Oroszország–Svédország 4-1

A világbajnokság házigazdája két harmadon át kiválóan játszott a svédek ellen, ezzel pedig elérte, hogy Németországgal negyeddöntőzzön, míg a háromkoronások Kanadával találkoznak.

Svédország egy új játékost nevezett a meccsre, Ekholm először játszott a vb-n. A mérkőzést az Oroszország kezdte jobban, a 2. percben Sipacsov lövésénél fekve rúgta ki a korongot Markström. A következő cserétől a svédek is felvették a tempót, a folytatásban izgalmas csata zajlott, az oroszok sok passzos, a svédek gyors támadásokat vezettek. Az oda-vissza játékból a házigazda jött ki jobban, Sipacsov, Panarin, Dadonov volt a korong útja, amikor utóbbi rosszul, de mégis jól találta el a pakkot, ugyanis az meg- és átpattant az erősebb lövést váró, már fekvő Markström botján. Három perccel később Marcsenko a saját harmadából kiugratta Sipacsovot, aki a jobb szélen betört a svéd harmadba, a keresztpasszát pedig Panarin váltotta gólja.

A második harmad Kuznyecov kisebb fejsérülésével indult, az orosz csatár belenézett Backlund vállába. Az esetet követő bulihoz nem álltak oda időben az hazaiak, ezért kétperces büntetést kaptak. A svéd emberelőny 45 másodpercig tartott, a sárga-kékek csapatkapitánya, Ericsson odaütött a korongot birtokló orosz kapusnak, Bobrovszkijnak. A 4 a 4 elleni játék az oroszoknak jött jól, Zajcev lövését még blokkolták a svéd hátvédek, a szabadon maradt korongot viszont Dacjuk belőtte. A 24. percben hiába tért vissza a jégre Ericsson, 19 másodperccel később akasztotta Ovecskint. A kimaradt orosz emberelőny után a svédek játszottak aktívabban, hiába. A meccs felénél eladták a saját harmadukban a korongot, Dacjuk Mozjakinnak passzolt, ő egy csel után Ljubimovnak adta tovább, aki góllal büntetett. A folytatásban felszabadultan támadtak az oroszok, ám Markström állta a rohamokat.

A záró játékrész 25. másodpercében emberelőnybe került Svédország, felállt 5 a 4 ellen és Ekholm révén szépített. A háromkoronások hajtottak a felzárkózásért, 4 perc alatt 6-szor lőttek kapura, egészen Lundberg büntetéséig, amit hiába bekkeltek ki, utána elcserélték magukat. Az oroszok nem éltek a lehetőségekkel, a harmad első felében csak 1-szer találták el a vendégek kapuját. A játékrész második felében nem történt érdemi esemény, így Oroszország 4-1-re nyert és a moszkvai csoport 2. helyén végzett és Németországgal negyeddöntőzik, míg Svédország a csoport 3. helyezettjeként Kanadával játszik az elődöntőbe jutásért.