Dán tripla az Edmontonnak

Mikkel Bödker pályafutása negyedik tripláját ütötte. Az exfehérvári Derek Ryan ismét villant.

Egy harmad jó játék és egy kiváló kapusteljesítmény elég volt a Buffalónak a Flyers ellei győzelemhez. A Sabres a második harmadban három gólt szerzett a három pontig jutó Sam Reinhart vezetésével, miközben a vasak között Anders Nilsson 39 lövést védett és 2 percre volt a shutouttól. A Philly az utolsó hét idegenbeli meccsén nem győzött és csak két pontot szerzett.

Erősebb homokszem került a zsinórban 16 meccset nyerő Columbus gépezetébe. Az NHL tabelláját vezető Jackets utolsó négy meccséből a harmadikat bukta el, ráadásul a ligaelső emberelőnyös alakulata is teljes csődöt mondott Raleighben. Ez nem meglepő Carolinában, amely utolsó 12 meccséből a tizediket húzta be. A Columbus elleni győzelemért Derek Ryan, a volt fehérvári játékos sora tette a legtöbbet. A Jeff Skinner, Victor Rask, Derek Ryan trió három góllal és nyolc ponttal járult hozzá a győzelemhez, amiből Ryan egy-egy góllal és gólpasszal vette ki a részét.

Mikkel Bödker vezetésével simán elhozta a pontokat a San Jose Edmontonból. A Sharks háromgólos előnyt épített a pályafutása negyedik mesterhármasát jegyző dán balszélső vezetésével. 4-1 után az Oilers még visszajött egy gólra, de Logan Couture másfél perccel később ismét kettőre növelte a különbséget, amivel eldöntötte a mérkőzést.

boedker

A Boston az első harmadban ütött három góllal és a harmadik játékrész legelején ütött negyedik találattal hamar lerendezte a Blues otthonába tett kirándulást. Brad Marchand egy dupla mellett egy gólpasszt adott, David Pastrnak három gólt készített elő. 0-4 után a Blues erejéből már csak a kozmetikázásra futotta. A St. Louisba most először tért vissza a csapat korábbi kapitánya, a nyáron Bostonba szerződő David Backes, aki csak egy verekedéssel és egy tízperces fegyelmivel hívta fel magára a figyelmet.

A Nashville drámai körülmények között győzött hosszabbítás után a Vancouver ellen. A Canucks 49 másodperccel a befejezés előtt harcolta ki a hosszabbítást és a ráadásban esélye is volt a győzelem megszerezésére, hiszen emberelőnybe került. Ezzel azonban nem tudott élni, másfél másodperccel a befejezés előtt Calle Jarnkrok emberhátrányból megszerezte a győztes találatot.

A Chicago nem követte el az a hibát, amit a Canucks, a hirtelen halálban Duncan Keith révén kihasználta az emberelőnyt a Detroit ellen és ha nehezen is, de bezsebelte a pluszpontot. Az Original Six-rangadón a Hawks először kétgólos, majd egygólos előnyt adott le, megnehezítve a ezzel a saját dolgát. A győztes gólt szerző Keith 488. pontját szerezte a Chicagóban, amivel a hátvédek listáján megelőzte az eddigi harmadik Chris Cheliost.

A játéknap egyetlen hibátlan kapusteljesítményét az anaheimi John Gibson szállította, aki a Dallast nullázta le. A 34 védést bemutató hálóőr mellett Jakob Silfverberg emelkedett ki, aki győztes gólt szerzett fórban és csapata második gólját is előkészítette.