Orosz, finn és U23-as győzelem

Megkezdődtek a Világkupára hangoló tesztmeccsek. Matt Murray shutouttal nyitott, a cseheknek a vereségük mellett Sobotka elvesztése is fájhat.

A Világkupára való felkészülés jegyében három találkozót rendeztek, Helsinkiben a finnek és a svédek, Szentpéterváron az oroszok és a csehek csaptak össze, Quebecben pedig az U23-as válogatott fogadta az európai együttest. A Hartwall Arenában hiába játszottak végig jobban a vendégek, túlórában 3-2-es vereséget szenvedtek. A svéd válogatottnak több kapura lövése (24:20) és több mint kétszer annyi emberelőnye (7:3) volt, ám a hatékonyságuk elmaradt a várttól. A finnek szereztek vezetést a második harmad közepén Barkov góljával, amire egy percen belül Eriksson válaszolt. A sárga mezesek a harmadik harmad derekán Söderberg góljával kerültek előnybe, de Granlund öt perccel a befejezés előtt kiharcolta a ráadást. A hosszabbítás 3 a 3 ellen folyt volna öt percig, ám a vége előtt 43 másodperccel Barkov passzát Maatta belőtte. A svédek talán megnyerhették volna a mérkőzést, ha a találkozó felénél nem cserélnek kapust. A kezdőként jégre lépő Markström hibátlanul védett, míg a helyére érkező Enroth 13 lövésből három gólt kapott.

A nap második mérkőzésén az oroszok 4-3-ra verték a cseheket. A vendégek már a negyedik perc végén előnyhöz jutottak Kempny révén, de a hazaiak a gólt és gólpasszt jegyző Kucserov vezetésével háromszor vették be Mrázek kapuját. A befejező harmad elején Hanzal visszahozta a meccsbe a cseheket, majd két perccel később Dadonov visszaállította a különbséget. A vendégek mindent megtettek a hátrány ledolgozásáért, de csak a szépítésre futotta szűk három perccel a befejezés előtt, Plekanec révén. A cseheknek nemcsak a vereség fájhat, hanem Vladimír Sobotka elvesztése is. aki valószínűleg kulcscsonttörést szenvedett.

World Cup Exhibition Hockey

A nap legsimább mérkőzését az észak-amerikai U23-as válogatott játszotta, amely 4-0-ra verte az európai játékosokból álló együttest. A fiatalok a második harmad elején döntötték el a meccset, amikor öt perc alatt háromszor vették be Halak kapuját ? Nathan MacKinnon, Ryan Nugent-Hopkins és Johnny Gaudreau jóvoltából. A harmadik harmad közepén MacKinnon büntetőből volt eredményes ismét, beállítva ezzel a végeredményt. A Colorado csatára mellett Matt Murray játszott nagyot, aki 23 védéssel ért el shutoutot.

A Világkupát a Spíler Tv adja, és már a felkészülési mérkőzések is nézhetők Magyarországon.