Hatalmas meglepetés az U20-as nyitányon

Két korosztályban is elindult az EBEL utánpótlás-bajnoksága. Szombaton az U18-asok, vasárnap az U20-asok játszották le az első mérkőzéseket.

A korosztályváltást követően mindig izgalmas látni, hogyan alakulnak át az erőviszonyok az előző szezonhoz képest. Most a szokásosnál is érdekesebb eredmények születtek, alighanem jó kis szezon elé nézünk EBYSL- és EBJL-vonalon is.

Az ifjúságiaknál idén 15 csapat indul, érdekesség, hogy az osztrák bázisú ligában immár ugyanannyi magyar csapat vesz részt, amennyi ausztriai. A többi EBEL-országból egy érdeklődő maradt, a szlovén Maribor. Sajnos eltűnt az előző évben csoportgyőztes Jesenice, továbbá az Olimpija, a Medvescak és a Znojmo is, a Bolzano pedig soha nem is indult itt.

Szombaton három magyar?magyar meccsre került sor, a Vasas pihent az első játéknapon. A székesfehérváriak az újonc győriek otthonába látogattak, magabiztos kezdést követően megtorpantak, az ETO egy gólra felzárkózott, de egy 59. perces találattal 4-2-re nyert a Volán. A MAC háromszor annyit lőtt kapura, mint vendége, a KMH, de két harmad után így is döntetlenre állt a mérkőzés. Igaz, a vége 6-2 lett. Jellemző a meccsre, hogy Bobák Gergő, a KMH kapusa a hat kapott gól ellenére közel 91%-osan teljesített. Szalma Zsolt ponterős játéka és mesterhármasa kellett ahhoz, hogy az UTE megnyerje a végjátékot a Debrecen-Miskolc vegyes csapat vendégeként. Itt is egálra állt a meccs negyven perc után, a végén 4-6-ot mutatott az eredményjelző.

A junioroknál mások az arányok. Az U20-as versengésben 18 klub vesz részt, ebből öt magyar. Itt a nemzetköziség is nagyobb, több ország képviselői vannak ott a mezőnyben. Vasárnap két magyar rangadó mellett végre egy olyan meccsre is sor került, ahol külföldi ország csapata ellen méretett meg hazánk egyik utánpótlásklubja. Nagy öröm, hogy győzelemmel kezdett a Vasas. A piros-kékek nagyot küzdöttek a szlovén Jesenicével, 4-1-re diadalmaskodott Székely-Mádai László és Horváth András csapata. Ez az a sokra hivatott korosztály, amelyet megerősítve a MOL Ligában kíván indulni a Jégpalotában játszó egyesület, ezért őket kiemelten is érdemes figyelemmel követni. A hétvége legnagyobb meglepetését a fehérváriak debreceni vendégjátéka hozta. A Debrecen-Miskolc közös csapat 3-2-re legyőzte az Ifjabb Ocskay Gábor Jégkorong Akadémiát. Ráadásul úgy, hogy végig vezettek és többet lőttek kapura is. A történethez tartozik, hogy a legjobb juniorok a hazaiak esetében jégen voltak, a vendégek pedig nem nagyon vitték el a MOL Ligában játszókat. De mindez nem kisebbíti a kelet-magyarországi alakulat sikerét. A MAC öt góllal verte a KMH-t, de két harmad itt is kellett a győzelem bebiztosításához.