Sok vereség, nagy munka, rengeteg tapasztalat

Az eredmények alapján nincsenek túl jó napjaik utánpótlás-válogatottjainknak, de ezek a meccsek megkerülhetetlenek a jövőre nézve. Mindannyian lényeges élményekkel gazdagodnak kiváló ellenfelekkel szemben.

Az U18-as A válogatottunk nem játszott mérkőzést a legutóbbi beszámolónk óta Calgaryben, Glen Williamson csapata csütörtök késő este folytatja szereplését a Mac?s Tournamenten.

Az U18-as válogatott barátságos és a Mac’s Tournament magyar érdekeltségű mérkőzései Calgaryben (magyar idő szerint):

2016. december 31.-2017. január 1.: rájátszás

Az itthon maradt legjobb játékosokból álló ifjúsági szelekció a Tüskecsarnokban játszik szintén nagyon erős U18-as tornán. A nehézségi fok az eredményekben is megmutatkozik, hiszen a nyitómeccsen 4-1-re kaptunk ki az ukránoktól. Külön fájó, hogy az ellenfélből egy csatár vert meg minket, a kijevi Alekszandr Pereszunko lőtte mind a négy gólt. Makovics Bence már csak szépíteni tudott.

Csütörtök reggel nem volt könnyű ezek után a nyitómeccsen a lengyeleket egy laza 7-essel elintéző Sparta Praha ellen odaállni. Hiába nyertük meg az első harmadot Korchma Bence góljával és vezettünk a 25. percig. A vége 1-6 lett. Este Lengyelország ellen kiváló alkalom nyílik a javításra.

Fotó: Team HUN Photography

Az U16-os válogatott egy nap két brutálisan nehéz meccset játszott a richmondi U18-as AAA-tornán. Ismét az első akcióból eredményesek voltunk Filep Zsombor révén, de aztán az ellenfél dominált, és két emberelőnyös góllal fordított is. A végén lehoztuk a kapust, és bejött a húzás: Jarács Roland kék vonalas bombával egyenlített az utolsó percben. Az első gólnál Kozma Ferenc, a másodiknál Szűcs Ádám készített elő. A 49 lövést hárító magyar kapus vezérletével sikerült ezt a meccset 2-2-re hozni, ezzel a serdülőválogatott megszerezte első pontját a rangos elittornán.

A South Island Royals elleni pontszerzést így értékelte Mayer Péter szövetségi edző: ?Szenzációs korai góllal kezdtünk ismét, de sajnos a rengeteg hátrány és ebből adódóan az ellenfél állandó dominanciája jellemezte a játék képét. Nem is csoda, hogy két harmad alatt döntően a védekezéssel voltunk elfoglalva. Ez lövésszámban és helyzetszámban is egyértelműen megmutatkozott. A szoros eredmény tartása döntő részben blokkjainknak és a kiemelkedő kapusteljesítménynek volt köszönhető. A harmadik harmadra sikerült kitisztítani a játékot és teljes létszámban pályán maradni, így megjött a fordulat, a tempó, a szerzett korongok és a támadópotenciál is. Igazából csak idő kérdése volt, hogy sikerül-e egyenlítenünk. Külön öröm, hogy kapuslehozatallal, nagy szívvel és remek karakterrel ez sikerült. Ez egy nagyon fontos pozitív visszajelzés arról, hogy a csapat globálisan jó úton jár és folyamatosan tanul ebben a nívós közegben.?

Várható volt, hogy ezek után néhány óra pihenés kevés lesz az egyik legjobb albertai ificsapat elleni meccs előtt. Így is lett, az OHA Edmonton 7-0-ra verte U16-osainkat. Szégyenkezni nincs ok, ez a csapat rendszeresen lő 7-8 gólokat a kanadai, amerikai riválisoknak is. Csütörtök este egy arizonai U18-as brigáddal meccsel válogatottunk, ha győzünk, a negyeddöntőbe jutunk, ha nem, akkor a 9. helyért játszhatunk.

Az U16-os válogatott mérkőzései a Richmond Cupon (magyar idő szerint):

2016. december 27., kedd, 1:00: Magyarország?Alaska Wolves U18 (tesztmérkőzés) 2-2

2016. december 28., szerda, 5:00: Magyarország?Prince George Cougars 1-3
2016. december 28., szerda, 21:15: Magyarország?South Island Royals 2-2
2016. december 29., csütörtök, 4:30: Magyarország?OHA Edmonton 0-7
2016. december 29., csütörtök, 19:30: Magyarország?Mission AZ Ice U18
2016. december 30?31.: rájátszás

Egy komoly bravúr Poprádra is jutott. U15-ös válogatottunk végig versenyben volt Szlovákia hasonló korú csapatával. 2-0-ra a hazaiak vezettek, de Schlekmann Márk és Mayer Martin góljával egyenlítettünk, utóbbi gólhoz Kóger Balázs asszisztált. Sajnos nyerni vagy pontot szerezni a végig kiélezett küzdelem ellenére sem sikerült, a legjobb szlovák csatárt nem tudtuk hatástalanítani, Krajc megszerezte a győztes gólt, így 3-2-re a hazaiak diadalmaskodtak. A magyar válogatottnak a szlovák U15 és a Vitkovice U16 mögött a harmadik hely jutott az ötcsapatos, nívós tornán, ami szép eredmény. A gólkirály Schlekmann Márk lett.

Nagyon jó visszaigazolást jelent, hogy a szlovák válogatott edzője bekopogott a magyar csapat öltözőjébe, és a játékosokhoz szólva elismerését fejezte ki azért, mert a mieink játszották ezen a tornán az összes csapat közül a legszebb hokit.

A magyar stáb értékelése egybecseng ezzel, szakembereink úgy látták, hogy nagyon jó hangulatú, hasznos három napot töltött együtt a társaság, mindenki emelt fővel, büszkén térhet haza. Az utolsó meccs képe különösen tetszett edzőinknek. Van csiszolni való még bőven, de jók az alapok, így lehet tovább építkezni. Ez a torna komoly mérföldkő volt a szezonban, amelyből még hátravan a szokásos rigai megméretés.