Fehéroroszo.–Franciaország 3-0

A franciák nem tudtak felpörögni idei utolsó vb-meccsükre, kevésbé motiválta őket a 6. hely megszerzésének az esélye, mint amennyire a fehéroroszokat hajtotta a rettegés a kieséstől.

Az első harmad első fele egyértelműen a fehéroroszoké volt, kristálytisztán látszott, hogy nekik van nagyobb szükségük a győzelemre ezen a meccsen. Egymás után zúdultak a lövések Cristobal Huet kapujára, hogy a 0-0 az első szünetig megmaradt, egyértelműen neki volt köszönhető. Benne volt még ebben egy csodálatos Treille–Treille–Meunier egyérintőzés is előnyben, hogy abból nem született gól, azt a sors abszolút igazságtalanságaként értékelhettük. Az utolsó másodpercben viszont már a francia kapus is verve volt, a pakk azonban megállt a gólvonalon.

A második felvonásban már nem bírták a saját maguk által diktált tempót Kosztyicinék, furcsa módon mégis ekkor szerezték meg a vezetést, a pirosak megiramodása végén Huet és Auvitu közös erővel megállította a korongot a kapu előterében, Sztasz ébredt a leggyorsabban, megszületett a meccs első találata a 26. percben. Innentől egyértelműen a franciák domináltak, viszont ahogy korábban Huet, most Vitalij Koval lett a húsz perc hőse, mindent védett a veterán hálóőr. A meccs legnagyobb ziccerénél már semmit sem tehetett volna, de Fleury teljesen tiszta helyzetben fölé lőtt. Hogy a reményeink intenzitása tovább apadjon, arról a Linglet–Platt duó gondoskodott kevéssel a vége előtt, előbbi passzát utóbbi vágta be a lepkés felsőbe, 2-0-nál jött a második szünet.

A harmadik menetre teljesen felélénkítette a fehéroroszokat a kétgólos vezetés, ismét egyértelműen ők domináltak. A 45. percben hibáztak a franciák, Sztasz büntetett, 3-0, eldőlt. A folytatásban továbbra is tempós ide-oda játék zajlott még, de már tét nélkül.

Ezzel a szentpétervári csoport 6. helyén az általunk bravúros módon a kiesés szélére sodort, de utolsó erejével visszakapaszkodott Fehéroroszország végzett, Franciaország lett a 7. – úgy is, mint jövő évi társrendező –, mi pedig a 8. pozícióban zártunk 3 pontunkkal. Tragédia nem történt, tudtuk előre, hogy egy diadal kevés lehet. Hogy ezt a győzelmet megszereztük, az hatalmas dolog, legyünk büszkék rá.

Innen folytatjuk. Visszatérünk. Nem 7 év múlva. Biztos, hogy hamarabb.