Jól teljesítettek légiósaink szombaton

Hári János gólt lőtt és gólpasszt adott, Fekete Dániel mesterhármast lőtt, Erdély Csanád is betalált, Sági Martin újabb pontot szerzett, akárcsak Vas Márton.

Hétezer nézője előtt szenvedett 3-0-s vereséget a Linköping a Vaxjővel szemben az SHL-ben. A vendégek már a 4. perc elején gólra váltottak egy emberelőnyt, majd a második játékrész közepén megduplázták az előnyt. Nem sikerült közelebb zárkózni ellenfeléhez Galló Vilmoséknak, 56:44-nél lehozták a kapust. Nagy lehetett a nyomás, mert másfél perccel később a vendégek időt kértek. Ez jót is tett a csapatnak, 54 másodperccel a vége előtt üres kapura újabb gólt szereztek, beállítva a 0-3-as végeredményt. Galló Vilmos 10 és fél percet játszott, három lövése volt, egyetlen kapott gólnál sem volt a jégen. Veresége ellenére a Linköping maradt a harmadik helyen.

A svéd másodosztály 48. fordulójában a Leksand a Sundsvall otthonába látogatott. Hári János passzából emberelőnyből szereztek vezetést a vendégek, amit nem sokkal később szintén előnyből egyenlítettek ki a hazaiak. A középső periódus egyértelműen a Leksandé volt, 15-4-re nyerték a kapura lövést, a 31. percben visszavették a vezetést, majd Hári a 39. percében kétfásra növelte az előnyt. A végeredmény az 58. percben alakult ki, újabb vendégtalálattal 4-1-re nyert a Leksand. Hári 40. meccsén 10. gólját szerezte, 37 pontnál jár, ez a 12. helyre elég a ligában, asszisztokban a negyedik. Győzelmével a Leksand feljött a 4. helyre a tabellán.

Hiába vezetett már 3-1-re is a Fassa Falcons a második harmad elején, a végén kikapott a csapat a Vipitenóval szemben. A helyzet kulcsa a fegyelmezetlenségben rejlett, Vas Mártonék kétszer annyi időt töltöttek emberhátrányban, így az sem segített rajtuk, hogy az egyik emberhátrányból betaláltak, a véegeredmény 4-3 lett a vendégek javára. Vas pontot szerzett, a 37. másodpercben adott asszisztot. A Falcons maradt az ötödik helyen a tabellán.

Sági Martin az első, Fekete Dániel a második sorban kezdett az INL negyeddöntőjében a Kapfenberg ellen. Az első gólnál így is mindketten asszisztosak voltak, később Fekete mesterhármasig jutott a mérkőzésen, amely 7-1-es Feldkirch-sikert hozott. Összesítésben 2-0-ra vezet már a csapat a négy nyert meccsig tartó párharcban.

Erdély Csanád is az első sorban kezdett hétezer néző előtt. Csapata, a Sioux Falls Stampede a Fargo Force-t fogadta. Habár a vendégek már 40 másodperc elteltével megszerezték a vezetést, a továbbiakban nem sok babér termett nekik, öt perc elteltével emberelőnyből egyenlített a Stampede. Ezt követően sokáig nem esett újabb találat, a gólcsendet Erdély törte meg a 45. percben, emberhátrányból volt eredményes: egy hátvéd korcsolyájáról lepattanó korongot szerzett meg, a jobb oldali bedobókörből csuklóból eleresztett lövése a kapus kesztyűs oldalán talált utat a hálóba. A magyar támadó gólja riadót fújt az egész csapatnak, a 49. percben emberelőnyből, az 55. percben egyenlő létszám mellett, az 58.-ban üres kapura voltak eredményesek a hazaiak. A végére maradt még egy vendégtalálat, ezzel alakult ki az 5-2-es végeredmény. Ez volt Erdély negyedik gólja és 9. pontja a szezonban, győzelmével a Stampede feljött a negyedik helyre.

Erdely USHL

Második meccsét is megnyerte idegenben a Sanok a Jastrzebie ellen a lengyel bajnokság negyeddöntőjében. A pénteki 4-1 után szombaton 4-2-re nyertek idegenben, így egy lépésre kerültek a továbbjutástól. Azari Zsolt ismét kimaradt a rengeteg légióssal felálló keretből. A következő mérkőzést kedden rendezik Sanokban.