Zuccarello a Toronto mumusa

Az NHL 20. hetének statisztikái.

Február 15.

Coyotes?Canadiens 6-2
Oliver Ekman-Larsson az utolsó hat meccsén tíz pontot termelt. A Phoenixben ilyen teljesítményt utoljára Keith Ballard nyújtott még 2006 januárjában.

Blackhawks?Maple Leafs 2-7
Az elmúlt 20 évben másodszor fordult elő Chicagóban, hogy egy hátvéd és egy csatár is három gólpasszal zárjon. Most Patrick Kane és Duncan Keith, 2008. december 16-án pedig az Edmonton ellen Andrew Ladd és James Wisniewski.

Predators?Stars 2-3
Brian Lawton (1983/84), Clark Donatelli (1989/90), Tom Wandell (2009/10) és John Klingberg (2014/15) után Mattias Janmark az ötödik játékos, aki újoncként betalált a hosszabbításban a Minnesota/Dallas-franchise színeiben.

Flames?Ducks 4-6
Az Anahein történet során harmadszor zárt úgy egy mérkőzést, hogy három emberelőnyből mindharmat gólra váltotta.

Február 16.

Devils?Flyers 3-6
A Flyers újonc hátvédje, Shayne Gostisbehere egymás után 13. meccsén is szerzett pontot. Ilyen pontszerző sorozata 20 éve nem volt hátvédnek az NHL-ben, az 1996/97-es évadban Brian Leetch 14 egymást követő meccsen szerzett pontot.

NHL 2014?Oct 25?DET vs PHI?Defenseman Shayne Gostisbehere (#53) of the Philadelphia Flyers makes his NHL debut

Capitals?Kings 3-1
A Washington történetében harmadszor fordult elő, hogy egy újonc kapus úgy nyert meccset, minimum 40 lövést és maximum egy gólt kapott. Philip Grubauer előtt Braden Holtby 2011-ben és Dave Parro 1981-ben nyert meccset hasonló mutatók mellett.

Blue Jackets?Bruins 1-2
A svéd Loui Eriksson egymást követő második évében is elérte a 20 gólos határt. A Bostonban Marco Sturm óta nem volt európai születésű játékos, aki két egymást követő évben is minimum 20 góllal zárt. A német játékos 2005 és 2008 között 23, 27 és megint 27 góllal zárta az évet.

Blues?Stars 2-1
Kevin Shattenkirk a harmadik amerikai születésű hátvéd, aki minimum tíz gólt ütött egy szezonban a St. Louis mezében. Korábban ez Jack Brownschidlenek (1979, 1980) és Jack Johnsonnak sikerült (2010).

Február 17.

Rangers?Blackhawks 3-5
A Chicago újonca, Artyemij Panarin megszerezte 20. gólját a szezonban. Utoljára Eric Daze érte el ezt a határt még az 1995/96-os évadban, amikor 30 gólig jutott.

Avalanche?Canadiens 3-2
A Colorado bekkje, Erik Johnson idénybeli második gólját ütött emberhátrányból. A denveri csapatban utoljára Karlis Skrastins tudott két emberhátrányos gólt ütni egy szezonban, még a 2005/06-os idényben.

Február 18.

Capitals?Islanders 3-2
Alekszandr Ovecskin karrierje 30. gólját szerezte az Islanders ellen. Az aktív játékosok között csak Jaromír Jágr (61) és Patrik Eliás (33) ütött többet a New York-iaknak.

Maple Leafs?Rangers 2-4
Mats Zuccarello szezonbeli harmadik Toronto elleni meccsén is három pontot szerzett. Jean Ratelle volt az utolsó játékos, aki egy évadban háromszor is három pontot szerzett a kanadai gárda ellen a Rangers színeiben, még az 1972/73-as évadban.

zucpicture2

Predators?Bruins 2-0
Filip Forsberg az újonc szezonja után a másodikban is elérte a 20 gólos határt. A Predators csatára előtt Kristian Huselius volt az utolsó svéd játékos, aki ilyen belépőt produkált. Huselius az újonc évében 23 (2001/02), a másodikban (2002/03) 20 gólt ütött.

Coyotes?Stars 6-3
A Coyotes két újonca, Max Domi és Anthony Duclair egyaránt három ponttal zárta a meccset. 23 éve nem fordult elő, hogy az Arizona/Winnipeg-franchise csapatában egy mérkőzésen két elsőéves is három pontot szerezzen. 1993-ban a Winnipeg 6-4-re verte az Edmonton Selanne és Zsamnov 3-3 pontjának köszönhetően.

Február 19.

Canadiens?Flyers 3-2
PK Subban a szezon 59. meccsén megszerezte a 40. gólpasszát. Chris Chelios volt az utolsó montreali hátvéd, aki ilyen tempóban termelte a gólpasszokat. Chelios az 1988/89-es szezonban szintén az 51. meccsen adta a 40. gólpasszát. games-monitoring.com

Hurricanes?Sharks 5-2
Jeff Skinner pályafutása során negyedszer érte el a 20 gólos határt, mindössze 24. születésnapja előtt. A Hartford/Carolina-franchise tröténetében csak két játékos bír hasonló mutatóval, Ron Francis és Sylvain Turgeon.

Február 20.

Panthers?Jets 3-1
Jaromír Jágr megszerezte 741. és 742. gólját, amivel megelőzte az eddigi harmadik Brett Hullt és feljött a Gretzky (894), Howe (801) páros mögé.

Maple Leafs?Flyers 4-5
A Flyers újonc hátvédje, Shayne Gostisbehere egymás után 15. meccsén is szerzett pontot. Ilyen pontszerző sorozata 20 éve nem volt hátvédnek az NHL-ben, az 1995/96-es évadban Chris Chelios szintén 15 egymást követő meccsen szerzett pontot.

Shayne Gostisbehere az NHL történetének első újonca, aki egy egy szezonban négy gólt szerzett a hosszabbításban.

Penguins?Lightning 2-4
Vincent Lecavalier és Martin St. Louis után Steven Stamkos a harmadik Tampa-játékos, aki elérte a 300 gólos határt az NHL-ben.

18 aktív játékos van a ligában, aki elérte a 300 gólos határt, de csak egy olyan, aki fiatalabban és kevesebb meccsen mint Stamkos, ő pedig Ovecskin.

Stars?Bruins 3-7
Brad Marchand pályafutás során először szerzett 30 gólt egy szezonban. Marchand Nova Scotia szülötte és mindössze hat olyan játékos van vagy volt az NHL-ben, aki abból az államból érkezve elérte a 30 gólos határt. A hat játékos: Sidney Crosby, Bobby Smith, Lowell MacDonald, Glen Murray, Norm Ferguson és Parker MacDonald.

Coyotes?Blues 4-6
A St. Louis az első harmadban négy gólt szerzett. Az elmúlt 15 évben csak egyszer fordult elő, hogy a Blues idegenben négy gólt üssön a nyitó játékrészben, mégpedig 2013. február 15-én, amikor Calgaryban nyert 5-2-re.

Február 21.

Wild?Blackhawks 6-1
A Minnesota kispadján a Mike Yeót váltó John Torchetti történelmet írt. Sosem volt még olyan, hogy egy szezon közben kinevezett edző első négy találkozóját úgy nyerje meg, hogy csapata minimum öt gólt üssön meccsenként. Sőt a szezon közben kinevezett edzők közül az elmúlt 15 évben csak Paul Maurice kezdett négy sikerrel, a Jets kispadján 2014 januárjában.

Ducks?Flames 5-2
Ryan Kesler az egész találkozón két lövésből két gólt szerzett a találkozón. Kesler pályafutás során kétszer nyújtott ilyen hibátlan teljesítményt, 2008-ban a Los Angeles és 2013-ban a Nashville ellen.

Rangers?Red Wings 1-0
A Rangers története során harmadszor nyert úgy 1-0-ra, hogy a hosszabbításban egy védő ütötte a győztes gólt. Kevin Klein előtt Brian Leetch (2002. november 7., Calgary) és Dan Girardi (2013. április 13., Islanders) döntött gól nélküli mérkőzésen a ráadásban.