Thornton 1300. pontja

Győzelemmel jubilált az egykori 1/1-es. Barkov elkezdte törleszteni az árát, hullámvölgyben a bajnok, Ehlers mesterhármast lőtt.

A San Jose?Colorado összecsapáson a nevével ellentétben a denveri társaságot vitte el a lavina. A Sharks ugyanis Big Joe vezetésével féltucatot rámolt be a Coloradónak és ezzel utolsó tíz meccsén mindig szerzett pontot. A két gólpasszt kiosztó Thornton 33. játékosként a liga történetében megszerezte 1300. pontját.

thornton

Az Anaheim már a 40. másodpercben hátrányba került Bostonban, de a folytatásban ez nem volt kihatással a Ducksra. A kaliforniaiak válaszul féltucatot rámolt be a Bruins kapujába úgy, hogy hat játékosa is két pontot szerzett.

Sid Crosby és Marc-André Fleury vezetésével győzött a Penguins a Devils felett. A Pittsburgh kapitánya egymás után hetedik hazai meccsén volt eredményes, míg a kapuban Fleury 25 védéssel szezonbeli negyedik hibátlan mérkőzését zárta.

A nemrégiben még zsinórban 12 meccset nyerő Chicago az utolsó négy meccséből a harmadikat bukta el. A bajnokot a Hurricanes söpörte el egy sima, ötgólos győzelemmel. Riley Nash duplázott, Eddie Lack 26 védéssel ért el shutoutot.

Két nap alatt kétszer verte meg a Columbus a Montrealt, az otthoni 5-2 után a Jackets a Bell Centerben is ugyanilyen arányban tudott győzni. A mérkőzésen döntőnek bizonyult a specális egységek hatékonysága, a vendégek háromból két előnyt használtak ki, míg a hazaiak hatból csak egyet. Brandon Dubinsky és Cam Atkinson egyaránt góllal és gólpasszal zárta az estét.

Két nyerőembere volt az Ottawában győztes Sabresnek, az egyik a duplázó Jack Eichel, a másik a hazaiak kapusa, Craig Anderson, aki mindhárom vendéggólnál hatalmasat hibázott. Utóbbi következménye volt, hogy az Ottawa hiába vezetett kétszer is, végül pont nélkül maradt. A Senators az utolsó pillanatokban betalált, de az egyenlítő találat két tizedmásodperccel a dudaszó után esett.

A Toronto simán kikapott Floridában, így utolsó kilenc meccséből a nyolcadikat bukta el. Roberto Luongo 22 védéssel zárt, az új szerződését ünneplő Aleksander Barkov gólt szerzett. A 20 éves finn center hat évre 35,4 millió dollárért hosszabbított.

Nikolaj Ehlers és Dustin Byfuglien nagy napját hozta a Winnipeg?Arizona összecsapás. A Jets egy hónap múlva 19 éves dán játékosa pályafutása első mesterhármasát hozta össze. Ehlers mögött nem akart lemaradni a rutinos bekk sem, aki három pontot szerzett, közte két nem akármilyen találatot. Byfuglien először a félpályáról, alig több mint tíz perccel később pedig kettős emberhátrányban talált be.

Egy késői találat döntött a gólszegény Nashville?Vancouver mérkőzésen a Predators javára. 1-1-es első játékrész után, a döntés kevesebb mint öt perccel a befejezés előtt született meg James Neal révén.