Mihály Ede 6 meccses eltiltást kapott

A Csíkszereda két kulcsemberét elvesztette a hétfői rangadóról. A fegyelmi bizottságban sem múlt el nyomtalanul a Fehérvár?Csíkszereda meccs. Krogh és Tambijevs 1-1 meccset pihen.

“A MOL Liga Fegyelmi Bizottsága megvizsgálta a MOL 201 (Fehérvár AV19?Sport Club Csíkszereda) mérkőzés 59. percében történt esetet, amelynek során Devon Krogh (Fehérvár AV19) és Kirils Tambijevs (Sport Club Csíkszereda) 5+20 perces büntetést (ROUGH – durva játék, GA-MI – végleges fegyelmi büntetés) kaptak. A Bizottság az alábbiakat állapította meg:

A két játékos a mérkőzés 59. percében összeakaszkodott, abból egy dulakodás, verekedés alakult ki.

IIHF szabálykönyv 158. SZABÁLY – DURVA JÁTÉK

DEFINÍCIÓ: A játékos, aki lökdösi vagy megüti ellenfelét a játék menete során. A játékost, aki dulakodik az ellenfelével, Kisbüntetéssel, Dupla Kisbüntetéssel vagy Nagybüntetéssel és Automatikus Végleges Fegyelmi Büntetéssel kell sújtani.

A Fegyelmi Bizottság megállapítása szerint a verekedés egy szükségtelen dulakodásból alakult ki. A verekedés nem lehet része a jégkorongnak, az ellen minden lehetséges eszközzel fel kell lépni. A Bizottság véleménye szerint az eset túlmutat a dulakodáson, így az ilyen és ehhez hasonló helyzeteknél célszerű a játékvezetőknek a verekedés (141. SZABÁLY ? VEREKEDÉS) szabályt alkalmazni.

A Fegyelmi Bizottság ezek miatt Krogh-t, a Fehérvár AV19 7-es számú játékosát és Tambijevst, a Sport Club Csíkszereda 9-es számú játékosát 1-1 MOL Liga mérkőzésről eltiltja. A játékosok büntetésüket csapatuk soron következő MOL Liga mérkőzéseiken töltik le.”

“A MOL Liga Fegyelmi Bizottsága megvizsgálta a MOL 201 (Fehérvár AV19 ? Sport Club Csíkszereda) mérkőzés 55. percében történt esetet, amelynek során Mihály Ede (Sport Club Csíkszereda) 2+10 perces büntetést (CHE-B ? hátulról lökés, MISC – fegyelmi büntetés) kapott. A Bizottság az alábbiakat állapította meg:

A játékos a mérkőzés 55. percében a palánk felé korcsolyázó ellenfelét hátulról bottal a palánknak lökte. A Fehérvár AV19 játékosa megsérült, a játékot folytatni nem tudta.

IIHF szabálykönyv 123. SZABÁLY ? HÁTULRÓL LÖKÉS

DEFINÍCIÓ: A játékos, aki egy kiszolgáltatott helyzetben lévő, a közelgő ütközésnek tudatában nem levő vagy magát megvédeni képtelen mezőnyjátékost leütközik. A találkozási pont a test hátulja. A játékost, aki hátulról a palánknak, a kapuba vagy a nyílt jégen bármi módon meglöki az ellenfelét, legalább Kisbüntetéssel és Fegyelmi Büntetéssel kell sújtani. A játékost, aki hátulról lökéssel gondatlanul veszélyezteti az ellenfele testi épségét, Nagybüntetéssel és Automatikus Végleges Fegyelmi Büntetéssel kell sújtani. A játékost, aki hátulról lökéssel sérülést okoz ellenfelének, Végleges Kiállítással kell sújtani.

A Fegyelmi Bizottság megállapítása szerint, a játékos megmozdulása nem a korong megszerzésére irányult. Ellenfelét hátulról, bottal találta el. Az ütközést elszenvedő játékos nem készülhetett fel az ütközésre, a lökéstől egyensúlyát elvesztve a palánknak csapódott. A vétlen játékos a kezén csonttörést szenvedett.

A Fegyelmi Bizottság ezek miatt Mihály Edét, a Sport Club Csíkszereda 21-es számú játékosát 6 MOL Liga mérkőzésről eltiltja. A játékos a büntetést a soron következő 6 MOL Liga mérkőzésén tölti le.”

Cimkék: , , , , ,