Vay Ádámmal elégedett volt az edzője

Bár a Minnesota 4-2-re kikapott az NHL utánpótlástornájának szombati meccsén, Derek Lalonde jó teljesítményt látott a magyar kapustól.

A Wild a Carolina Hurricanes tehetségeivel mérte össze erejét Traverse Cityben. Rosszul kezdett Vay Ádám csapata, az első harmadban három gólt kaptak, amivel el is ment a mérkőzés. A második és harmadik játékrészben ugyan átvette az irányítást a Wild, 21-10-re nyerték a kapura lövéseket ebben a 40 percben, azonban gólt csak a meccs végén sikerült lőni, egyet öt perccel a vége előtt, egyet pedig 16 másodperccel, amikor Vay helyett már mezőnyjátékos volt a jégen.

Lalonde mester a mérkőzés végén ekképpen értékelt: “Természetesen nem ilyen kezdésről álmodtunk. Csalódott vagyok, mert az előző napi vereségünkhöz hasonlóan szerkezetileg most sem voltunk rosszak. Gyermeteg hibákat követtünk el, amiket az ellenfél ki is használt, és hirtelen máris 0-3 volt. Azért viszont minden dicséretet megérdemelnek a fiúk, ahogyan erre a vesztett helyzetre reagáltak. A második harmadunk talán az eddigi legjobb periódusunk volt ezen a tornán, mégis nőtt a hátrány. Elégedett vagyok a kapusaink teljesítményével, remélem, ilyen magas szinten tudnak védeni a továbbiakban is.”

vay wild6

A két meccs után egy nap pihenő következik a csapat számára, mielőtt hétfőn a New York Rangersszel játszanának. Azon a meccsen újra Michalek kezd majd a kapuban, az előre eltervezett rotálásnak köszönhetően. Vay legközelebb a keddi helyosztón áll a vasak közé, az ellenfél egyelőre nem ismert. A csapatban több sérült is van, a legfájóbb Gustav Olofsson hiánya lehet, aki a védelemből esett ki. Ő junior-világbajnoki ezüstéremmel rendelkezik, a 2013/14-es szezonban azon a tornán ő szerezte a legtöbb pontot a hátvédek közül, nyilván kulcsszerepe van a hátsó alakzat irányításában. Szombaton megsérült Sam Anas is, aki az NCAA-ben volt az év újonca. Ő egy ütközést követően maradt lent a jégen, csak segítséggel tudta elhagyni a pályát, rá ? az agyrázkódásos protokoll szabályainak megfelelően ? további vizsgálatok várnak.