Magyarország?Kazahsztán 5-2

Női válogatottunk remek emberelőnyös játékának köszönhetően győzelemmel zárta a stavangeri olimpiai selejtezőtornát.

Erősen kezdtük a mérkőzést, egyből nekiestünk a kazahoknak, néhány perc után viszont ellenfelünk is magára talált. A harmad első felében mindkét csapat előtt adódtak lehetsőgek, a második részében viszont fölénybe került válogatottunk, a 14. percben három nagy bravúrt is bemutatott Darija Dmitrijeva. A magyar nyomás emberelőnnyé érett, ahol a legnagyobb lehetőségünk egy lendületes ellentámadás volt, de közelről fölé lőttük a korongot.

A 23. percben Bulbul Kartanbajeva gáncsolta Kiss Andreát, így 5 a 4 ellen játszhattunk. Éltünk a lehetőséggel, Medgyes kék vonalas lövésébe Pintér Hanna beleért, megtréfálta a kazah kapust, ezzel megszereztük a vezetést. Másfél perccel később a csapatkapitány, Brgles Nóra majdnem belőtte a második magyar gólt, de Dmitrijeva bravúrral védett. A következő támadás során eljött a harmadik magyar előny, szépen, de sikertelenül játszottunk. Egy percre rá viszont tovább nőtt az előnyünk, Medgyes középre tett korongját Somogyi Vivien ütötte be Dmitrijeva mamutjai között. Újabb 80 másodperccel később Pintér Lili sikeresen fejezett be egy akciót, Dmitrijeva helyére pedig Rausanova érkezett a kazah kapuba. Sokat elmond a magyar fölényről, hogy a játékrész felénél 7:0-ra vezettünk a kapura lövési mutatóban. A következő percekben feléledtek a kazahok, lendületüket Feklisztova szabálytalansága törte meg, aki úgy leütközött egy magyar játékost, hogy annak lerepült a fejvédője. Az előnyben közel jártunk az újabb gólhoz, de nem tudtuk betuszkolni. A kiegészülés után nem sokkal szépítettek a kazahok, Koroljova maradt üresen Németh Anikóval szemben.

A záró játékrész elején eljött az első magyar emberhátrány, amit kivédekeztünk. Még Pártos Réka visszatérése előtt egy kazahot is kiállítottak, így emberelőnybe fordult a játék. Az 5 a 4 elleni akciót kihasználtuk, Medgyes két gólpassz kiosztása után most gólt lőtt. A harmad felénél megint előnyös találatot szereztünk, Dabasi alapvonali passzát Horváth Tifani lőtte be. A hátralévő időben kihagytunk két emberelőnyt, a kettő között pedig az 57. percben Riszpek megszerezte a második kazah gólt.

Magyarország 5-2-re nyert, így 2 győzelemmel és 1 vereséggel zárta a stavangeri olimpiai selejtezőtornát. Továbbjutási esélyeink nincsenek, a norvégok elleni négygólos vereség és a szlovákokkal szembeni kétgólos siker miatt egy esetleges körbeverés után ? ehhez Szlovákiának este le kellene győznie Norvégiát ? mínusz 2-es gólkülönbségük lenne a minitabellán, a Norvégia?Szlovákia találkozón pedig bármilyen különbségű szlovák diadal születne is, az egyik válogatott biztosan megelőzne minket.

Marton Tibor (szövetségi kapitány, Magyarország): “Jól kezdtünk, bár az első harmadban 15 lövésből nem sikerult gólt szereznünk, türelmesek és fegyelmezettek maradtunk. Az a tempó, amit diktáltunk, felőrölte az ellenfelünket, ez ráadásul emberelőnyöket eredményezett nekünk, abban pedig most igazán jól teljesítettünk. Ezen a hétvégén három igen kemény mérkőzést játszottunk. Ha hosszútávon sikeresek akarunk lenni, akkor soha nem veszthetjük el az egymásba és a szisztémába vetett hitet. Ez egy kemény torna volt, ahol igazán jól helytálltunk. Köszönet illet mindenkit, aki rendelkezésünkre állt.”