Szlovákia–Franciaország 5-1

A franciák hiába szerezték meg gyorsan a vezetést, északi szomszédunk magabiztosan legyőzte.

Meglepték a franciák a szlovákokat, pedig előbbiek már a németek ellen is sokszor játszottak kiugróra. Ezúttal be is jött egyből. Szlovák rohammal kezdődött a meccs, de egy korongszerzés után Berontól tanári passzt kapott Perrett, a kéken kilépett, és Július Hudáceket is legyőzte, 1-0-ra vezetett Franciaország. Ezt követően domináltak a szlovákok, de nem mehettek biztosra a kőkemény francia bekkekkel és a villámgyors csatárokkal. A második A csoportos meccsét vezető magyar bírónak, Gebei Péternek többször fegyelmeznie is kellett a kék mezeseket a kapu előtti keménykedések után. Gyorsan összejött az egyenlítés, Sekera talált be életerős lövéssel, de a vezetést csak nagy nehezen sikerült megkaparintani. A 14. percben egy újabb távoli bomba eredményezte Szlovákia vezetését, Granák talált be 2-1. Aktív hoki, jó meccs volt ez a harmad. A lefújás pillanatában is csetepaté alakult ki, ekkor már nem lehetett megúszni a kiállításokat.

A második játékrész így 4 a 4 elleni játékkal indult, ám hiába egészült ki mindkét fél, 15 másodperc múlva francia emberelőny jött. A csapatok jó iramú, pörgős jégkorongot játszottak, mindkét együttes gólra törően küzdött. Az oda-vissza játékból Szlovákia jött ki jobban, emberelőnybe került, amit Bakos kihasznált, így kétgólosra nőtt előnye. Egy percen belül pedig jött az újabb szlovák találat, a franciák a saját harmadukban eladták a korongot, ezt Libor Hudácek góllal büntette. A harmadik húsz percre a 17 lövésből 4 gólt kapó Huet helyét Hardy vette át Franciaország kapujában. A szlovákok teret adtak a franciáknak, akik a végjátékban hiába lőttek többet kapura, az emberelőnyük alatt sem szereztek gólt. Ezt pedig megbüntette az északi szomszédunk, megugrott 3 a 2 ellen, az akciót Jaros fejezte be góllal, így Hardy sem maradt kapott gól nélkül. Szlovákia 5-1-re nyert, ezzel visszavágott a 2014-ben elszenvedett 5-3-as vereségért.