Ausztria?Magyarország 1-3

Nehézkes első harmad után valamelyest felpörgött a felforgatott sorokkal játszó magyar válogatott, és a végjátékban egygólos hátrányból fordítva megnyerte a bécsi mérkőzést a péntekhez képest alaposan megerősített osztrákok ellen.

A páros meccs második felvonásán először az osztrákok domináltak. Alaposan megerősödtek egy nap alatt, támadásban érkezett a tavaly EBEL-gólkirály Lebler, az ex-NHL-es Nödl, a kiváló légiós Herburger és B. Petrik. Összeszedett védekezést mutatott be a magyar válogatott. A sok hátrány és az egy percnél is több kettős hátrány ellenére alig jutott ziccerhelyzetbe Ausztria. Ha pedig sikerült nekik, akkor Rajna Miklós magabiztosan védett. Az elmúlt hetekben a bokasérülését kúráló Volán-kapus nagyon jó teljesítményt nyújtott, tartotta a csapatot hátulról, kipattanó sem volt. Bár a kapura lövés nem mutatott jól, de egy óriási ziccer előttünk is adódott, Terbócs közeli próbálkozását Kickert hárította. A 0-0 ránk nézve volt hízelgő. De egyik csapatnak sem igazán volt éle, ezért azt mondhatjuk, egyértelműen langyosabb harmad volt ez, mint bármelyik húsz perc az előző napon.

A második periódus Galló Vilmos nagy helyzetével indult, majd dupláztunk, de Kickert a helyén volt. Ezzel együtt az első percben máris ugyanannyi helyzetünk volt, mint az első harmadban. A folytatásban ismét az osztrákok voltak a kezdeményezőbbek, de korántsem alakult ki nagy fölény. Ez a harmad is lement gól nélkül, így már 5×20 percet bírtunk ki kapott gól nélkül. Rajna Miklós is lehozta nullával az etapját, a második harminc percben már a negyedik kapusunk állt a kapuban. Ez nem sorszám, csupán a sorrendiség, Bálizs Bence cserélte Rajnát ezúttal.

A hétvége 102. percében Lukas Haudum megszerezte Ausztria első gólját. Egy az egyben megverte a magyar védőt, és a rövidbe lőtte a korongot. 1-0. A magyar csapat ettől felébredt, és elkezdett támadni. Ennek először emberelőnyökben, majd gólokban lett eredménye. Bár elmulasztottunk kihasználni egyperces és félperces kettős fórt, de Orbán Attila révén a 47. percben egyenlítettünk. A Fehérvár hátvédje egy kapusról kipattanót vert vissza mintaszerűen, Kickert verve volt, máris 1-1 állt a táblán. A folytatásban is támadásban maradtunk, ebben a játékrészben okoztuk a legtöbb fejtörést az osztrákok védelmének, és hiába erősödtek a hazaiak bekkfronton is jelentőset péntekhez képest, Galló Vilmos megszerezte a győztes gólt az 58. percben. Az 5. válogatott meccsén 4. gólt lövő csatárunk áttuszkolta a korongot az osztrák kapuson, ezzel 2-1-re vezettünk 2,5 perccel a vége előtt. Ausztria lehozta kapusát a végén, vesztére, támadni nem sikerült ebből, Nagy Gergő viszont egy pontos 50 méteres lövéssel beállította az 1-3-as végeredményt.

Nem játszottunk igazán jól, de felettébb hatékonyak voltunk, összeszedetten játszottunk és az első harmadban érezhető nehézségeken úrrá lettünk, hátrányból fordítva nyertünk, negyedszer is legyőztük az osztrákokat. Ennél többet egyelőre kívánni sem lehetett, jól indult a vb-felkészülés, innen kell még jó sokat javulni május 7-ig, az első vb-meccsig.

160415_gal_ml_12

Fotó: Mudra László

A magyar felnőtt férfi válogatott bő kerete az oroszországi A csoportos világbajnokságra:

Kapusok (4): Bálizs Bence (MAC), Hetényi ZoltánRajna Miklós (Fehérvár), Vay Ádám (Debrecen)

Hátvédek (13): Dudas JesseGőz BalázsSagert Kalvin (DVTK Jegesmedvék), Garát ZsomborMestyán IstvánPozsgai TamásStipsicz Bence (MAC), Kiss Dániel (UTE), Orbán AttilaSzirányi BenceVarga ArnoldWehrs Kevin (Fehérvár), Vas Márton (Fassa, ITA)

Csatárok (22): Banham FrankBartalis IstvánBenk AndrásKovács CsabaKóger DánielNagy GergőReisz ÁronSarauer AndrewSárpátki TamásSikorcin Ladislav (Fehérvár), Csányi Karol (UTE), Erdély Csanád (Sioux Falls, USHL), Galló Vilmos (Linköping, SWE), Hári János (Leksand, SWE-2.), Könczei Áron (Debrecen), Magosi Bálint (Briancon, FRA), Nagy KrisztiánTerbócs István (MAC), Sebők Balázs (KalPa, FIN), Sofron István (Klagenfurt, AUT), Somogyi Balázs (DVTK Jegesmedvék), Vas János (Slavia Praha, CZE-2.)