EBEL kontra MOL Liga, jégen a MAC és a Titánok is
Debütálnak a Fehérvári Titánok, az UTE-ra EBEL-es, a DVTK-ra szlovák, a MAC-ra cseh másodosztályú együttes vár.
A pénteki felkészülési mérkőzések sorozatát a DVTK Jegesmedvék kezdik. A miskolciak csütörtökön büntetőkkel legyőzték az extraligás HKM Zvolent, péntek délben ? alig fél nappal az előző, igen fárasztó csata lefújása után ? a másodosztályú Gyetva vár rájuk, amely a lengyel Tyhcyt győzte le csütörtökön. A Csíkszeredai Sportklub augusztus 12-én és 14-én már összemérte az erejét a Progymmel, most újra összecsap a gyergyószentmiklósiakkal.
Az UTE jesenicei veresége után egy nappal a szlovén EBEL-csapattal, az Olimpija Ljubljanával találkozik.
A Fehérvári Titánok egy másik farmcsapattal, az Alpesi Ligára készülő Klagenfurt II.-vel játszanak a C pályán.
A fehérváriakhoz hasonlóan a MAC is először meccsel a felkészülési időszakban, Majoross Gergely tanítványai a cseh másodosztályú Trebic ellen mutathatják meg, hol tartanak a felkészülésben. Egyedül az ujjtörést szenvedett Escobedo hiányzik a keretükből.
A 160 képes Jesenice?UTE galériát itt tekinthetik meg.
A magyar felnőttcsapatok felkészülési meccsei:
2016. augusztus 11.
17:30 HK Trnava (SVK-2.)?KMH (SVK-3.) (Nagyszombat) 12-1
18:00 HK Nitra (SVK-1.)?Ferencváros (Nyitra) 5-2
2016. augusztus 12.
17:00 SC Csíkszereda?Progym (ROM-1.) 8-0
17:30 HK Levice (SVK-3.)?KMH (SVK-3.) (Léva)
18:00 Érsekújvár (SVK-1.)?Ferencváros (Érsekújvár) 4-1
2016. augusztus 14.
10:00 SC Csíkszereda?Progym (ROM-1.) 4-3
2016. augusztus 16.
17:30 Érsekújvár (SVK-1.)?Fehérvár AV19 (EBEL) (Érsekújvár) 1-2
2016. augusztus 17.
17:30 HC Topolcany (SVK-2.)?Debreceni HK (Nagytapolcsány) 4-3
2016. augusztus 18.
17:30 Besztercebánya (SVK-1.)?Fehérvár AV19 (EBEL) (Besztercebánya) 4-5
17:30 HK Trnava (SVK-2.)?Debreceni HK (Nagyszombat) 3-5
18:30 DAB?FTC (Dunaújváros) 3-4
19:00 HKM Zvolen (SVK-1.)?DVTK Jegesmedvék (Zólyom) 3-4 b.
19:30 HDD Jesenice (AHL-SLO)?UTE (Jesenice) 4-1
2016. augusztus 19.
12:00 Detva (SVK-2.)?DVTK Jegesmedvék (Zólyom)
17:30 Slavia Trebic (CZE-2.)?MAC (Trebic)
18:00 Fehérvári Titánok?KAC II. (AUT-2.)
18:00 Progym?SC Csíkszereda (Gyergyószentmiklós)
19:00 Olimpija Ljubljana (EBEL)?UTE (Ljubljana)
2016. augusztus 20.
12:00 DVTK Jegesmedvék?GKS Tychy (POL-1.) (Zólyom)
18:00 Jestrábi Prostejov (CZE-2.)?MAC (Prostejov)
2016. augusztus 23.
18:00 Debreceni HK?Dukla Michalovce (SVK-2.) (Debrecen)
19:30 Érsekújvár (SVK-1.)?MAC (Érsekújvár)
Villach (EBEL)?Fehérvár AV19 (EBEL) (Villach)
2016. augusztus 25.
18:00 MsHK Zilina (SVK-1.)?DVTK Jegesmedvék (Zsolna)
19:15 Klagenfurt (EBEL)?Fehérvár AV19 (EBEL) (Klagenfurt)
2016. augusztus 26.
18:00 FTC?DAB (Pesterzsébet)
18:00 Detva (SVK-2.)?UTE (Gyetva)
2016. augusztus 29.
17:00 DVTK Jegesmedvék?Dukla Michalovce (SVK-2.) (Miskolc)
2016. augusztus 30.
17:00 DAB?Debreceni HK (Dunaújváros)
17:00 MHKM Skalica (SVK-2.)?UTE (Szakolca)
19:00 MAC?Olimpija Ljubljana (EBEL) (Tüskecsarnok)
2016. augusztus 31.
18:00 Topolcany (SVK-2.)?UTE (Nagytapolcsány)
2016. szeptember 2.
17:00 Dukla Michalovce (SVK-2.)?Debreceni HK (Nagymihály)
18:00 Ferencváros?Fehérvári Titánok (MOL) (Pesterzsébet)
18:00 MHC Martin (SVK-1.)?DVTK Jegesmedvék (Turócszentmárton)
18:30 DAB?HK Beograd (Dunaújváros)
2016. szeptember 3.
MAC Budapest?Graz (Ifj. Ocskay Gábor-emléktorna)
Fehérvár AV19?Comarch Cracovia (Ifj. Ocskay Gábor-emléktorna)
2016. szeptember 4.
az előző nap vesztesei (Ifj. Ocskay Gábor-emléktorna)
az előző nap győztesei (Ifj. Ocskay Gábor-emléktorna)
További cikkek
- Silló Arnold és Biró Gergő elhagyja a GYHK-t
- Hetedik Fradi-szezonjára készülhet Kärmeniemi
- Húszgólos bécsi csatárt igazolt a Fehérvár
- Skrabov is miskolci marad
- Kilenc jégkorongozótól is elköszönt a DEAC
- Arany Gergely még két évig az FTC-Telekom kapusa lesz
- Linzből igazol osztrák bajnok szlovák hátvédet a Fehérvár
- Szalay Boldizsár továbbra is a Jegesmedvéknél játszhat
- Korábbi NHL-es csatár a Fehérvárban