A Linz kikapott Langnauban
A 2012-es EBEL-győztes vereséggel indította felkészülését.
Szombaton egyetlen EBEL-csapat lépett jégre, a Linz a svájci Langnauhoz látogatott. A mérkőzést az NLA alsóházi csapata kezdte jobban, a 25. percben 4-1-re vezettek a svájciak. A folytatásban az osztrákok próbáltak felzárkózni, ez összejött, de az egyenlítés nem. A Gáspár Mátét ezúttal nélkülöző Linz 4-3-as vereséget szenvedett, vasárnap az Ingolstadt ellen javíthat. Ha a mérkőzésen 4-3-ra nyernének a linziek, tökéletes körbeverés alakulna ki a háromcsapatos tornán, ugyanis az Ingolstadt pénteken 4-3-ra legyőzte a Langnaut.
Az EBEL-csapatok felkészülési mérkőzései:
augusztus 5.
Orli Znojmo?Vítkovice Steel (CZE) (Znojmo) 1-7
augusztus 9.
Litvínov (CZE)?Orli Znojmo (Litvínov) 1-4
augusztus 10.
Stavanger Oilers (NOR)?Graz (Maribor) 4-1
augusztus 11.
18:00 Orli Znojmo?PSG Zlín (CZE) 2-0
18:00 Fribourg-Gottéron (SUI)?Red Bull Salzburg 3-4 h.
19:30 Vienna Capitals?Gap Hockey Club (FRA) (Maribor) 2-1 b.
augusztus 12.
16:00 Vienna Capitals?Stavanger Oilers (NOR) (Maribor) 4-5 b.
19:30 Gap Hockey Club (FRA)?Graz (Maribor) 3-4 b.
19:45 EHC Olten (NLB)?Dornbirn (Olten) 3-2
20:00 KAC?Augsburg Panther (DEL) (Egna/Neumarkt) 1-4
20:30 Lausanne (SUI)?Red Bull Salzburg 7-4
augusztus 13.
17:00 Langnau Tigers (NLA)?Black Wings Linz (Langnau) 4-3
augusztus 14.
17:00 ERC Ingolstadt (DEL)?Black Wings Linz (Ingolstadt)
20:00 Dornbirn?Rapperswil-Jona Lakers (NLB) (Dornbirn)
KAC?Nürnberg Ice Tigers (DEL)/Kometa Brno (CZE) (Egna/Neumarkt)
augusztus 16.
18:00 PSG Zlin (CZE)?Orli Znojmo (Zlin)
augusztus 18.
18:00 Medvescak Zagreb (KHL)?Graz (Kapfenberg)
augusztus 19.
19:15 HC Innsbruck?Starbulls Rosenheim (DEL2) (Innsbruck)
20:00 EHC Biel-Bienne (NLA)?KAC (Biel)
20:00 Heilbronner Falken (DEL2)?Dornbirn (Heilbronn)
Villach?Graz (Villach)
augusztus 20.
17:30 SC Riessersee (DEL2)?Bolzano (Garmisch-Partenkirchen)
augusztus 21.
17:00 Starbulls Rosenheim (DEL2)?HC Innsbruck (Rosenheim)
17:45 SC Langenthal (NLB)?KAC (Langenthal)
20:00 Dornbirn?ESV Kaufbeuren (DEL2) (Dornbirn)
Düsseldorfer EG (DEL)/Herning Blue Fox (DEN)?Bolzano (Garmisch-Partenkirchen)
augusztus 23.
20:00 Renon/Ritten (AHL)?HC Innsbruck (Renon)
Villach?Fehérvár AV19 (Villach)
augusztus 25.
19:15 KAC?Fehérvár AV19 (Klagenfurt)
19:30 Dornbirn?EHC Biel-Bienne (NLA) (Dornbirn)
augusztus 26.
17:30 HC 05 Banska Bystrica (SVK)?Vienna Capitals (Besztercebánya)
19:30 Augsburg Panther (DEL)?Graz (Augsburg)
19:30 Bietigheim Steelers (DEL2)?HC Innsbruck (Bietigheim-Bissingen)
19:30 ERC Ingolstadt (DEL)?Bolzano (Ingolstadt)
19:30 EK Zell am See (AHL)?Olimpija Ljubljana (Zell am See)
Villach?SC Riessersee (DEL2) (Villach)
augusztus 27.
17:30 MHC Martin (SVK)?Vienna Capitals (Túrócszentmárton)
18:30 Ravensburg Towerstars (DEL2)?Graz (Ravensburg)
augusztus 28.
14:30 Schwenninger Wild Wings (DEL)?Dornbirn (Schwenningen)
17:30 HC Innsbruck?Bietigheim Steelers (DEL2) (Innsbruck)
18:00 SC Riessersee (DEL2)?Villach (Garmisch-Partenkirchen)
19:30 Bolzano?ERC Ingolstadt (DEL) (Bolzano)
augusztus 30.
19:00 MAC Budapest?Olimpija Ljubljana (Tüskecsarnok)
19:15 KAC?HC Banska Bystrica (SVK) (Klagenfurt)
szeptember 2.
16:00 EV Landshut (GER-3)?Olimpija Ljubljana (Kapfenberg)
18:00 MAC Budapest?Graz (Tüskecsarnok)
19:30 Straubing Tigers (DEL)?HC Innsbruck (Straubing)
20:00 Dornbirn?Augsburg Panther (DEL) (Dornbirn)
szeptember 3.
SG Cortina (AHL)/Kapfenberger SV (AUT-3)?Olimpija Ljubljana (Kapfenberg)
MAC Budapest?Graz (Székesfehérvár, Ocskay-emléktorna)
Fehérvár AV19?Cracovia Krakow (POL) (Székesfehérvár, Ocskay-emléktorna)
szeptember 4.
Graz ? Cracovia Krakow/MAC Budapest (Székesfehérvár, Ocskay-emléktorna; helyosztók)
Fehérvár AV19?Cracovia Krakow/MAC Budapest (Székesfehérvár, Ocskay-emléktorna; helyosztók)
17:00 Starbulls Rosenheim (DEL2)?KAC (Rosenheim)
17:00 HC Innsbruck?Straubing Tigers (DEL) (Innsbruck)
19:30 Bolzano?SC Riessersee (DEL2) (Bolzano)
20:00 Dornbirn?Nürnberg Ice Tigers (DEL) (Dornbirn)
szeptember 6.
18:30 HC Kometa Brno (CZE)?HC Orli Znojmo (Brünn)
szeptember 9.
19:00 Villach?Starbulls Rosenheim (DEL2) (Villach)
19:30 Graz?KAC (Graz)
Felkészülési torna, résztvevők: Bolzano, Val Pusteria/Pustertal (AHL), Renon/Ritten (AHL) (Bolzano)
szeptember 10.
Felkészülési torna, résztvevők: Bolzano, Val Pusteria/Pustertal (AHL), Renon/Ritten (AHL) (Bolzano)
szeptember 11.
17:00 Starbulls Rosenheim (DEL2)?Villach (Rosenheim)
18:00 Straubing Tigers (DEL)?KAC (Straubing)
18:30 SC Riessersee (DEL2)?Dornbirn (Garmish-Partenkirchen)
Felkészülési torna, résztvevők: Bolzano, Val Pusteria/Pustertal (AHL), Renon/Ritten (AHL) (Bolzano)
További cikkek
- Húszgólos bécsi csatárt igazolt a Fehérvár
- Linzből igazol osztrák bajnok szlovák hátvédet a Fehérvár
- Korábbi NHL-es csatár a Fehérvárban
- ICEHL-elődöntős bekk a Volánban
- Erdély Csanád visszatér Fehérvárra
- Három légiós is elhagyja a Volánt
- Mindenképpen szeretném tovább növelni a meccsszámomat
- Klagenfurtban védte meg bajnoki címét a Salzburg
- Hetedik meccsen dől el az ICEHL bajnoki címe