Magyarország?Fehéroroszország 3-5

Jól tartottuk a lépést, nagyot küzdöttünk gyorsabb, technikásabb ellenfelünkkel.

A lengyelek ellen mutatott játékhoz képest nagyot javult a magyar ifjúsági válogatott teljesítménye péntekre. Ez kellett is, mert egy lényegesen gyorsabban és ügyesebben játszó csapat volt az ellenfelünk. Az első perc a miénk volt, de aztán a fehéroroszok ragadták magukhoz a dolgok irányítását. Színvonalas orosz hokit mutattak be ellenfeleink, mi viszont sokáig nem tudtuk tartani a lépést ezzel. Vértes Nátánt leszámítva, mert a fürge Fehérvár-csatár ismét elszaladt az egész védelem mellett, és a második meccsen is meglőtte a maga emberhátrányos gólját. Ezúttal a hosszú felsőt pókhálózta ki látványosan. Kiegészültünk ugyan, de még nem rendeződtünk vissza, amikor egyenlített az ellenfél, és az sem volt érdemtelen, hogy a 10. percben már vezetett. Sőt, igazi bravúr volt a részünkről, hogy ? ha kettős emberelőnyből szerzett újabb szép Vértes-góllal is, de ? ikszre hoztuk ezt a húsz percet. Merthogy egy-két góllal mindenképpen jobb volt a rivális.

Vertes HUNPOL

Fotó: Team HUN Photography

Amilyen a hoki, olyan lett a folytatás: igazságos. A második harmad első fele a miénk volt, mégis ellenfelünk talált két gólt, így visszaállt a világ rendje, a jobb csapat került előnybe. Négyet kaptunk a meccs feléig, miközben kapusunk, Szeles Martin kifejezetten jól állt a lábán, ez is jelzésértékű. Megvolt a tűz is a meccsben, senki nem maradt a másik adósa, mindkét fél kiállt magáért. A játékvezetők jól fogták meg az indulatokat, amelyek csak oly mértékig törtek a felszínre, hogy még nem kellett kitenni a 18-as karikát a bejárathoz.

Úgy jöttünk ki a második szünetről, hogy nem akarunk kikapni. Megfogtuk az irányítást, átvettük a dominálást, a szépítés is gyorsan sikerült. Blazsej Krisztián indult meg bátran egy letámadás után, és óriási erővel lőtt kapura. A korong a kapu fölé tartott, de a kapus nyakvédőjéről a lába között bepattogott. Látványos és kuriózumszámba menő gól volt, mindenképpen dicséretes akció előzte meg, 3-4-re feljöttünk. Keményen megdolgoztunk, hogy legyen lehetőségünk az egyenlítésre, kétszer is fórba kerültünk, de sajnos nem megy jól ezen a tornán a speciális játék. Dadogott a korong, az adódó helyzeteket sem vertük be. Az 52. percben sokadszor kontráztak meg minket, ekkor épp három az egyben jöttek a kapunkra, és csodaszépen oldották meg, nullára játszották a létszámfölényes lehetőséget a fehéroroszok. Bár nem adtuk fel, a folytatásban már nem volt benne az egyenlítés. 3-5 lett a vége.

A srácok az eredménytől függetlenül dicséretet érdemelnek a hajtásért, sokat és keményen dolgoztak, de ez nem volt elég a győzelemhez egy magasabb sebességi fokozathoz szokott, technikásabb ellenféllel szemben. Gond egy szál sem, még nem tartunk ott, hogy egy szinte minden szinten A csoportos hokiország válogatottjával kelljen azonos szinten jégkorongoznunk.

Szlovákia ellen még keményebb élmények várnak ránk szombaton 15:15-kor, de érdemes kilátogatni a Tüskecsarnokba, egy éles A csoportos ifiválogatottal mérjük össze az összemérni valót. A belépés ingyenes lesz ezúttal is.

A játéknap első meccsén Szlovákia 59:12-es kapura lövési arány mellett 9-1-re verte Lengyelországot.