Vay Ádámot két harmad után lecserélték

Nem kezdett jól az ECHL-ben szerepet kapó kapusunk, de hosszú még a szezon. Wehrs és Vas Márton fontos gólpasszt adott, Garáték nyertek, Bartalisék és Stipsiczék kikaptak.

Lejátszotta idei első tétmérkőzését Vay Ádám, aki végül a Quad City Mallards ECHL-es csapatánál kapott szerepet. Az ellenfél a Fort Wayne Komets csapata volt. Jól kezdett a Quad City, az első harmad derekán megszerezte a vezetést. Ezt követően azonban a Komets percei következtek, minek következtében a 23. percre átvették a vezetést. Nem sokkal később egyenlítettek a hazaiak, de nagyjából ez volt az utolsó momentumuk, a következő 15 percben négyet vágtak a vendégek és 6-2-re nyertek. Nagyarányú vereségével a Mallards természetesen utolsó az ECHL központi divíziójában. Vay Ádámnak tehát nem sok sikerélmény jutott az első meccsén, a második harmadig 23 lövésből 18 lövést hárított, le is cserélték. Aggodalomra azonban semmi ok, alig 48 órája derült ki, hogy hol is köt ki, nem ismerte sem a várost, sem a csapatot, ennél egészen biztosan jobb lesz a szezonban, amint sikerül alkalmazkodnia a körülményekhez. A következő meccs ráadásul itt van a nyakunkon, szombaton máris visszavágó.

Vay quad city mallards

A német első osztályban a Schwenninger Wild Wings a bajnokság egyik éllovasa, a Wolfsburg otthonába látogatott. Az első harmadban emberelőnyből szereztek vezetést a hazaiak, amit Bartalis Istvánék a második játékrész 40. másodpercében egyenlítettek ki. Hét perccel később azonban visszavette a vezetést a Wolfsburg, és mivel a továbbiakban több gól már nem született, így 2-1-re nyert. Bartalis a második sorban játszott, pontot nem szerzett, a Schwenning 9 forduló után a 7. helyen áll a bajnokságban.

Gólzáporos mérkőzésen hosszabbításban nyert a Villach az idén igen jó formát mutató Innsbruck ellen. Kevin Wehrsék végig futottak az eredmény után, az Innsbruck kétszer is meglépett két góllal, másodjára három és fél perccel a vége előtt. Innen is volt azonban visszaút a hazaiak számára, akik 1:10-zel a vége előtt kihasználtak egy emberelőnyt, majd 27 másodperccel a rendes játékidő letelte előtt az egyenlítést is megszerezték. A hosszabbítás hetedik percében aztán a mindent eldöntő gólt is sikerült megszerezni, ehhez Wehrs adta a gólpasszt, 6-5-re nyert a VSV. Wehrs tehát ismét pontot szerzett, 9 meccsen már hétnél jár, amivel csapata negyedik legponterősebb játékosa, a hátvédek között az első. A Villach az Innsbruck mögött a hatodik helyen áll a tabellán.

Fontos gólpasszt szerzett Vas Márton is a DEL2-ben, aki 1-3-as állásról a Freiburg egyenlítő góljánál volt első asszisztos az 52. percben. Ez sajnos nem ért pontot a Freiburg számára, mivel a vendég Bayreuth a következő percben ismét megszerezte a vezetést, amit a meccs végéig már nem is engedett ki a keze közül, a végén pedig 4-3-ra nyert. A Freiburg 8 meccsen szerzett 10 pontjával a 10. helyen áll a tabellán.

Stipsicz Bencéék alapos verésbe szaladtak bele a Tri City Storm otthonában. A hazaiak 13 és fél perc alatt négy góllal terhelték meg a Cedar Rapids RoughRiders kapuját, amihez a középső periódusban még kettőt pakolt hozzá. A harmadik húsz percben nem történt említésre méltó esemény, jellemző, hogy a kapura lövéseket még ilyen állásról is 16-2-re nyerték a hazaiak, így sima 6-0 lett a vége. Stipsicz az első sorban kezdett, a Cedar Rapids hat meccs után is nyeretlen, 1 pontjával utolsó a keleti konferenciában.

Az NAHL-ben Garát Zsomborék azt a Bismarck Bobcatset fogadták, amellyel két héttel ezelőtt kétszer is nagyon szoros meccsen kaptak csak ki. Hazai pályán sem volt kevésbé szoros a mérkőzés, két üres kapura elért találattal 4-1-re nyert az Austin Bruins. Garát pontot nem szerzett, +1-gyel zárt, a Bruins 9 meccs után az 5. helyen áll, de a második helyezett Bismarck is csak egy pontra van tőle a központi divízióban.