Jágr a 750., Hossa az 500., Parise a 300. gólját ütötte

Ez történt az NHL-ben a második héten.

Október 17.

Red Wings?Senators 5-1
Mike Green a Detroit történetének negyedik hátvédje, aki mesterhármast ért el. Korábban ez a Reed Larson (1985), Mathieu Schneider (2006), Nicklas Lidström (2010) triónak sikerült.

Jets?Bruins 1-4
A Boston szélsője, David Pastrnák a szezon eddigi mindhárom mérkőzésén eredményes volt. Az elmúlt 23 évben, azaz 1993 óta csak Marc Savard tudta ilyen termékenyen kezdeni a szezont még 2008-ban.

Pastrnák egyébként a második legfiatalabb játékos a Bostonban, aki a szezon első három meccsén gólt szerzett. A cseh csatártól csak Ed Sandford volt ifjabb, aki 20 évesen és 65 naposan indított három góllal, három meccsen még 1948-ban.

Tuukka Rask a Boston történetének első kapusa, aki egy meccsen két gólpasszt jegyzett.

Rangers?Sharks 7-4
Chris Kreider a szezon első három találkozó mindegyikén egy-egy gólt és gólpasszt szerzett. Korábban ez csak két játékosnak sikerült a manhattani csapatban, a Mike McEwen (1978), Bernie Nicholls (1990) kettősnek.

Október 18.

Blackhawks?Flyers 7-4
Marián Hossa 44. játékosként a ligában megszerezte 500. gólját. A szlovák szélső a félezer találattal az aktív játékosok között a negyedik helyen áll, Jaromir Jágr (749), Jarome Iginla (612) és Alekszandr Ovecskin (526) mögött.

hossa 500

Capitals?Avalanche 3-0
A szezon hetedik napján és 39. meccsén, Philipp Grubauer jóvoltából megszületett az első hibátlan kapusteljesítmény. Ilyen késői shutoutot az 1990/91-es évad óta nem jegyeztek fel, akkor a kilencedik játéknapon a 43. mérkőzésen John Vanbiesbrouck nullázta le a Montrealt a Gardenben. (3-0)

Grubauer a második német kapus, aki shutoutot szerzett, korábban ez csak Thomas Greissnek sikerült, összesen négy alkalommal.

Flames?Sabres 4-3
Sean Monahan pályafutása hatodik gólját szerezte alapszakaszmeccs hosszabbításában, ezzel befogta a franchise első helyén álló Jarome Iginlát.

Canadiens?Penguins 4-0
Mike Condon után Al Montoya a második amerikai születésű kapus, aki a Canadiens mezében hibátlanul védett.

Montoya összesen négy csapatban (Coyotes 1, Islanders 1, Jets 3, Canadiens 1) nyújtott hibátlan teljesítményt, ezzel a az aktív kapusok között befogta a Craig Anderson, Jaroslav Halák, Anton Hudobin hármast, akik szintén négy különböző klubban védtek hibátlanul.

Senators?Coyotes 7-4
Az Ottawában öt játékos (Erik Karlsson, Kyle Turris, Mark Stone, Chris Kelly, Tom Pyatt) is góllal és gólpasszal zárta az összecsapást. Az elmúlt tíz esztendőben csak egyszer fordult elő ilyen a kanadai klubban, 2012. március 24-én amikor a Sens 8-4-re verte a Pittsburghöt. Négy és fél éve a Daniel Alfredsson, Szergej Goncsar, Colin Greening, Milan Michálek, Jason Spezza kvintett zárt 1+1-es mutatóval.

Október 19.

Jets?Maple Leafs 5-4
A Winnipeg csatára, a 18 éves Patrik Laine mesterhármast ütött a mérkőzésen. Az elmúlt 27 évben a finn szélső mellett csak négy játékos tudott triplázni a 19. születésnapja előtt, Jaromir Jágr (1991.02.02), Jordan Staal (2007.02.10.), Nyikita Filitov (2009.01.10) és Ryan Nugent-Hopkins (2011.10.15.)

A Winnipeg történetében csak Dale Hawerchuk tudott mesterhármast ütni a 19. születésnapja előtt, még az 1981/82-es évadban.

Laine a három góljából egyet az utolsó percben, egyet a hosszabbításban ütött. Az aktív játékosok között csak öten vannak, akik hasonlóan szereztek két gólt, Alekszandr Ovecskin, Nicklas Backström, Brad Marchand, Derek Stepan és Adam Henrique.

laine hattrick

Október 20.

Penguins?Sharks 3-2
A Pittsburgh az elmúlt hét esztendőben csak másodszor nyert úgy alapszakaszmeccset a rendes játékidőben, hogy 40 perc után kétgólos hátrányban volt. Az egyetlen eset 2010. március 12-én volt a Bruins elleni 3-2-es meccs alkalmával.

Flyers?Ducks 2-3
Az Anaheim csak szezonbeli ötödik meccsén szerezte meg az első győzelmét. Ez csak egy nyeretlen meccsel marad el a negatív franchise-rekordtól, amit 2003-ban állított fel a kaliforniai klub, amikor az első öt meccsén nem tudott győzni.

Lightning?Avalanche 0-4
Matt Duchene duplázott és ezzel 23. alkalommal szerzett két gólt egy meccsen. A 2009-ben draftoltak között ezzel a második John Tavares (30) mögött és az Evander Kane (19), Brayden Schenn (11), Craig Smith (10) hármas előtt.

Panthers?Capitals 2-4
Gretzky és Howe után Jaromír Jágr a harmadik játékos az NHL-ben, aki elérte a 750 gólos határt.

Jágr pályafutása során egymaga több gólt szerzett az alapszakaszban, mint a csapattársai összesen. Jágr 750 góljával szemben a Panthers játékosai összesen 721-szer voltak eredményesek.

SUNRISE, FL?OCTOBER 20: Jaromir Jagr #68 of the Florida Panthers holds the puck from his 750th NHL goal scored against the Washington Capitals at the BB&T Center. He becomes the third player to reach this mark. On October 20, 2016 in Sunrise, Florida. (Photo by Eliot J. Schechter/NHLI via Getty Images)

Ovecskin pályafutása 90. győztes gólját ütötte. Az orosz szupersztár 2005-ös bemutatkozása óta magasan vezeti ezt a listát, Daniel Sedin 68, Patrick Marleau 65, Jeff Carter 64 győztes gólt szerzett az elmúlt 12 évben.

Flames?Hurricanes 2-4
Noah Hanifin a legfiatalabb hátvéd lett a Hartford/Carolina történetében, aki három pontot szerzett egy mérkőzésen. A 19 éves bekk Justin Faulk rekordját döntötte meg, aki 21 évesen szerzett három pontot 2013. december 5-én Nashville-ben az 5-2-re megnyert meccsen.

Oilers?Blues 3-1
Az Edmonton a St. Louis elleni győzelmével a szezon első 5 meccséből a negyediket nyerte. Az elmúlt 30 évben csak kétszer kezdett így az Oilers 2001-ben és 2008-ban, ám a sors fintora, hogy egyik évben sem jutott be a rájátszásba.

Október 21.

Islanders?Coyotes 3-2
A 35 éves Dennis Seidenberg és a 32 éves Johnny Boychuk egyaránt gólszerző volt a Arizona ellen. A New York-iak történelmében csak egyszer fordult elő, hogy két 32 évnél idősebb bekk is a kapuba talált ugyanazon a mérkőzésen. 2013. április 16-án a 36 éves Radek Martinek és a 35 éves Mark Streit egy-egy góllal vette ki a részét a Florida elleni 5-2-es diadalból.

Blue Jackets?Blackhawks 3-2
A 19 éves Zach Werenski góllal és gólpasszal zárta az összecsapást és így az első játékos lett a Columbus történetében, aki a szezon első három mérkőzésén szerzett pontot.

Werenski emellett az első 20 év alatti columbusi játékos, aki két pontot tudott szerezni egy meccsen.

Red Wings?Predators 5-3
A Detroit zsinórban 17. olyan meccsét nyerte meg, amikor Gustav Nyquist legalább két pontot szerzett.

Október 22.

Devils?Wild 2-1
Akárcsak a New Jersey idei első győztes meccsén, a másodikon is Taylor Hall ütötte a győztes találatot. Ilyenre csak egyszer volt példa a New Jersey történetében, mégpedig 1978-ban, amikor még Coloradónak hívták a csapatot. 38 éve Jack Valiquette ütötte az első két nyertes meccs győztes gólját.

Capitals?Rangers 2-4
Az újonc Jimmy Vesey kereken három perc alatt duplázott a fővárosiak ellen. Rangers újonc 17 éve nem szerzett ilyen gyorsan két gólt, az 1999/2000-es szezonban Jan Hlavacnak háromszor is sikerült. (2:29, 0:50, 2:27).

Blackhawks?Maple Leafs 5-4
A torontói Richard Pánik a szezon első hat meccsen hat gólt ütött. Az elmúlt 21 évben csak egy chicagói játékos állt féltucat meccs után gól/meccs mutatóval, Martin Havlát, aki hat meccsen hétszer volt eredményes.

Panthers?Avalanche 2-5
Shane Harper a Florida történetének ötödik játékosa, aki pályafutása első két gólját egy meccsen ütötte. Korábban ez a Mark Parrish (1998), Ivan Novoszelcev (1999), Joey Tetarenko (2001), Shawn Matthias (2008) négyesnek sikerült.

Predators?Penguins 5-1
Két és fél éve nem fordult elő, hogy két Nashville-játékos is duplázni tudjon egy meccsen. A Pittsburgh ellen Kevin Fiala és Viktor Arvidsson duplázott, az utolsó ilyen meccsen 2014. április 4-én pedig a Mike Fisher, Colin Wilson kettős az Anaheim ellen.

Október 23.

Islanders?Wild 6-3
A Minnesota csatára, Zach Parise 300. gólját ütötte, ezzel a 16. az amerikai játékosok örökranglistáján, de az első az aktívak között.

Zach Parise az ötödik olyan játékos az NHL-ben aki minimum 300 gólig jutott és az édesapja is játszott az NHL-ben. (JP összesen 238-szor volt eredményes). A Brett Hull (741), Ted Lindsay (379), Peter McNab (363), Kevin Dineen (355) a másik négy játékos, aki 300 gólig jutott ebben az összevetésben.

parise2

A Minnesota ellen három hátvéd is a kapuba talált, név szerint Calvin de Haan, Johnny Boychuk és Thomas Hickey. Másfél éve nem volt ilyen meccse a Islesnek, 2015. február 19-én Boychuk, Nick Leddy és Brian Strait talált be a Nashville elleni 5-2-es meccsen.

Ducks?Canucks 4-2
Ryan Getzlaf három gólpasszt adott, ezzel megszerezte a 400., a 401. és a 402. pontját a Honda Centerben. Ezzel második a ranglistán Teemu Selanne mögött, aki 548 pontot termelt az 1993-ban átadott csarnokban.

Jets?Oilers 0-3
Miikka Kiprusoff és Jonas Hiller után Max Talbot a harmadik kapus, aki szabadtéri mérkőzésen nem kapott gólt. Kiprusoff 2011-ben a Calgary tagjaként a Montreal ellen, Hiller 2014-ben a Ducks mezében a Kings ellen marad hibátlan.

Talbotnak 2013 óta 112 meccsen ez volt a 12. shutoutja, azaz 9,3 meccsenként nem kap gólt. Ugyanezen időszak alatt csak két kapusnak jobb a mutatója, a Carey Price (8,2 meccs/SO), Brian Elliott (8,5 meccs/SO) kettősnek.