Kanada–Franciaország 4-0

A szentpétervári csoport és a világbajnokság első számú favoritja lazán verte újabb ellenfelét is. Eldőlt: ha rendes játékidőben legyőzzük a németeket, maradunk az elitben.

A franciák is igyekeztek felszívni magukat a Kanada elleni meccsre, iparkodásuk eredménye az első harmadban egy hatalmas vas volt – Picard kapus beleérése nélkül gól született volna ekkor –, a másodikban meg egy kihagyott büntető.

Ami a többit illeti, az olimpiai és világbajnoki címvédő szokása szerint módfelett gyorsan, összeszedetten és kreatívan ment előre, az NHL-klasszisok látványos kunsztokkal operáltak, és amikor tehették, telibe lőtték Quemenert vagy a kapuját. Összességében 46-szor céloztak jól, ebből 4-szer eredményesen. Magyarán, az első harmadban egy, a másodikban még egy gólt sikerült elérniük, majd az utolsóban hozzátettek egy duplát. Különösen a negyedik találat volt látványos, szépséges O’Reilly–Perry összjáték végén kotorta a kanadai csapatkapitány a korongot a hálóba. Nemcsak fantázia, erő is kellett ehhez, hiszen mindkettejüket gyötörte egy-egy védő, hiába.

A 4-0 egyrészt azt jelenti, hogy Kanada változatlanul 100 százalékos – a finnekhez hasonlóan; kedd este szuperrangadón dől el, hogy ki lesz a csoportelső –, 34-4-es gólkülönbséggel. Ahhoz képest, hogy a nevek alapján a tavalyi Kanada-keret sokkal menőbb volt, a mostani is impresszív teljesítményt nyújt.

A másik folyomány: az 5 ponton maradt Franciaország rendes játékidős veresége azt jelenti, hogy olyan többcsapatos holtverseny nem alakulhat ki a mezőny végén, amelynek következtében mi húznánk a rövidebbet. Konkrétabban: ha este elvennénk a három pontot a nálunk papíron amúgy jóval keményebb németektől, egészen biztosan bent maradnánk. Ha nem sikerül, az a lényeg, hogy ne szerezzünk kevesebb pontot ma, mint amennyit a fehéroroszok szereznek holnap a franciák ellen.