Véget ért az év az utánpótlás-válogatottaknak is

Az ifjúságiak számára kevés volt a döntetlen, a serdülők kiestek a negyeddöntőben.

Egy napja azt írtuk, győzelem kell az U18-asoknakLeduc Oil Kings ellen a továbbjutáshoz. Igazunk lett, bár akár a meccsen elért 3-3-as döntetlen is elég lehetett volna, ha a többi meccs úgy alakul. De nem úgy alakult, így végül a 25 csapatos torna 9. helyén zárt Magyarország, nem sikerült a három legjobb csoportmásodikja közé kerülnie. Pedig jól álltunk a meccsen. Kemény Patrik két gólt lőtt és Kreisz Brúnó is betalált, így a 45. percben 3-1-re vezettünk. Sajnos ellenfelünk ki tudott egyenlíteni.

Glen Williamson csapata így is kiválóan teljesített az elit U18-as tornán Kanadában. A felkészülési meccseket is beszámolva hat meccset játszottunk, ebből háromszor döntetlenre végeztünk, kétszer nyertünk három góllal, és csupán a csoportgyőztessel szemben maradtunk alul, 2-0 arányban.

Az U18-as válogatott barátságos és a Mac’s Tournament magyar érdekeltségű mérkőzései Calgaryben (magyar idő szerint):

2016. december 22., csütörtök, 22:00: Magyarország?Calgary Northstars 4-4
2016. december 24., szombat, 3:00: Magyarország?Bisons 3-3

2016. december 27., kedd, 4:00: Magyarország?Calgary Flames 8-5
2016. december 28., szerda, 1:15: Magyarország?Prince Albert Vintos 0-2
2016. december 29., csütörtök, 22:30: Magyarország?New Jersey Hitmen 4-1
2016. december 30., péntek, 17:00: Magyarország?Leduc Oil Kings 3-3

A Tüskecsarnokban játszó U18-as B csapat negyedszer is nagy vereséget szenvedett. Ezúttal a helyosztókon, a harmadik helyért léptünk jégre, és hiába vezettünk ismét Lengyelország ellen, kétszer is, a vége négygólos vereség, 7-3 lett, tehát még jobban kikaptunk, mint a csoportmeccseken. Góljainkat Pákozdi Bálint, Kedves Richárd és Korchma Bence szerezte.

A tornát büntetőkkel a cseh Sparta Praha nyerte, 3-2-re, miután az utolsó percben kapuslehozatalos góllal egyenlített Ukrajna ellen.

Az U18-as válogatott mérkőzései a Tüskecsarnokban:

2016. december 28., szerda, 19:10: Magyarország?Ukrajna 1-4
2016. december 29., csütörtök, 9:30: Magyarország?Sparta Praha 1-6
2016. december 29., csütörtök, 20:10: Magyarország?Lengyelország 3-6
2016. december 30., péntek, a 3. helyért, 14:10: Magyarország?Lengyelország 3-7

Az U16-os válogatottunk derekasan harcolt a torna egyik legjobb csapatával a richmondi U18-as torna negyeddöntőjében. Somogyi Nátán góljával vezetést is szereztünk, és hiába fordított még az első harmadban ellenfelünk, a második periódus elején Mesterházy Bálint és Sárdi Máté találatával ismét nálunk volt az előny. 3-2-es vezetésünk után azonban elöl és hátul is rosszul alakultak a dolgok. Nem lőttünk több gólt, viszont kaptunk még négyet. Az Everett Jr Silvertips igazolta, hogy nagyon gólerős csapat, megoldott a feladatot és a legjobb négybe ment. A magyar U16 számára ezzel a 6-3-as vereséggel véget ért a torna.

Az U16-os válogatott mérkőzései a Richmond Cupon (magyar idő szerint):

2016. december 27., kedd, 1:00: Magyarország?Alaska Wolves U18 (tesztmérkőzés) 2-2

2016. december 28., szerda, 5:00: Magyarország?Prince George Cougars 1-3
2016. december 28., szerda, 21:15: Magyarország?South Island Royals 2-2
2016. december 29., csütörtök, 4:30: Magyarország?OHA Edmonton 0-7
2016. december 29., csütörtök, 19:30: Magyarország?Mission AZ Ice U18 4-2
2016. december 30., péntek, 20:15, negyeddöntő: Magyarország?Everett Jr Silvertips U16AAA 3-6