Miskolcon zárja túráját a Brassó

A kék-sárgák 5 nap alatt 4. mérkőzésüket játsszák. A vendégek felszabadultan léphetnek jégre, ellenben a hazaiakat nyomja a kötelező győzelem terhe.

A Miskolc remek formában van, az elmúlt 5 mérkőzését megnyerte, többek között legyőzte a MAC-ot Kaposváron. A Tisza Volántól érkezett Fekti Ádám az egyik legjobb formában lévő játékosuk, az elmúlt három meccsen három gólt lőtt, akárcsak Galanisz Nikandrosz vagy Keegan Dansereau. Gyenessel a kapuban idén még veretlen a Miskolc, a sérülésből visszatért hálóőr 4 meccsen 7 gólt kapott és 94,6%-kal védett.

A Brassó csütörtök és szombat között 3 meccset játszott, 2-1-re megszorongatta a DAB-ot, 3-2-re legyőzte az UTE-t, majd 10-3-as vereségbe szaladt bele Debrecenben. Az első két mérkőzésen Tőke Zoltán remekelt a kapuban, mindkétszer 41 védést mutatott be. A magyarországi túrán Fodor Csanád remekel, 2-2 gólt lőtt a DHK-nak és az UTE-nak.

Idén kétszer találkoztak Miskolcon, novemberben hiába nyert a jégen 7-2-re a Jegesmedvék, nevezési hiba miatt elvesztette a három pontot, decemberben pedig 5-2-es hazai siker született. A MOL Ligát vezető együttes mind a 9 pontot elhozta Brassóból, kétszer négygólos, egyszer nyolcgólos sikerrel.

Jason Morgan az alábbiakat mondta el a Brassó elleni mérkőzéssel kapcsolatban a Jegesmedvék honlapjának: “Személy szerint én még ebben a szezonban nem irányítottam mérkőzést ellenük, de információim szerint két különböző erősségű kerettel játsszák le a szezont. Valószínűleg az erősebb csapatukkal fognak érkezni, ezért mindenképp oda kell figyelnünk. Nem kezelhetjük könnyelműen az ilyen meccseket, mivel már csak hat forduló van az alapszakaszból és mindegyik nagyon fontos számunkra, hogy az első helyen végezzünk a tabellán. Egy olyan légkört akarunk megteremteni a jégen, hogy az ellenfél érezze nem otthon játszik és tudják nehéz dolguk lesz.”

MISBRA

Fotó: Bán Olivér

Miskolc–Brassó 4-1

Túrájának negyedik mérkőzésén tisztes vereséget szenvedett a listavezetőtől a MOL Liga utolsó helyén végző Brassó.

Nagy fölényben játszott a Miskolc a Brassó elleni mecsen, Tőke Zoltánnak összesen 44 lövés ment a kapujára. Nagyon gyorsan, 8 és fél perc alatt szerzett kétgólos vezetést a címvédő, előbb Galanisz, majd Hajós szerzett gólt. Ezt követően jó20 percre gólcsend állt be, a következő szót a Brassó mondta ki, Molnár Zsolt emberelőnyből szerezte meg a szépítő találatot, ezzel szoros lett az eredmény, bár a játékban továbbra is a Miskolc dominált. A középső harmadot ezzel a góllal meg is nyerte a sereghajtó, és ezt valószínűleg nem is hagyta szó nélkül Jason Morgan vezetőedző, hiszen az utolsó játékrész elején a frissen igazolt Garrett Clarke szintén emberelőnyből állította vissza a kétgólos előnyt. A kanadai védő úgy látszik, komolyan gondolja, hogy új lapot kezd, második meccsén is makulátlanul játszott, gólja mellett kiállításpercet sem szedett össze. A végeredményt Jesse Dudas találata alakította ki, biztos, háromgólos győzelmével a Miskolc hatpontos előnyre tett szert a MAC előtt.

A Brassó nagyon szűken védekezett Miskolcon

A vendégek számára kedvező eredmény a háromgólos vereség a jelenlegi helyzetben.

Jason Morgan (vezetőedző, Miskolc): Az első harmadban elhúztunk két góllal, de a második harmadban emberelőnyből szépíteni tudott a Brassó. Szoros mérkőzés volt, nagyon szűken védekezett ellenfelünk, és megnehezítette a dolgunkat a támadó harmadban. Végül a harmadik játékrészben megtaláltuk a módját annak, hogyan eldöntsük a meccset, újabb két gólt lőttünk. A kapusuk nagyszerűen védett az egész mérkőzésen, de ez elmondható Adorjánról is, aki két szólót is hárítani tudott.

Keresztes Ottó (vezetőedző, Brassó): Tudtuk, hogy a MOL Liga legjobb csapata ellen lépünk pályára és nehéz mérkőzésnek nézünk elébe. Sok a sérült és beteg játékosunk, ezért számunkra kedvező eredmény született. Úgy érzem, ha nagyobb szerencsénk van, szorosabb eredményt tudtunk volna elérni. Ki szeretném emelni Tőkét, aki nagyszerű teljesítményt nyújtott.

Erste Liga, Miskolci Jégcsarnok, 1010 néző. Játékvezetők: Halassy, Kincses, Kormos, Váczi.
Adorján: 94,1% (Gyenes)
Tőke: 90,9% (Fülöp)