A finnek elkerülték Magyarországot

A junior-világbajnokság osztályozó körében a második meccs sem volt könnyű, még ha végül 4-1-re nyert is Finnország a lettek ellen és ezzel bennmaradt az elitben.

Rosszul kezdett Lettország, már az első percben kettős hátrányba került, amit a finnek ki is használtak, igaz, a második gólt már nem sikerült bevinni. Az első harmad végére aztán fordult a kocka, a lettek használtak ki egy szimpla fórt és egyenlítettek. A középső játékrész kiegyenlített játékot és meglepően sok kiállítást hozott, az eredmény azonban nem változott, így 40 perc után 1-1 állt az eredményjelzőn. A záró húsz percre nagyon összekapták magukat Ahokas mester tanítványai, rögtön a második percben kihasználtak egy áthúzódó előnyt, majd egy perc múlva megduplázták az előnyt. Az utolsó öt percre a lettek teljesen elvesztették a fonalat, az egyre intenzívebbé váló finn rohamokat csak szabálytalanságokkal tudták megállítani, még egy ötperces hátrány is becsúszott a három kétperces közé, így nem maradt esélyük a felzárkózásra, sőt, egy újabb kettős előnyben lőtt góllal a finnek bebiztosították győzelmüket és bentmaradásukat, 4-1-re nyertek.

Ezzel eldőlt, hogy a vb-címvédő finnek jövőre is a 10 csapatos elitben játszanak, míg a lettek a divízió 1/A-ba estek ki, ahová decemberben feljutott a magyar válogatott. Tehát ez év decemberében velük is megmérkőzünk a német, francia, kazah, osztrák négyes mellett.finlett

A finnek csapatkapitánya, a London Knights 18 éves hátvédje, Olli Juolevi a meccs után arra panaszkodott, hogy az egész tornán nehezen ment nekik a gólszerzés: ?Az első három meccs után gyakorlatilag lenullázta az önbizalmunkat ? utalt Juolevi a csehektől, a dánoktól és a svédektől elszenvedett vereségre. ?Kemény volt. De összetartók maradtunk és hittünk abban, hogy türelmesnek kell maradnunk és meg tudjuk majd lőni azokat a gólokat, különösen az utolsó két mérkőzésen. Nem könnyű úgy játszani, hogy nem jönnek a gólok.? A lettek legjobbja, Renars Krastenbergs, aki a finnek elleni mindkét gólban benne volt gólszerzőként és első asszisztosként, a következőképpen nyilatkozott: ?Ez volt az első évünk az elitben. A többieknek nagyobb az önbizalma és jobbak a játékosaik. Nagyobb országok, nagyobb lehetőségekkel. De visszajövünk. Jövőre egy osztállyal lejjebb folytatjuk, de megnyerjük a csoportot és jobb csapatként térünk vissza.?

A világbajnokság az elődöntőkkel folytatódik szerdán, ezeken előbb az USA játszik Oroszországgal magyar idős szerint este 9-kor, majd hajnalban a svédek a házigazda Kanadával. Az esélyekről értelmetlen beszélni, gyakorlatilag bármi megtörténhet. A vébé kanadai táblázatát jelenleg a svéd Alexander Nylander vezeti öt meccsen elért 11 pontjával. A gólkirályi cím legfőbb várományosa az orosz Kirill Kaprizov, aki úgy lőtt hét gólt eddig, hogy a csoportkörben csapata az USA és Kanada mögött a harmadik helyen végzett.