Négy perc alatt négyet vágott a Columbus

Ennyi kellett a Blue Jacketsnek a győzelemhez. Nagy napja volt a kapusoknak, hat mérkőzésen három hibátlan teljesítmény született.

Az első harmadban eldőlt a Ducks?Blue Jackets összecsapás, miután a vendégek négy perc alatt négyszer köszöntek be. Saad és Gagner duplázott, Foligno három gólpasszt osztott ki. 4-0 után csak az volt a kérdés, hogy a becsületgólt megszerzik-e a hazaiak. Ez nem jött össze, Bobrovszkij 35 lövést védett és 14. shutoutját szerezte.

Az Edmonton kapott gól nélkül győzött a Vancouver otthonában, ezzel pedig egymás után az ötödik győzelmét szerezte. A bombaformában lévő Oilers kapujában ismét ellenállhatatlan volt Cam Talbot, aki 26 védéssel másodszor maradt hibátlan a szezonban. Talbot mellett Milan Lucic emelkedett ki, aki egy gólpassz mellett, másfél perccel a befejezés előtt biztosította be a győzelmet.

Michael Hutchinson-parádét és egyetlen gólt hozott Denverben az Avalanche?Jets mérkőzés. A gólt a hazai szurkolók nagy bánatára a winnipegi Shawn Matthias ütötte a mérkőzés derekán, Joel Armia tökéletes centerezése után. A mérkőzés legjobbja azonban nem a győztes gólt szerző Matthias volt, hanem Michael Hutchinson, aki 37 lövést fogott a vasak között és pályafutása során harmadszor maradt hibátlan.

Michael Hutchinson

A nap kanadai rangadóját simán abszolválta a Calgary az Ottawa ellen. A Senators az első harmadban bő három perc alatt még fordított két emberelőnyös góllal, a folytatásban azonban a Flames lejátszotta a jégről a vendégeket. A második és a harmadik harmadban is kettőt ütött, miközben egyet sem kapott. Dougie Hamilton egy assziszt mellett két gólt ütött, közte a győztes találatot.

Bízhatnak a babonában Carolinában. Amióta a csapat átette a székhelyét Hartfordból, azaz 1996 óta, azóta csak háromszor nyerte meg a hazai idénynyitót, ám akkor kétszer döntőzött és egyszer bejutott a konferencia fináléjába. Az egyik győzelem éppen a Rangers ellen történt, akárcsak most. A New York-iak ellen a Jeff Skinner, Victor Rask, Cam Ward villogott, Skinner három pontot szerzett, Rask kettőt, Ward pedig 28 lövést védett.

A nap egyetlen hosszabbításos mérkőzésén a Chicago izzadságszagú győzelmet szerzett New Jerseyben. A Hawks kétszer volt hátrányban, de mindkétszer egyenlített, második alkalommal két perccel a befejezés előtt Marián Hossa révén, emberelőnyből. A ráadás a 75. másodpercben dőlt el amikor Artyom Anyiszimov pofozta be Panarin kipattanóját. A Devils először vesztett pontot hazai jégen a szezonban.