Magyarország?Lengyelország 2-1

Lassú, átlag alatti színvonalú játékkal, de a nagyobb akarás és aktivitás miatt mindenképpen megérdemelten győztük le vetélytársunkat. Három ponttal kezdtük a Hat Nemzet Tornát.

Jó iramban kezdődött a magyar válogatott első mérkőzése az EIHC-tornán, de néhány perc után mind a magyar, mind a lengyel válogatott játéka összekuszálódott. A csapatok védekező harmadbeli teljesítménye gyenge volt, ennek ellenére nem esett gól, ez is jelzi, hogy a csatárok sem brillíroztak. Ezúttal is Rajna Miklós kezdett a kapunkban, fogott mindent, akárcsak kollégája, Radziszewski. A 8. percben Nagy Krisztián a kapuba lőtt ugyan, de egy pillanattal korábban Sofron István szabálytalankodott a lengyel bekkel szemben, a játékvezetők érvénytelenítették a találatot és kiállították a 20-asunkat. Egy-egy előny volt mindkét oldalon, de a helyzetek ellenére nem esett gól. Jobb folytatásban bíztak a Tüskecsarnok nézői.

Nem kapták meg. Fáradt hangulatú mérkőzés zajlott továbbra is. Ólomlábakon mozgó játékosok, pontatlan passzok, bosszantó hibák jellemezték ezt a húsz percet is mindkét oldalon. A 30. percben Hári János vitte be a korongot a harmadba, passza után Orbán Attila és Bodo Christopfer egyszerre csapott le a szabad korongra, majdnem akadályozták egymást, de végül így lett jó, Bodo a kapuba talált, miután a lengyel kapus mellényúlt a lepkéssel. 1-0-ra vezettünk. Ezúttal még annyi ideig sem, mint Kanada ellen. Mindössze 20 másodperc múlva a lengyelek Dziubinski fonáklöbbölésével kiegyenlítettek. Mondhatni, olyan gólok voltak ezek, amilyen a meccs. A harmad további részét a feleslegesnek látszó szabálytalanságok határozták meg, amelyek mindkét oldalon vérző sérülést okoztak. Zapala érthetetlen hevességgel nyomta a palánknak Bodo fejét, mehetett zuhanyozni. Az ötperces fór alatt kétszer is üres kapuig játszottuk ki a figurát, de a befejező emberek nem találták el a kaput. Monoton emberelőnyünk után négyperces hátrányba kerültünk, Magosi Bálint magas botja okozott sérülést. Ráadásul egy perccel később kétperces kettős hátrány lett belőle, Pozsgai Tamás lökte palánkra a lengyel ellenfelét. 1:36-ot kivédekeztünk a hátrányból, ekkor a duda szakította félbe a vendégek kevéssé hatékony próbálkozásait. 1-1-ről vártuk az utolsó harmadot. Negyven perc alatt igazán szép jégkorongos mozzanat kevés volt, leginkább Hári János akcióját nevezhetjük annak, aminek a végén a kapuvasról vágódott oldalra a korong.

MLA_1245_resize

Fotó: Mudra László (MJSZ)

Kiböjtöltük, és jól tettük: a záró húsz percre megérkezett a hoki a Tüskecsarnokba. Nem eget verő, de határozottan jobb, mint amiben reménykedni lehetett az addig látottak alapján. Kivédekeztük a kettős és a szimpla hátrányt is, és sokkal többet korcsolyáztunk, mint addig, miközben a játék színvonalán is sikerült két fokozatot emelni. Több biztató akció után a 45. percben Sarauer passzolt legszebb napjaira emlékeztető módon Sofronhoz, aki két védő kíséretében lépett be a támadó harmadba. Őket is és a kapust is nagyon megetette irányváltásaival, végül a fekvő Radziszewski felett a kapuba vágta a pakkot. 2-1 után nagy kedvvel vetettük magunkat a folytatásba. Lengyelország próbált velünk jönni, de ez csak részlegesen sikerült neki. Magyar helyzetek sora következett. Hári, Kóger, Magosi, Csányi is próbálkozhatott, jó helyről jó akciókat fejeztek be, Nagy Gergő pedig a felső vasat lőtte szét középtávolról, de az eredmény nem változott. Ezt senki nem bánta, mert a srácok végre minőségi játékot nyújtottak, amit már jó volt nézni. Az utolsó percekben kétszer beragadtunk a harmadunkban, ekkor meleg volt a helyzet, de nem lett volna igazságos, ha a lengyelek kiegyenlítenek. Rászolgáltunk az egygólos vezetésre, amit meg is tartottunk. Másfél perccel a vége előtt Plachta kapitány lehívta kapusát. Nagy Gergő kétszer is próbálkozott, de blokkolták a kísérleteket.

Magyarország 2-1-re nyert, nem volt ez igazán szerethető mérkőzés, a nézők kevéssé élvezték, de remélhetőleg sok tapasztalattal szolgált a szakembereknek, hiszen ezeknek a tesztmeccseknek ez az elsődleges értelmük. Zárjuk pozitívumokkal az értékelést: sokkal többet próbálkoztunk támadásépítéssel, mindenben felülmúltuk ellenfelünket és végül megnyertük a meccset.