másodpercben a Pittsburgh javára.

malkin

Egyetlen egy gól döntött az autóvárosban a Detroit?Montreal meccsen a hazaiak javára. A mindent eldöntő találat Danny DeKeyser lövése után, Thomas Vanek testéről pattant a hálóba a második harmad végén. Az Original Six-rangadón Jared Coreau 18 védéssel ért shutoutot.

Győzelemmel kezdte hatmeccses idegenbeli túráját a Tampa Bay. A Bolts a Los Angeles csarnokából hozta el a pontokat, majdnem napra pontosan nyolc év után először. A délkeletiek a Brian Boyle, Ben Bishop kettősnek köszönhetően nyertek, a masszív center győztes gólt szerzett 1-1-es állánál, a vasak között pedig Bishop 31 lövést fogott.

Nem volt sok izgalom a SAP Centerben a Sharks?Jets derbin. A San Jose az egyaránt egy-egy gólt és gólpasszt szerző Chris Tierney, Timo Meier duónak hála már 4-0-ra is vezetett a mérkőzésen. A Winnipeg csak az utolsó három percben tudott hozzászólni a meccshez, amikor két gólt ütött. Joe Thornton üres kapus gólja másodpercekkel a vége előtt már nem osztott, nem szorzott.

Jujhar Khaira és Cam Talbot vezette győzelemre az Edmontont az ellen az Arizona ellen, amely utolsó 13 meccséből a 11.-et bukta el. Talbot a kapuban 21 lövést fogott, míg Khaira élete első gólját ütötte az NHL-ben, amely rögtön győztes találat is volt.